Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Tretí líder - Sklabiňa

Nepochybne sa šláger kola hral v Turanoch. Derby zápas bol dôležitý pre oboch. Domáci na ceste za záchranou chceli vyhrať a rovnaký cieľ mali pri svojich ambíciách ísť do popredia tabuľky aj hostia. Nakoniec „museli„ byť obaja spokojní s tým, že sa rozdel

ili po bratsky. Spokojní ale mohli byť najviac diváci, lebo videli zaujímavý zápas. Ale, pri úžasnej vyrovnanosti, na akú sa ani nepamätáme, nebolo ani v tomto kole zápasu, ktorý by bol nezaujímavý. Aj v Krpeľanoch sa stretnutie domácich s ambicióznymi Vrútkami skončilo deľbou bodov. Tieto dve „plichty„ najviac zahrali karát mužstvu Sklabine, ktoré sa po jasnom víťazstve nad Kľačanmi, najmä zásluhou dvoch gólov nestarnúceho Braňa Vachu, dostalo na čelo tabuľky. Jej čelo je aj naďalej poriadne prehustené mužstvami s minimálnymi bodovými stratami. Len na konci tabuľky zostala medzi Bystričkou a Turanmi deväťbodová priepasť. Polepšili si Žabokrečania, ktorí hoci sú tretí od konca, sa pritiahli k stredu peletónu. Vývoj sľubuje, že s pribúdajúcimi kolami to ešte bude veľmi – veľmi zaujímavé.
Turany – Sučany 2:2 (2:2)
Góly: Cíger a Sušienka, resp. P. Badáň 2. Vo vyrovnanom zápase sa mužstvá rozišli spravodlivou remízou. Derby susedov a sledovalo asi 600 divákov. O kvalitný dej sa postarala aj dvojica rozhodcov – hlavný Fizeľa a asistent Kunert. Začiatok zápasu patril hosťom. Už v 4. min mohol skórovať Hudec, ale brankár Milec zachránil, keď nohami vykopol loptu „do poľa„. V 9. min sa ale hostia predsa ujali vedenia. Po pravej strane ušiel Staňo, zacentroval loptu do šestnástky a P. Badáň dal vedúci gól hostí. O štyri minúty neskôr využil Cíger rýchlosť, ušiel obrane hostí a vyrovnal. Opäť stačili štyri minúty na to, aby sa hostia ujali vedenia. A opäť po centri Staňa skóroval Badáň. O minútu neskôr ale domáci vyrovnali, keď sa Sušienka dobre zorientoval v šestnástke hostí. V druhom polčase sa už skončili strelecké preteky, a to aj napriek tomu, že šance na skórovanie mali obe mužstvá. Na jednej strane Kačák a po ňom Hudec, na druhej zasa najmä domáci Cíger mohli skórovať, ale gól nepadol. V 90. min sa vyznamenal brankár hostí Rendko, ktorý vyrazil loptu smerujúcu do vinkla jeho bránky.
Dubové – Turč. Teplice B 0:6 (0:2)
Góly: Ždimera 3, J. Jeťko, Koleno a Kravárik. Hráči Dubového sa po prehre v Žabokrekoch nestačili psychicky pozviechať. Nastúpili v oklieštenej zostave a hostia, naopak, výrazne posilnení niekoľkými hráčmi prvého mužstva, ktoré malo voľno. No a práve hráči áčka rozhodli zápas. Tepličania udávali tón hry, predstavili sa ako vyspelý kompaktný tím. Domáci pri zraneniach hráčov boli na tom tak zle, že ani nemal kto striedať.
Sklabiňa – Kľačany 4:2 (2:1)
Góly: Vacha 2, Šalát a Chmúrny, resp. Senko a G. Maron (pok. kop). Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Mali prevahu a rovnako aj veľa šancí, ale ani zďaleka nie všetky dotiahli do úspešnej koncovky. Hostia mohli po zápase považovať výsledok za lichotivý, veď ho prikrášlili až v 90. min z pokutového kopu. V domácom mužstve vynikli strelci gólov a Blizniak s Enderlom. V celku hostí nebolo takého hráča, ktorý by nejako zvlášť svojim výkonom zaujal.
Krpeľany – Vrútky 1:1 (0:1)
Góly: Mačto (pok. kop), resp. Kmeť. Domáci nastúpili na zápas zakríknutí. Napriek tomu si vypracovali v 18. min gólovú príležitosť, ale Jančo zoči-voči brankárovi neuspel. Po tomto momente hostia pridali a v 30. min sa ujali vedenia gólom, ktorému predchádzala strata lopty pred domácou šestnástkou. Aj po zmene strán boli hostia aktívnejší. Spoliehali sa na rýchle protiútoky a strelami z diaľky ohrozovali domácu bránku. V 71. min zahrávali domáci priamy kop, obranca hostí Kučera zahral rukou vo vlastnej šestnástke a nariadený pokutový kop Mačto premenil. Tento gól domácich povzbudil, ale vytúžený víťazný gól sa im nepodarilo vsietiť.
Necpaly – Bystrička 0:0
V priemernom zápase si ani jedno z mužstiev nedokázalo vypracovať vyložené šance. Tie, ktoré sa hráčom mužstiev predsa vyskytli, nedokázali hráči dotiahnuť do gólového konca. Kým prvý polčas bol vyrovnaný, po zmene strán mali domáci miernu prevahu. Zápas sa vyvíjal tak, že kto dá gól zvíťazí. Nedal ho však nik. Hralo sa, teda, bez gólov a zápas svojou úrovňou nemohol nadchnúť fanušikov. Akoby jeden aj druhý boli spokojní s remízou.
Podhradie – Kláštor 2:0 (1:0)
Góly: Čujko a Horský. Domáci začali nátlakovou hrou. Vypracovali si niekoľko šancí a jednu z nich v 20. min využil Horský. Hostia po tomto góle trochu znervózneli, ale domáci to nedokázali využiť. Až po zmene strán pridali v nasadení. V 49. min zvýšil Čujko ich vedenie. Po ňom mohli pridať jeho spoluhráči ďalšie góly, ale nevyužil viaceré vyložené šance. Hostia v snahe obrátiť vývoj hry sa usilovali uspieť najmä strelami spoza šestnástky, ale brankár Majda si s nimi poradil.
Lipovec – Žabokreky 0:1 (0:0)
Gól dal Kľučinec. V prvom polčase sa všetko, čo stojí za zmienku odohralo do 7. min stretnutia. Obe mužstvá nastrelili po jednom brvne. Potom sa zvyšok polčasu odohral iba medzi šestnástkami, bez vzruchu pred bránkami. Druhý polčas začali lepšie domáci. V 5. min nastrelili brvno a hostí tlačili pred ich šestnástku. vytvorili si síce 4-5 gólových príležitostí, ale gól z nich nedokázali vsietiť. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky a jeden im aj vyšiel. Päť minút pred koncom dali víťazný po akcii, pri ktorej domáci reklamovali postavenie mimo hry.

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 853

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.