Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Hokejisti vyhrali aj druhý zápas, Dzubina si udržal čisté konto

Trebišov bol ťažším súperom než pred týždňom Rimavská Sobota. Naši duel prakticky rozhodli v priebehu 16. a 17. min, kedy hosťom strelili dva góly.

Michal Dzubina si v zápase s Trebišovom udržal čisté kontoMichal Dzubina si v zápase s Trebišovom udržal čisté konto (Zdroj: tasr)

MHK Martin – HK Trebišov 3:0 (2:0, 1:0, 1:0)

MARTIN. Aj druhý domáci duel využili Martinčania na plný bodový zisk, hoci tentoraz sa museli vysporiadať s podstatne húževnatejším protivníkom, než akým bola pred týždňom Rimavská Sobota.

Naši pred asi tisíckou divákovm vedení tentoraz trénermi Ladislavom Spišiakom a Jánom Galambošom, začali vo svižnom tempe, tlačili sa dopredu a hostia sa prvých päť minút za stredné pásmo ani poriadne nepozreli. Turčanov však brzdila nepresná finálna prihrávka i koncovka. Postupne sa ale aj východniari osmelili a Mišo Dzubina musel vytiahnuť pár ťažších zákrokov.

V priebehu 16. a 17. min, za 72 sekúnd, sa zápas podľa očakávania naklonil na našu stranu. Najprv sa od modrej nahodeným pukom presadil Rusina a potom zblízka aj Poliaček, ktorý sa dostal za chrbát obrany súpera.

Aj v druhej tretine, hoci tempo hry trochu opadlo, mali domáci navrch. V 26. min Tomáš Pokrivčák, kapitán tímu, švihovkou z kruhov ideálne poslal puk pod hornú tyčku a bolo 3:0.

Trebišovčania sa pripomenuli až v závere tretiny, najmä vďaka 25-sekundovej presilovke piatich na troch, avšak keď bolo najhoršie, mohli sa Martinčania spoľahnúť na isto chytajúceho Dzubinu.

Aj v treťom dejstve boli pasáže, kedy sa východniari ešte mohli vrátiť do zápasu a zdramatizovať ho, napríklad v 50. min počas presilovky nastrelili tyčku, ale inak mali Turčania vývoj duelu pod kontrolou. Ich hlavnou úlohou sa stalo dohrať s čistým kontom, čo sa zásluhou stopercentného Dzubinu i taktickému prehľadu hráčov pred ním, podarilo.

Góly: 15:25 Rusina, 16:37 Poliaček (Jurášek), 25:56 Pokrivčák (Čipkala). Vylúčení: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Žák – Kováčik, Hanko. Diváci: 1 000.

MARTIN: Dzubina – Rusina, Hriňa, Brcko, Mendel, Frkáň, Harvan – Hanes, Pokrivčák, Čipkala – Poliaček, Jurášek, Škumát – Košút, Brveník, Hazucha.