Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Na čele poriadna tlačenica

Po jeseni nemalo vedúce Dubové najšťastnejší vstup do jarnej časti. Napriek dvom prehrám oslabeného kádra sa predsa držalo na čele tabuľky. Málokto ale predpokladal, že sa môže uchytiť práve v Sučanoch, na ihrisku jedného z vážnych konkurentov na prvens

tvo v súťaži. Napriek tomu, že po polčase hostia viedli, nakoniec vyhrali šťastnejší. Najväčší skok v tabuľke urobili Vrútočania. Ich víťazstvo nad nováčikom z Necpál sa čakalo a hoci aj chudobné, znamenalo to, že sa dostali do čela tabuľky. Plece pri pleci sú s nimi Sklabinčania. Cenný bod získaný na pôde rezervy Turčianskych Teplíc ich udržal v kontakte s prvým. Po dobrom vstupe do jarnej časti súťaže, keď sa Turanci celkom s úspechom pustili stíhať utekajúceho zajaca, sa čakalo ako dopadnú v Žabokrekoch. Prehrali a práve ich súper si polepšil bilanciu a rovnako aj predposledná Bystrička sa Turanom po domácom víťazstve nad Podhradím vzdialila na rozdiel deviatich bodov. Ale tak či onak, ešte to bude zajímavé. Najmä na špici tabuľky, lebo rozdiel medzi prvými Vrútkami a jedenástym Lipovcom je len šesť bodov. No a medzi prvým a piatym je to len bod! Na čele je poriadna tlačenica.
Vrútky – Necpaly 1:0 (1:0)
Gól dal Gorgosz. Pred slušnou návštevou okolo 300 divákov museli domáci o víťazstvo nad kvalitným súperom tuho bojovať. Po opatrnom začiatku sa v 22. min odhodlal k strele spoza 16-tky Gorgorz a brankár hostí Bucha bol proti umiestnenej lopte bezmocný. Neubehli ani 2 minúty a strelec gólu mohol pridať ďalší, ale hlavičkoval tesne nad. V 30. min sa zapotil aj domáci brankár Pekárik, kým skrotil ďalekonosnú strelu hostí. V 36. min bol za faul v súboji vylúčený domáci Kúdelka, tak domáci v II. polčase zmenili taktiku. Vychádzali zo zabezpečenej obrany a držali na dištanc nebezpečných hostí, ktorým narástli ofenzívne chúťky. No aj tak mali väčšie šance domáci, v rozpätí 56. a 58. min dokonca dvakrát mohol skórovať Mazúr, ale nepremenil. V samotnom závere mohol pridať ďalší gól Gorgosz, ale ani jeden jeho pokus nebol presný, keď ten druhý minul prázdnu bránku hostí, ktorí už hrlai vabank.
Žabokreky - Turany 1:0 (1:0)
Gól dal M. Kalnický (pok. kop). V Žabokrekoch sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom mohli byť domáci spokojní s víťazstvom i hrou. Aj zásluhou hostí sa hral obojstranne rýchly futbal. Turany mali miestami prevahu, ale nedokázali ju zužitkovať. Nepremenili ani jednu zo šancí. Stretnutie bolo nervózne, ale slušné- Rozhodca vyťahoval žltú kartu za zákroky v osobných súbojoch v zápale hry. Aj keď tri body by si zaslúžili obidve mužstvá, zvíťazili šťastnejší domáci, ktorí premenili pokutový kop. Ten nariadil rozhodca za faul v šestnástke na prenikajúceho Slavomíra Kmeťa v polovici prvého polčasu.
Turč. Teplice B – Sklabiňa 2:2 (0:1)
Góly: A. Biščák a Šolc, resp. Šalát a Vácha. Hostia môžu byť šťastní, že si z Turčianskych Teplíc odviezli jeden bod. Výsledok stretnutia totiž vôbec nezodpovedá jeho priebehu. Teplické „béčko“ malo počas celého stretnutia výrazný tlak a bod nezískalo, ale dva body stratilo. Hostia vyťažili z minima maximum. Hrali s jediným vysunutým útočníkom, ale z troch striel na bránu dali dva góly. Domáci nekorunovali svoju veľkú prevahu ani šance gólmi. Tie síce padli po pekných vypracovaných akciách, ale strelci zahodili aj niekoľko vyložených šancí. Diváci len tak skoro nezabudnú najmä na parádny Šolcov gól, ktorý hosťujúcemu brankárovi vymietol pavučinu v hornom rohu brány. Odchádzali ale smutní, pretože hosťujúci Vácha pripravil svojím gólom v poslednej minúte stretnutia Tepličanov nielen o radosť, ale aj o zaslúžené víťazstvo.
