Séria sa sťahuje vo štvrtok do Martina

V štvrťfinálovej sérii zápasov sú síce Martinčania favoritmi, ale v prvom zápase na domácom ľade bolo na nich cítiť trochu rešpektu zo súpera, ktorý ich v základnej časti na jeho ľade dvakrát potrápil. Domáci síce od prvých minút tlačili Seničanov do ich

Play off sa hrá na štyri víťazné zápasy. Štvrtý zápas sa hral v pondelok večer už po našej uzávierke. Termíny ďalších štvrťfinálových zápasov: 24.2. (štvrtok) Martin – Senica, 26.2. (sobota) Senica – Martin, 28.2 (pondelok) Martin – Senica.
Rozbeh s rešpektom
Streda: Martin – Senica 4:2 (1:1,2:0,1:1) – na zápasy 1:0
Góly: Mucha 3 a Páleš, resp. Krišák a Molnár. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Ivičič, Augusta, Michnáč, Pšenka – Paciga, Mahdalík, Mucha, Pokrivčák, Böhme, Važan, Šafarik, Kořínek, Hanes, Bartek, Páleš, Zágora.

V štvrťfinálovej sérii zápasov sú síce Martinčania favoritmi, ale v prvom zápase na domácom ľade bolo na nich cítiť trochu rešpektu zo súpera, ktorý ich v základnej časti na jeho ľade dvakrát potrápil. Domáci síce od prvých minút tlačili Seničanov do ich obranného pásma, ale ich akciám chýbala ľahkosť, akoby im nervozita až príliš zväzovala ruky aj nohy. Prísne vylúčenie Pokrivčáka, už v úvode zápasu, za atakovanie brankára na chvíľu otupilo ich útočné ostrie. Po jeho návrate na ľad zostali nevyužité veľké šance, ktoré mali na hokejkách Šafarik a Paciga. Našťastie sa v 9. min začal strelecký koncert Romana Muchu. Strelou bekendom z uhla prekvapil Hamerlíka a dal prvý gól. Vedúci gól akoby strhol vlnu útočnej eufórie domácich hráčov, ktorí zatlačili súpera do ich obranného pásma. Namiesto zvýšenia náskoku sa ale stalo to, na čo Seničania trpezlivo čakali. Medzi dvoma obrancami sa dostal do brejku Krišák a s prehľadom vyrovnal. Nečakaný gól zatriasol domácou suverenitou. O to viac, že strelcom sa dlho nedarilo prekonať výborného brankára ani z najvyloženejších šancí. Domáci nezužitkovali, po priam nešetrnom faule Daniela na Priechodského, ani päťminútovú presilovku. Hráčom chýbal pohyb, hrali staticky, a to bola voda na mlyn súperovi. Našťastie v 28. min našiel Páleš recept na súperovho brankára, keď strelou z prvej využil ďalšiu martinskú presilovku na vedúci gól. Keď o štyri minúty neskôr po akcii s Pacigom dal Mucha dobre mierenou strelou pod vyrážačku brankárovi tretí gól, mohla si striedačka a aj diváci v hľadisku vydýchnuť. Domáci jednoznačne kontrolovali vývoj hry, ale v koncovke im to nevychádzalo podľa predstáv. Ešteže Mucha opäť potvrdil svoje strelecké umenie a v 52. min po spolupráci so svojimi spoluhráčmi z útoku – Pacigom a Mahdalíkom dal štvrtý martinský gól. Hostia v závere zápasu, pri presilovke, už len prikrášlili výsledok.

Pridali trochu života
Štvrtok: Martin – Senica 7:4 (1:0,3:1,3:3) – na zápasy 2:0
Góly: Mucha 2, Šafarik, Stančok, Paciga, Zágora a Stolárik, resp. Valúch, Sobol a Bosák. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Ivičič, Augusta, Michnáč, Pšenka – Paciga, Mahdalík, Mucha, Pokrivčák, Böhme, Važan, Šafarik, Kořínek, Hanes, Bartek, Páleš, Zágora.

