Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Zaváhanie neotriaslo suverenitou

Prievidžania to na Martin vedia Aj toto stretnutie potvrdilo, že Prievidžania to na Martin vedia. Už druhýkrát dokázali pokoriť lídra a nič z ich úspechu neuberá ani to, že v utorok neboli Martinčania v svojej koži. V prvej tretine chýbala ich hre iskra.

Utorok: Prievidza – Martin 3:2 (1:1,1:1,0:0 – 1:0) – góly: Tabaček a Zachar. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Ratveiský, Michnáč, Pšenka, Frkáň – Mucha, Páleš, Zachar, Pokrivčák, Böhme, Važan, Hanes, Zágora, Beutel, Tabaček, Bonda, Bartek.
Piatok: Martin – Piešťany 7:2 (2:0,2:2,3:0) – góly: Zachar, Zágora, Mucha, Böhme, Stolárik, Tabaček a Páleš. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Pšenka, Ratveiský, Michnáč, Šimka, Frkáň – Mucha, Páleš, Zachar, Važan, Böhme, Pokrivčák, Hanes, Zágora, Beutel, Tabaček, Bonda, Bartek.

Prievidžania to na Martin vedia
Aj toto stretnutie potvrdilo, že Prievidžania to na Martin vedia. Už druhýkrát dokázali pokoriť lídra a nič z ich úspechu neuberá ani to, že v utorok neboli Martinčania v svojej koži. V prvej tretine chýbala ich hre iskra. Vypracovali si málo šancí a domáci poľahky dokázali otupovať ostrie ich útočných chúťok. Paradoxne, najkompaktnejšie pôsobil štvrtý kombinovaný útok, v ktorom sa po dlhej odmlke zavinenej zranením opäť objavil Peter Tabaček. A mal parádny gólový návrat. V 13. min z ľavej strany vystrelil po ľade a brankár Klosík vyťahoval puk z bránky. V koncovke tretiny poľavila martinská ostražitosť a Prievidžania trochu so šťastím v presilovke vyrovnali, keď Lauko tečoval strelu obrancu od modrej čiary. V druhej tretine predsa len hostia trochu ožili, ale nedokázali zužitkovať ani priaznivý vývoj, keď v 28. min Zachar strelou z prvej im opäť zabezpečil vedenie. Prekvapilo, že favorit mal problémy s tesným bránením Prievidžanov, ale najmä vo finálnej fáze hráči nedokázali nájsť spoluhráčovi dobrú streleckú parketu. V 35. min sa po vhadzovaní dostal puk k jednému z domácich hráčov, ten vystrelil, ale neobsadený Sibert vo vzduchu tečoval puk a Rovnianek bol opäť bezmocný. Domáci v záverečnej tretine dokázali hosťom s prehľadom vzdorovať a keď ich strelci nemali gólovú mušku dotiahli zápas do predĺženia. Nemuselo k nemu prísť, ale ani takí výborní strelci, ako Mucha a Važan nepremenili svoje šance. Navyše Beutel inkasoval zbytočný 10-min trest a tréneri boli nútení improvizovať. V predĺžení sa blysol Martinčan Pavel, ale v drese Prievidze, ktorý zužitkoval domácu presilovku. Na trestnej lavici sedel Zágora – zbytočne za útočný faul. Martinčanom prehra nepoškodila, lebo zisk bodu za remízu v riadnom hracom čase im stačil na zvýšenie náskoku v tabuľke na jedenásť bodov pred druhým Prešovom.
Jindřich Novotný, tréner: - Chýbal nám pohyb a keďže domáci dôsledne bránili, vypracovali sme si o niečo menej príležitosti, ako je zvykom. A keď sme si ich aj vypracovali, góly neprišli. O niečo viac šťastia ako my mal v koncovke súper.
Uzda pevne v rukách
Martinčania od prvých minút domáceho stretnutia s predposledným tímom tabuľky nenechali nikoho na pochybách, že splnia úlohu favorita. Rozbiehali sa síce v tréningovom tempe, ale čo je podstatné, dokázali ho stupňovať do vyšších obrátok a postupom času sa rodili biliardové akcie, hoci často prekombinované, ale aj tak pekné pre oko diváka. Hráči si to mohli dovoliť, boli pánmi ľadu a od 10. min viedli gólom Zachara, ktorý doklepol do bránky puk po nezištnej prihrávke Páleša spoza bránky. O štyri minúty neskôr sa po strele Hanesa strelecky presadil aj Zágora. Hostia útočili len ojedinele a Dzubina, ktorý sa po zranení vrátil do bránky (tentoraz je zranený Rovnianek), mal príležitosť pri nájazde Ručkaya ukázať, že nestratil výbornú fazónu. Keď na začiatku druhej tretiny dal Mucha typickou strelou z uhla pomedzi betóny Novotného tretí gól, Martinčania predsa len trochu zľahkovážneli. Ich akcie boli síce oku lahodiace, ale v koncovke neefektívne. Občas sa hráči vybíjali v sólovaní a najmä v snahe ísť s pukom „až do kuchyne„. V polovici zápasu ich trochu zo snívania zobudil Horník, ktorý tečovanou strelou od modrej čiary prestrelil húštinu hráčov pred Dzubinom. Ale už o 20 sekúnd ukázali Pokrivčák s Böhmem ďalší kúsok z hokejovej fantázie a center druhého útoku, ktorý predtým nepremenil samostatný nájazd (blafák mu nevyšiel o fúz), sa tentoraz bez problémov, po jeho prihrávke, poza brankára pozdĺž bránkovej čiary, presadil. Domáci ešte raz nechali šancu hosťom, aby sa radovali z gólu, keď sa obrancovia trochu školácky nechali vyšachovať a Filip dával gól do prázdnej bránky. V záverečnej tretine už bolo na ľade len jedno mužstvo. Najprv si Stolárik nakorčuľoval medzi kruhy a zužitkoval prihrávku Pokrivčáka na piaty gól, aby sa o desať minút neskôr presadil Peter Tabaček, ktorý po závare pred bránkou hostí poslal puk pod žŕdku Novotného bránky. Minútu pred koncom zasa po skvelej súhre Muchu s Tabačekom sa presadil aj center útoku Páleš, ktorý ponad padajúceho brankára poslal puk do jeho siete a pečatil výsledok. Hostia mohli byť radi, že si do autobusu nemuseli „baliť„ vyšší gólový prídel.
Jindřich Novotný, tréner: - Rozbiehali sme sa pomalšie. Azda pracovalo aj podvedomie hráčov, že majú za súpera predposledné mužstvo tabuľky. Škoda, že sa hráči niekedy menej venovali premieňaniu šancí. Ale ne druhej strane, najmä v záverečnej tretine, divákom ukázali aj niekoľko biliardových akcií a presadili sme sa aj strelecky.
V budúcom utorok hrajú Martinčania v Trnave a v piatok na domácom ľade hostia Spišskú Novú Ves.

2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.