Kľačany – Krpeľany 1:2 (0:0)
Góly: Senko, resp. Mačto (pok. kop) a Badáň. Domácim sa rozpadla koncepcia shneď na jeho začiatku, keď do 18. min museli vystriedať dvoch zranených hráčov. V prvom polčase sa hralo predovšetkým v strede ihriska, pričom domáci, ale ani hostia si nevypracovali žiadnu vyloženú šancu. V druhom polčase obidve mužstvá zrýchlili hru, ale góly padli až v závere stretnutia. Vedenia sa ujali v 72. min hostia vďaka Mačtovi, ktorý premenil pokutový kop. Ten nariadil rozhodca za faul v šestnástke. Neprešli ani dve minúty a domáci vyrovnali Senkovým gólom. Keď sa zdalo, že si súperi body podelia, hostia dali rozhodujúci gól, keď rýchlu akciu presne zakončil Badáň. Domáci už počas záverečných troch minút nič nevymysleli, a tak sa z troch bodov radovali hostia. Rozhodca vytiahol aj červenú kartu, ktorú pod druhej žltej uvidel hosťujúci Hajas.
Sučany – Dubové 3:2 (0:1)
Góly: Bella 2 a Peter Hudec, resp. Kútnik a Daubner. Diváci videli v Sučanoch stretnutie plné zvratov, v ktorom sa z víťazstva tešili napokon domáci hráči. Tí nezačali dobre. Už v 2. minúte dostali Sučanci nešťastný gól, keď sa lopta dostala do brány po odrazenej strele od múra. Domáci sa celý prvý polčas trápili, aj keď si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Bojovali, ale gól sa im v prvom polčase nepodarilo dať. Hostia sa spoliehali na nebezpečné protiútoky, ktorými odpovedali na tlak domácich. Začiatok druhého polčasu vyšiel domácim V 49. minúte stretnutia vyrovnali po peknej strele Petra Hudeca v šestnástke hostí. Domácim sa potom hra nedarila, hostia to opäť využili a po rýchlom brejku viedli
1:2. Domáci príkladne bojovali a dali do konca stretnutia dva góly. Ich autorom bol Bella. Rozhodca vylúčil 70. min hosťom Ondreja Ambroza.
Bystrička – Podhradie 1:0 (0:0)
Gól dal Vacek. V prvom polčase hrali obdive mužstvá rýchly futbal. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale ani jednému mužstvu nepriniesli žiadny gólový efekt. V 60. minúte stretnutia sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval Vacek, ktorý dal jediný gól stretnutia. Rozhodca vylúčil hosťom Lukášika za kopnutie súpera. Domáci dohrávali stretnutie kvôli tvrdej hre súpera desiati, lebo už nemohli striedať. Žiačik musel opustiť ihrisko, keď mu nakopli väzivo na kolene a Vacek opustil ihrisko so zlomenou kľúčnou kosťou.
Kláštor - Lipovec 1:1 (1:1)
Góly: R. Matúška, resp. J. Bučko. Kláštorčania môžu byť vzhľadom na priebeh stretnutia spokojný aj so získaným bodom. Lipovec bol na ihrisku domácich lepším mužstvom. Zápas priemernej úrovne sa vyznačoval bojovnosťou oboch mužstiev začali stretnutie lepšie a pohrozli Kláštorčanom peknou strelou, ktorú zneškodnil brankár Bosík. Domáci potom zahodili čistú gólovú šancu. Potom inkasovali po chybe obrany, keď jej chybu v 30. min potrestal Bučko. Matúška už o sedem minút vyrovnal na konečných 1:1, peknou krížnou strelou z približne dvadsiatich metrov. V druhom polčase sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci mali šťastie, keď päť minút pred koncom stretnutia bravúrnym zákrokom na bránkovej čiare zabránil gólu hostí. V poslednej minúte stretnutia videl červenú kartu po chybnom verdikte rozhodcu Ivan Róna.

2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY