Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Kanonády Martinčanov

V súboji posledného s prvým potvrdili Martinčania už v prvej tretine úlohu favorita a s domácimi pozametali. Streleckú parádu začal v 7. min Važan, ktorý zužitkoval prihrávku Böhmeho. O minútu neskôr sa z prvého gólu v celku dospelých tešil Andrej Dírer,

Utorok: Banská Bystrica – Martin 1:8 (0:4,1:3,0:1) – góly: Zágora 3, Važan 2, Dírer, Bartek a Mucha. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Michnáč, Pšenka, Ratveiský – Hanes, Páleš, Mucha, Bartek, Böhme, Važan, Zachar, Zágora, Beutel, Dírer, Bonda.

Piatok: Martin – Trebišov 9:0 (5:0,3:0,1:0) – góly: Važan, M. Böhme a Zágora po 2, Hanes, Stolárik a Krecháč. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Michnáč, Pšenka, Šimka, Ratveiský – Hanes, Páleš, Mucha, Bartek, Böhme, Važan, Zachar, Zágora, Beutel, Zetík, Bonda.
V Bystrici rýchlo pozametali
V súboji posledného s prvým potvrdili Martinčania už v prvej tretine úlohu favorita a s domácimi pozametali. Streleckú parádu začal v 7. min Važan, ktorý zužitkoval prihrávku Böhmeho. O minútu neskôr sa z prvého gólu v celku dospelých tešil Andrej Dírer, ktorému na gól prihral Páleš. V 10. min začal svoju streleckú parádu Zágora, ktorý bol na konci spolupráce Stolárika s Važanom a o dve minúty neskôr domácich zrazil na kolená Lukáš Bartek, ktorý sa po zranení vrátil na ľad. A o osude zápasu bolo rozhodnuté. Martinčania, ktorí boli skutočnými pánmi ľadu, po tomto uragáne predsa len ubrali z plynu a tréneri mohli s pribúdajúcimi minútami skúšať rôzne herné alternatívy, ale aj preskupovať formácie. Napriek tomu aj v druhej tretine neochladla martinská chuť a najmä po góloch „vyhladovaný„ Zágora dostal na ne „šmak„, keď oba v tejto tretine dal v rozpätí troch minút po samostatných akciách. Strelec tohto zápasu sa však zaskvel aj asistenciou na gól Važana, ktorý uzatvoril dej druhej tretiny. V nej sa raz radovali aj domáci, keď Tarageľ v 35. min korigoval výsledok na 1:6. V záverečnej tretine sa už hostia „prestali hrať„ na gólostroj. Hráči viaceré útoky prekombinovali. Len v 44. min sa ujala bomba Muchu, po ktorej sa puk od konštrukcie bránky vrátil do poľa. Rozhodcovia boli pozorní a gól uznali. Už menej boli pozorní v identifikácii strelca, lebo do oficiálneho zápisu pripísali gól jeho spoluhráčovi Miroslavovi Böhmemu. Ten, hoci gól v tomto zápase nedal, bol s dvoma asistenciami, spoločne so Stolárikom, najlepším „nabíjačom„ martinským strelcom.
Jindřich Novotný, tréner: - V tomto zápase sa už prejavilo, že prechádzame do fázy vylaďovania formy. Chlapci hrali s nasadením a po prvej tretine sme už mali možnosť aj vyskúšať si rôzne varianty a variabilnosť obrany a útokov pred play off. Potešilo nás, že sa po dlhom čase strelecky presadil Zágora, že po zranení dal gól Bartek a svoj prvý ligový gól v mužskej kategórii dal aj dorastenec Dírer. Záverečnú tretinu sme dohrávali v tréningovom tempe.
Hra na mačku a myš
Veľa podobného mal domáci zápas s Trebišovom s tým, ktorý odohrali Martinčania pri Hrone. Po tvrdej tréningovej záťaži hráči dostávajú krídla a už po prvých minútach stretnutia bolo zrejmé, že bude len otázkou výšky skóre. V 5. min sa po dlhšom čase konečne presadil strelecky aj Hanes a začal domáce gólové ťaženie. Ani nie o štyri minúty pridal ofenzívne hrajúci obranca Stolárik (v produktivite patrí vôbec k najlepším) druhý martinský gól, a potom dvakrát v rozpätí troch minút pridal Važan dva góly, pričom jeden bol z presilovej hry. Do konca tretiny sa strelecky presadil aj center druhej formácie Böhme a slušne zaplnený štadión mal dôvod hráčom pri odchode do šatní zatlieskať. Aj v druhej tretine imponovala snaha Martinčanov odvďačiť sa divákom ďalšími gólmi. A tie prišli po pekných kombináciách. Najprv Zágora potvrdil, že pri Hrone ozaj našiel stratenú streleckú mušku a pridal šiesty gól. Vzápätí sa po dlhšom čase strelecky presadil kapitán mužstva Peter Krecháč a tesne pred odchodom do kabín dal center druhého útoku Böhme svoj druhý gól v zápase. V záverečnej tretine domáci strelci predsa len povolili vo svojom úsilí, akoby začali hostí šetriť a diváci si zakričali gól až v 59. min, keď Zágora pečatil výsledok stretnutia. Hostia sa počas celého zápasu nezmohli na výraznejší odpor. Ak sa pred Rovniankom občas zachumelilo, tak azda len zásluhou občasnej straty koncentrácie domácich hráčov. Martinčania v záverečnej tretine hrali už len na tri formácie, lebo tréneri nechali odpočívať Šimku so Zetíkom, aby mohli byť v sobotu k dispozícii trénerom juniorky. Tak, ako v Banskej Bystrici trénerom chýbal nielen zranený Pokrivčák, ale aj Frkáň s Gromom, ktorí reprezentovali Slovensko na zimnej univerziáde v Innsbrucku.
Jindřich Novotný, tréner: - Nasadili sme tempo, ktorému súper nestačil. Mužstvo hralo v pohode. Prospeli nám aj dve využité presilovky v prvej tretine. Aj za hráčov ďakujem divákom za ich podporu. Som rád, že pekná návšteva videla z našej strany dobrý výkon, pekné kombinácie a rovnako množstvo gólov.
Po 36. kolách prvoligovej súťaže – osem kôl pred koncom, sú Martinčania suverénne na prvom mieste so 79 bodmi a skóre 144:71 a náskokom jedenástich bodov pred Prešovom a dvanástich bodov pred tretími Topoľčanmi.
V utorok hrajú Martinčania v Senici a v piatok na domácom ľade hostia rezervu Zvolena – celok Detvy.

10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Gader chcú rozvíjať

v Blatnici zriadili automatické parkovisko. Plánujú z neho financovať rozvoj doliny.

Automatické parkovisko je len prvým krokom k lepšej budúcnosti Gaderskej doliny.

Spílili nebezpečný strom

Viac než storočný strom mohol ohrozovať majetok i životy.

Strom bol nebezpečný, museli ho spíliť.

Martin zabojuje o prestížny titul

Metropola Turca je v hre o Európske hlavné mesto kultúry. Kompetentní sa odvolávajú na históriu, kandidatúru stavajú na projekte z roku 2008.

Igor Válek (vľavo) a Peter Cabadaj, ktorí zastrešujú projekt kandidatúry Martina na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.