Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
HOKEJ, I. LIGA

Martin uštedril Michalovciam prvú prehru v sezóne

Po dvoch prehrách v predĺžení na ihriskách súperov Martinčania doma zdolali vo vyrovnanom zápase Michalovce. O svojom triumfe nad lídrom súťaže rozhodli v samostatných nájazdoch.

Martin zdolal vedúce Michalovce.Martin zdolal vedúce Michalovce. (Zdroj: HOKEJ MARTIN)

HK Martin –Dukla Michalovce 2:1 SN (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

MARTIN. Vo vyrovnanom zápase sa domáci ujali vedenia po tom, ako v 7. min prešla do siete Pacalajova strela, pričom pred brankárom Trenčanom odviedol pri clonení kus dobrej roboty Brezniak. Hostia, ktorých pred zápasom posilnil skúsený Roman Tománek, však vyrovnali po pár sekundách, keď tvrdo a presne zakončil Hančák. Napriek viacerým šanciam na obidvoch stranách už v riadnom hracom čase gól nepadol. V predĺžení Martin nevyužil presilovku vo výhodnom formáte štyroch proti trom. V samostatných nájazdoch, ktoré sa idú na päť sérii, ale Turčania ukázali viac psychickej odolnosti. Svoje pokusy premenili mladý Paulíny a Poliaček, kým na druhej strane uspel len spomínaný Tománek. Martin tak pretrhol sériu dvoch prehier a pripravil Michalovciam prvú prehru v sezóne.

Góly : 7. Pacalaj (Burzík, Jurášek), rozh. náj. Poliaček – 8. Hančák (Gavrik).Strely : 31:32. Vylúčenia : 5:6 na 2 min, navyše Balko (MICH) 10 min vrazenie na mantinel. Presilovky : 0:0. Oslabenia : 0:0. Rozhodocovia : Novák, Hatala – Durmis, Holienka. Diváci : 2 089.

MARTIN:Gavalier – Tabaček, Themár,Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec, Brveník, Lednický – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Rechtorík.MICHALOVCE: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Hančák, Korenko, Hopkovič, Novický, Balko, Valečko – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Chalupa, Cútt, Tománek – Safaraleyev, Linet, Róth – Baláž, Toma, Hamráček.

Radovan Somík, asistent trénera Martina: - Mužstvo podalo dobrý bojovný výkon. Bolo cítiť, že na seba narazili dva tímy, ktoré rešpektujú silu súpera, a tak sa vo viacerých pasážach hralo opatrne. Remíza po riadnom hracom čase bola vzhľadom na priebeh hry spravodlivá. Nás teší, že po dvoch prehrách v predĺžení sa nám do tretice už podarilo extra bod vybojovať. V našej hre ešte boli aj nedostatky, ale sme stále na správnej ceste a to je v tejto chvíli najdôležitejšie.

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: - Súpera musím za výkon pochváliť a športovo priznať, že výhru po predĺžení si zaslúžil viac ako my. Zápas splnil prísnejšie prvoligové kritériá a bolo vidno, že na seba narazili celky top trojky súťaže. Naše mužstvo však dnes nehralo to, na čo sme ho pripravovali. Vo viacerých fázach stretnutia som chalanov nespoznával. Začali si zľahčovať veci, ktoré by si zľahčovať nemali a zbytočne prenechali iniciatívu súperovi. Ak chceme byť úspešní, v tomto smere ešte musíme pridať.