Derby pre favorita

Šláger kola sa hral v Štiavničke. Domáci chceli potvrdiť že zakopnutie v Liskovej bolo skôr len záležitosťou náhody. Navyše, lídrovi tabuľky uprostred týždňa padlo vhod zakopnutie Rudinskej vo Valči, a tak zverenci Petra Kureka víťazstvom nad Martinom uro

bili malý trhák. A to aj vďaka tomu, že ďalší z ich prenasledovateľov, Valčania, ktorí sa víťazstvom v dohrávke dotiahli do čela tabuľky, prehrali na ihrisku v Tvrdošíne. Napriek tomu práve futbalisti z Dielca naháňajú Štiavničku. Smolu v boji o záchranu majú Martinčania. Ich prehra s lídrom na jeho ihrisku sa síce čakala, ale do karát im vôbec nehrajú bodové zisky Liskovčanov. Ešteže neboduje Dolný Hričov, takže nádej na zázrak stále tlie. Ostatné výsledky: Bánová – Dolný Kubín 4:0 (0:0), Námestovo – Nižná 0:0,
Krásno – Rudinská 1:1 (1:0), Stráňavy – Lietavská Lúčka 2:1 (0:1).
Štiavnička – Martin 2:0 (0:0)
Góly: Struhár a Tomka. Zostavy - Štiavnička: Chalúpka – Krištofík (Gregor), Struhár, Petrák, Volna, Tomka, Kucian, Garaj (Kaličák), Tavel (Martiník), Ociepka, Dančo, Martin: Šarlina – Stráňava (Šípka), Stano, Šupej, Rakyta (Kozák), Koleno, Šlichtík, Bulvas, Čulok, Martinský (Markovič), Ižip.
Martinčania začali aktívne, ale dva strelecké pokusy – prvý z kopačky Bulvasa a potom z hlavy Stana, ktoré mierili vedľa domácej bránky, boli skôr len náznakom šancí. Po nich martinské útočné nádeje takmer vydochli. Naopak, začali sa rozohrávať domáci. V 8. min mieril Ociepka hlavou do brvna bránky hostí, ďalšie strelecké pokusy z kopačiek Kuciana, Tomku a Ociepku neviedli k úspechu. Rovnako neúspešný bol aj pokus Bulvasa v 37. min, ktorý pálil mimo. O päť minút neskôr sa osmelil Čulok, ale jeho strelecký pokus smeroval nad. Do konca polčasu sa ešte blysol Kucian, ktorého strelu z trestného kopu Šarlina vyrazil, ale len pred Ociepku, lenže ten zblízka prestrelil. Po zmene strán mal už v prvej minúte šancu Garaj, ale ani on nedal gól. O sedem minút neskôr sa už menilo skóre. Struhár sa po rohovom kope oprel do lopty a hlavou prekonal Šarlinu. Zanedlho mohol vyrovnať striedajúci Markovič, lenže prestrelil. Viac šťastia ale stálo pri bránke hostí v 67. min, lebo po trestnom kope Kuciana sa zatriasla tyč Šarlinovej bránky. V 79. min po rohovom kope pomohlo po Kaličákovej strele hosťom opäť brvno ich bránky. Až tri minúty pred koncom zápasu Tomka strelou do šibenice pečatil výsledok stretnutia. V dobrom zápase zachránil v poslednej minúte hostí Šarlina po strele Kuciana z trestného kopu.
Trebostovo – Lisková 1:1 (0:0)
Góly: Pentek, resp. Stano. Zostava Trebostova: Matiašovský – Ďanovský (Ľ. Lukášik), Ruttkay, Bízik, Straka, Mackura, J. Lukášik, Kováč, A. Lukášik, Pentek, R. Lukášik (Smutný).
Domáci zažili šok už v 5. min stretnutia, keď sa hostia strelou z rohu šestnástky ujali vedenia. Po góle sa stiahli do ulity a domácim robila ich obranná taktika veľa starosti. Útočné akcie končili na prehustenej obrane už pred šestnástkou. Až po polhodine hry sa Trebostovčanom podarilo vyrovnať. Pentek sa odhodlal prejsť cez obranu hostí individuálne a lobom prekonal brankára Liptákov. Po zmene strán s príchodom Ľ. Lukášika, ktorý pre zranenie nenastúpil od začiatku, sa ešte vystupňovala domáca snaha. Lenže bránka hostí bola pre domácich strelcov zakliata. Práve Ľ. Lukášik trikrát po sebe skúšal prekonať streleckú smolu, ale bez úspechu. Do vyloženej šance sa dostal aj Kováč, ale ani on neskóroval. Tlak domácich sa vystupňoval po vylúčení hráča hostí po druhej žltej karte v 75. min, ale totálna defenzíva hostí bola neprekonateľná. Desať minú pred koncom zostal nepotrestaný faul obrancov Liskovej v šestnástke na prenikajúceho Smutného.
Tvrdošín – Valča 1:0 (0:0)
Gól dal Paučo. Zostava Valče: Veselovský – Žilla, Václavík, Bobček, Majerík, Zelenec. Pravňan, Šeri, Vítek, Horváth, Kalnický.
Vo vyrovnanom prvom polčase hrali hostia takticky a disciplinovane. V obrane sa nedopúšťali väčších chýb a domácich takmer nepustili do šance. V útoku bol pre Oravcov najväčším nebezpečím Horváth, ktorý čakal na svoju príležitosť. V 12. min mali domáci šťastie, lebo kanonier hostí váhal so strelou a rovnako si vydýchli aj v 18. min, keď zle trafil loptu. V 20. min pohrozil domácej obrane opäť, ale po peknej prihrávke Zelenca namieril iba do brankára. Veselovský na opačnej strane nemal tiež veľa roboty. Šťastena mu priala v 16. min, keď sa strela domáceho hráča obtrela o tyč jeho bránky a potom v 23. min sa vyznamenal, keď chytil domácu tutovku. Druhý polčas začali hostia zle. Už v jeho úvode dal Tvrdošín po rohovom kope hlavou vedúci gól. V 72. min zachránil Valčanov pred druhým gólom Veselovský, ktorý chytil gólovú strelu domáceho hráča. Jeho spoluhráči v poli sa síce pokúšali o zvrat, ale ich strelcovi Horváthovi sa smola z prvého polčasu priniesla aj do druhého. Najmä jeho šanca v 75. min, keď zblízka hlavičkoval do nôh brankára, bola stopercentná.

