Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Desaťminútovka zlomu

Po streleckých hodoch sa Martinčania potkli na ľade Senice, ktorá zubami-nechtami bojuje o play off. Domácim nečakaný zisk pomohol udržať nádej. Favorit hral trochu ľahkovážne najmä v obrane a v 7. min. po tom, keď Pšenka neobsadil Bosáka, aj pykal. Host

Utorok: Senica – Martin 4:3 (2:1,0:1,1:1 – samostatné nájazdy 1:0) – góly: Zachar, Mucha a Važan. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Michnáč, Pšenka, Šimka, Ratveiský – Mucha, Páleš, Hanes, Važan, Böhme, Bonda, Zachar, Zágora, Beutel, Zetík, Dírer.

Piatok: Martin – Detva 4:2 (0:1,0:1,4:0) – góly: Páleš, Krecháč, Mucha a Beutel. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, P. Krecháč, Stolárik, Priechodský, Michnáč, Ratveiský, Pšenka, Šimka – Mucha, Páleš, Hanes, Pokrivčák, Böhme, Važan, Zachar, Zágora, Beutel, Bonda, Zetík, Dírer.
Po hodoch zabolelo brucho
Po streleckých hodoch sa Martinčania potkli na ľade Senice, ktorá zubami-nechtami bojuje o play off. Domácim nečakaný zisk pomohol udržať nádej. Favorit hral trochu ľahkovážne najmä v obrane a v 7. min. po tom, keď Pšenka neobsadil Bosáka, aj pykal. Hostia zasadili domácemu brankárovi Hamerlíkovi úder o päť minút neskôr, keď Zachar strelou bez prípravy trafil medzi jeho betóny. Seničania, hoci boli pod miernym tlakom hostí, boli dosť nebezpeční najmä protiútokmi do otvorenej obrany. Navyše, hráči lídra tabuľky robili v obrane až školácke chyby. Minútu pred koncom využili domáci presilovku na vedúci gól a do šatne odchádzali s psychickou výhodou. Všetko sa mohlo zvrtnúť v 35. min. Po spolupráci Krecháča so Stančokom puk smeroval na Muchu, ktorý ušiel domácim obrancom a opäť strelou pomedzi betóny domáceho brankára dal vyrovnávajúci gól. Favorit mal v týchto chvíľach viac z hry, tlačil, ale jeho hráči si dokázali pripraviť iba šance, góly neprichádzali. Bolo v tom aj kusisko smoly. Keď už bol domáci brankár prekonaný zachránila ho žŕdka. V 53. min sa predsa len na hostí usmialo šťastie. Važan sa pustil do samostatnej akcie, kľučkou sa zbavil obrancu a pre neho typickým švihom vymietol horný kút bránky. Zaslúžený obrat vo vývoji ale hostia nedokázali zužitkovať. Minútu pred koncom sa ocitli dvaja obrancovia - Krecháč so Stančokom za vlastnou bránkou a pred ňou, naopak, zostal neobsadený v minulej sezóne ešte hráč Martina Krišák. Puk sa dostal na jeho hokejku a mohol si rutinérsky „vychutnať„ brankára Rovnianka a rozhodol o tom, že zápas sa predlžoval. Ani v ňom neprišlo k rozuzleniu zápletky, hoci si obaja súperi vypracovali viacero šancí. Smolu mal opäť Mucha, ktorého strela zazvonila na žŕdke. O tom, kto si na svoje konto pripíše víťazstvo, sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Strelci ťahali za kratší koniec. Obaja brankári chytili po päť samostatných nájazdov (Hanesova strela skončila na žŕdke), ale pri šiestom nájazde na martinskú bránku urobil lišiak Krišák blafák na opačnú stranu ako pri vyrovnávajúcom góle a prekonal Rovnianka.
Koniec dobrý, všetko dobré
Už pohľad na zostavu Detvy, v ktorej figurovalo viacero extraligových hráčov, dával tušiť, že to líder nebude mať ľahké. Stretnutie sa začalo svižne, ale obrany nepúšťali strelcov do výhodných pozícii. V 8. min najprv Muchovu strelu brankár hostí Polc vyrazil. Pri protiútoku sa zapotil Rovnianek po strele Bokroša, ktorú vyrazil, ale obrana nechala voľného obrancu Velebného, a ten skóroval. O tri minúty neskôr zachraňoval domáci brankár po strele Krátkeho. Martinčania sa v týchto chvíľach dokázali výrazne zmobilizovať a za výdatnej podpory hľadiska pritlačili súpera. Lenže, rodili sa iba šance a strely, ale nie góly. Brankár hostí mal robotu najmä so strelami Važana, Krecháča, Hanesa a Pokrivčáka (na strely na bránku bol pomer 16:6). Aj druhú tretinu začali domáci aktívne, ale koncovke chýbala Martinčanom efektivita. Pri šanci Važana sa na jeho hokejku, keď v stopercentnej šanci minul bránku hostí, prilepilo aj kusisko smoly. Domáci nevyužili ani 41 sekundovú presilu o dvoch hráčov. V polovici stretnutia udreli Detvanci. Najprv ešte Rovnianek zabránil skórovať Jaškovi, ale obrancovia opäť zabudli na jeho spoluhráča Bokroša, ktorý skóroval. V záverečnej tretine Martinčania od prvých minút prekypovali snahou privodiť obrat, ale zápas sa začal lámať až desať minút pred koncom. Pri vylúčení Krátkeho dal Páleš dôležitý kontaktný gól. A potom hostia doplatili na nedisciplinovanosť. Po návrate na ľad sa Zvolenčan nedokázal zmestiť do kože, inkasoval päťminútový trest a navyše dostal trest aj do konca stretnutia. Martinčania, ktorých gól povzbudil, chytili túto šancu za pačesy. V 54. min sa podaril parádny kúsok skúseným obrancom. Stančok krásnym pasom našiel na modrej čiare Krecháča, a ten svoj nájazd na súperovu bránku nepremárnil a vyrovnal. Keď sa schyľovalo k predĺženiu – 32 sekúnd pred koncom zápasu našiel skúsený Mucha medzeru medzi betónmi brankára hostí a dal vedúci gól Martina. Detva sa ešte pokúsila o vyrovnanie, hrala v závere power play a 12 sekúnd pred koncom Beutel dokonal strelecký obrat martinského mužstva.
V utorok hrajú Martinčania v Prievidzi a v piatok hostia doma Piešťany.(jk)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.