Druhý domáci zápas už bol z iného súdka. Z Martinčanov akoby spadla nervozita a výrazne šliapli na pedál plynu. Od úvodu korčuliarsky výrazne prevýšili hostí. Prvému zápasu sa akurát podobal úvod tým, že množstvo šancí ich hráčov zostalo nevyužitých. No a s výborným brankárom hostí Hamerlíkom boli „spriahnuté“ aj žŕdky. Najprv ju v 3. min strelou z obrátky trafil Paciga a po ňom nádhernou bombou priamo do vinkla konštrukcie Stolárik. Aj Hanes, ktorý v prvom zápase očividne nebol vo svojej koži, výrazne ožil a robil prievan v útočnom pásme. V koncovke mu ale chýbalo trochu šťastia. Keď nedal gól on, pričinil sa, aby ho dal jeho spoluhráč z útoku Šafarik, ktorý zužitkoval jeho ideálnu prihrávku. V závere tretiny mal Hanes opäť streleckú smolu, keď netrafil odkrytý kút brány hostí. V druhej tretine začal strelecký koncert – kto iný – Mucha, ktorý v 21. min s kľudom Angličana premenil samostatný nájazd. O dve minúty neskôr Stančok strelou po ľade dal tretí martinský gól. Po ňom prišlo chvíľkové poľavenie a aj varovanie z hokejky Valúcha, ktorý znížil. Vzápätí Stančok nádhernou kolmicou vysunul Pacigu, a ten samostatný nájazd na Hamerlíka zakončil učebnicovým blafákom na bekendovú stranu. Aj záverečnú tretinu začali Martinčania útočne naladení. Za osem minút dali tri góly – jeden krajší ako druhý. Najprv dal gól Zágora a po ňom pridal ďalší Mucha. Po Stančokovej krásnej prihrávke, vyhnal z bránky Hamerlíka. Martinský gólový účet uzavrel Stolárik strelou bez prípravy. Hľadiskom skandovaná desiatka zostala nevypočutá. Naopak, záverečná desaťminútovka martinskej ľahkovážnosti, ktorú využili hostia na tri góly, bola kozmetickou úpravou výsledku na vlastný účet. Aj keď to Martinčanom neublížilo, lebo v sérii zápasov play off ide len a len o víťazstvá, malo by byť pre hráčov varovaním, čo môže so sebou priniesť strata koncentrácie.

Mátal senický komplex
Nedeľa: Senica – Martin 3:1 (1:0,1:0.1:1) – na zápasy 1:2
Góly: Minčák, Vítek a Krišák, resp. Šafarik. Zostava Martina: Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Priechodský, Ivičič, Augusta, Michnáč, Pšenka – Paciga, Mahdalík, Mucha, Pokrivčák, Böhme, Važan, Šafarik, Kořínek, Hanes, Bartek, Páleš, Zágora.

Martinčania cestovali do Senice napraviť si nelichotivú štatistiku stretnutí na Záhorí. Dvakrát tam prehrali najtesnejším rozdielom. Optimisti dúfali, že do tretice sa to obráti a víťaz základnej časti ligy si v treťom zápase štvrťfinále play off nakloní misky váh na svoju stranu. Začiatok zápasu patril Turčanom. Mali miernu prevahu, ale domáca obrana pracovala spoľahlivo. V 8. min sa výraznejšie osmelili domáci a hneď pri prvej vážnejšej šanci sa na nich usmialo šťastie. Minčíkova strela sa od žŕdky Dzubinovej bránky odrazila do Krecháča a odtiaľ smerovala za chrbát martinského brankára. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, ale až na strely Šafarika a Pacigu sa domáci brankár Hamerlík veľmi nezapotil. Aj v druhej tretine bola aktivita na martinských hokejkách, ale skôr iba platonická. Hráčom nevychádzala súhra, z čoho logicky vyplývalo, že aj šancí bolo poskromne. Nič nezužitkovali ani z troch presilových hier. Neujala sa ani strela Stančoka od modrej čiary a ani po Muchovom nájazde sa nemenilo skóre. Zablýskalo sa opäť pred martinskou bránkou. V skrumáži sa v 36. min najlepšie zorientoval Vítek a pridal druhý gól domácich. Na konci druhej a krátko aj na začiatku záverečnej tretiny mali domáci vylúčených dvoch hráčov, ale obstáli bez ujmy. Až v 48. min svitla hosťom šanca na obrat – po Hanesovej prihrávke dal kontaktný gól Šafarik. Záverečný martinský tlak nič nepriniesol, naopak v 59. min z neho vyplynulo domáce prečíslenie a kto iný, ako Krišák, ktorý zariaďoval aj predchádzajúce senické víťazstvá nad Martinom, potvrdil tretím gólom domáce víťazstvo a istotu, že štvrťfinálová séria vo štvrtok opäť zavíta do Martina.
Play off očami trénera J. Novotného:
„Prvý zápas, najmä v úvodnej tretine bol z našej strany dosť nervózny. Druhú tretinu sme mali jasne pod kontrolou. Až v záverečnej tretine sme zbytočne dovolili súperovi v samom závere dať druhý gól. V druhom zápase sme až do 50. minúty hrali predsa o niečo lepšie, ako v prvom stretnutí. Súpera sme len sporadicky púšťali do šancí. Darilo sa nám kombinovať v útočnom pásme a rozhodne sme boli lepší aj po fyzickej stránke. Prvou výstrahou pre nás bol gól hostí pri našom trojgólovom vedení, keď mu predchádzala nevyužitá šanca po peknej akcii na jeden dotyk. Ale dokázali sme sa z toho dostať, pridali sme ďalší gól. Lenže za stavu 7:1, hráči nepochopiteľne prestali brániť. Takže, ak im mám niečo vyčítať, azda len to. Spokojný som bol najmä s tým, že sme doma splnili cieľ a vyhrali obe stretnutia. V Senici sme mali dobrý nástup, ale potom sme začali hrať profesorsky a súpera postavili na nohy lacné góly. Čo z toho, že sme mali oveľa vyššiu početnosť streľby, keď efektivita bola na domácich hokejkách. Ak chceme uspieť, musíme sa vyvarovať ľahkovážnosti v hre.„