Dohrávka 15. kola

Valča – Rudinská 2:0 (1:0)
Góly: Pravňan a Šeri. Zostava Valče: Veselovský – Žilla, Václavík, Majerík, Zelenec, Bobček, Pravňan, Šeri, Vítek (Líška), Kalnický, Horváth.
Obaja súperi zvolili opatrný začiatok. Súperi sa spočiatku len sporadicky dostávali na dostrel oboch bránok. V 5. min sa to predsa podarilo Kalnickému, ktorý sa dostal k strele, ale trafil iba nohy brankára hostí. V 12. min zasa zachraňoval domáci Majerík, ale po rohovom kope stálo pri domácich šťastie, keď útočník súpera hlavičkoval vedľa. V 20. min centroval Vítek, Kalnický vyhral vzdušný súboj prihral Pravňanovi, ktorý dal vedúci gól Valče. V 32. min mohol domácich potešiť Šeri, ale jeho únik sa skončil strelou vedľa bránky hostí. Po prestávke sa hostia pustili do domácich so snahou vyrovnať. Obrana Valčanov bola spoľahlivá a nepúšťala hráčov hostí do vyložených šancí. V 54. min po signále z rohu mohol Horváth definitívne ukľudniť Dielec, ale ani on sa nepresadil. Potom prišli chvíle Šeriho. Najprv v 72. min svoje sólo nezakončil gólovou strelou, ale o šesť minút neskôr sa presadil a pridal dôležitý druhý domáci gól. Po tomto góle hostia zložili zbrane a domáci mohli ešte pridať ďalšie góly, ale zabránila im v tom smola strelcov v koncovke.