Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA I. HOKEJOVÁ LIGA

Zdvihnutý varovný prst

Utorok: Topoľčany – Martin 3:2 (1:0,2:1,0:1) – góly: Pokrivčák a Böhme. Zostava Martina: Dzubina – M. Ivičič, Augusta, Stolárik, Priechodský, Krecháč, Stančok, Michnáč, Ratveiský - Hanes, Kořínek, Šafarik, Pokrivčák, Böhme, Važan, Mucha, Mahdalík, Pacig

a, Beutel, Páleš, Bartek.
Piatok: Martin – Považská Bystrica 5:3 (4:1,1:0,0:2) – góly: Böhme, Kořínek, Mucha, Šafarik. Zostava Martina: Dzubina – M. Ivičič, Augusta, Stolárik, Michnáč, Krecháč, Stančok, Michnáč, Pšenka - Hanes, Kořínek, Šafarik, Pokrivčák, Böhme, Važan, Mucha, Mahdalík, Paciga, Beutel, Zágora, Páleš.
Prehra ešte nebolela
Stretnutie druhého s prvým malo výbornú, až priam extraligovú divácku kulisu. Postavenie Martinčanov v tabuľke už nemohla ohroziť ani prehra a práve možno to hráčom pridalo viac na útočnej eufórii a občas zabúdali brániť. Domáci majú dobré mužstvo a tentoraz sa dokázali presadiť aj strelecky. Do polovice zápasu strieľali góly iba topoľčianski hráči. Martinčania mali síce v úvodnej desaťminútovke hru pod kontrolou, boli aktívni, ale strelci akoby nadväzovali na slabú streleckú efektivitu z domáceho stretnutia proti Spišiakom, keď svoje renomé zachraňovali až v záverečnej desaťminútovke. Hoci si vypracovali šancí ako maku, do polovice zápasu ani raz nemali dôvod na oslavu gólu. Tej sa dočkali iba domáci. V 15. min nedokázali v oslabení obrancovia vyhodiť puk z vlastnej tretiny a Hurtaj, ktorý sa sám ocitol pred Dzubinom, nezaváhal. Hneď na začiatku druhej tretiny zostal za martinskou bránkou stáť puk vo vode, zmocnil sa ho Lauko a jeho prihrávka pred bránu sa nešťastne od korčule Augustu odrazila za chrbát martinského brankára. Aj tretí gól dal neobsadený domáci hráč, a tak logicky si tréner hostí zobral oddychový čas, preskupil formácie a vzápätí po kombinácii najkompaktnejšej útočnej formácie dal Pokrivčák dôležitý kontaktný gól. Bol nadýchnutím sa mužstva na obrat. Martinská ofenzíva bola veľká, ale čo z nej, keď šance zostali nepremenené. Böhmeho k dorážke nepustil rozhodca a potom nezužitkovali samostatné nájazdy Mucha a Šafarik, ktorý mál až neuveriteľnú smolu na hokejke. V závere pri presile o dvoch hráčov vykresal iskierku nádeje gólom Böhme, ale pri pokračovaní hry bez brankára jedenásť sekúnd pred koncom stretnutia práve nová martinská posila - Šafarik priam neuveriteľne minul prázdnu domácu bránku.
V závere vydochli
Favorit sa rozbehol až po vedúcom góle hostí, ktorý padol do Dzubinovej siete v 5. min. Tento moment vyburcoval domácich hráčov k vyššej aktivite a drvivú časť prvej tretiny odohrali v obrannom pásme Považskej Bystrice. Po parádnych kombináciách padali góly za chrbát brankára súpera. Štyri góly sa podobali ako vajce vajcu. Padli po krásnych akciách, presných prihrávkach a pohotovej reakcii strelcov. Gólový účet začal Böhme, druhý gól o minútu pridal Kořínek a ani nie o dve minúty dal tretí gól Mucha. V závere tretiny ešte pridal štvrtý a svoj druhý gól Böhme. Tesne predtým, po jednej z najkrajších akcii na jeden dotyk v súhre Paciga – Mucha, strelec tretieho martinského gólu trafil iba betóny brankára hostí. Aj v druhej tretine bola aktivita na hokejkách domácich hráčov, lenže prieniky cez prehustený priestor neviedli k úspechu. Domáci sa už menej snažili kombinovať, viac hrali individuálne. V 27. min Šafarik trafil žŕdku bránky hostí, o tri minúty neskôr nepremenil Paciga samostatný nájazd a jediný gól tejto časti hry padol v oslabení – keď ideálnu prihrávku Kořínka poslal do bránky hostí Šafarik. A obecenstvo si začalo pýtať desať gólov. Lenže Martinčania strelecky vydochli a vo svojom obrannom pásme začali vyrábať neuveriteľné kúsky. A súper trestal – našťastie iba dvakrát. Najprv Koleda dal druhý gól Považanov a v 55. min po ataku Augustu nariadil rozhodca prísne trestné strieľanie, ktoré Kýška premenil. Martinčania sa aj naďalej zahrávali s ohňom, ale na ich šťastie Dzubina napravil, čo jeho spoluhráči pokazili.
Po skončení základnej časti súťaže je na programe štvrťfinále play off. Súperom Martinčanov bude Senica.