Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Hokejbalové play off: Smolná sobota Turčanov + FOTO

Martin i Vrútky viedli ešte v tretích tretinách svojich prvých semifinálových duelov 3:1. Nakoniec však obidvaja prehrali po predĺžení.

Martin prišiel v záverečnej päťminútovke prvého semifinále o náskok 3:1.Martin prišiel v záverečnej päťminútovke prvého semifinále o náskok 3:1. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Martin – Považská Bystrica 3:4 PP (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1)

MARTIN. Turčania mali tento víkend domáce prostredie na Sokolovni a po bezgólovej prvej tretine si pre súpera pripravili dva údery na úvod druhej časti. V priebehu 71 sekúnd sa do streleckej listiny zapísali Poliaček a M. Hrivnák a domáci získali psychickú výhodu. Ešte pred druhou prestávkou však Považania využili presilovku a duel dostal novú zápletku. Martinčania síce zásluhou Jonáka zvýšili na 3:1 a takisto pohrdili minútu a pol dlhou presilovku o dvoch hráčov. Hostí to povzbudilo a nadýchli sa k obratu. Najskôr v 42. min znížil Švantner a minútu po jeho presnom zásahu poslal stretnutie do predĺženia Linet. V ňom sa stal hrdinom Kluka, ktorý zaistil pre Považskú Bystricu prvý semifinálový bod.

„Prvé dve tretiny sme hrali to, čo sme si povedali. Po tom ako sa nám podarilo streliť gól na 3:1, akoby sa mužstvo mierne uspokojilo. V závere nám zrejme trošku došli sily, súper nás dostal pod tlak a v predĺžení vďaka ohromnej bojovnosti strhol víťazstvo na svoju stranu. Nič sa však nedeje je to play off. Musíme sa z toho poučiť a dobre sa pripraviť na druhý zápas,“ povedal martinský tréner Jozef Ďuris.

Góly: 16:16 Poliaček (Tomka, Tomečko), 17:27 M. Hrivnák (Drábik, Michal Murček) a 35:36 Jonák (Fedor, Michal Murček), resp. 25:18 Nemčík (Rufati), 41:43 Švantner (Piják, Bujdák), 42:46 Linet (Piják, Kukučka) a 51:55 Kluka (Piják).MARTIN: Milan Murček – Říman, Romančík, Fedor, Fodrek, Javorka, Holbus – Tomečko, Tomka, Poliaček – Jonák, Michal Murček, Libutka – M. Hrivnák, M. Ruttkay, Drábik – Cerjan, Štaffen, Tupý. Stav série: 0:1.

Skalica – Vrútky 4:3 PP (0:2, 1:1, 2:0 – 1:0)

SKALICA. Úvodnú tretinu zvládla Kometa veľmi dobre a zaslúžene si vypracovala dvojgolový náskok. Vedenie si udržala aj po druhej časti, len sa zmenil jeho pomere na 3:1. V 38. min domáci znížili, ale potom mali Vrútočania možnosti na definitívny knokaut. Najskôr nepremenili samostatný nájazd a počas power play Skalice tesne minuli prázdnu bránu. Následne prehrali buly vo vlastnom obrannom pásme a Miklík 40 sekúnd pred treťou sirénou namieril presne. O osude stretnutia rozhodla záverečná minúta predĺženia, počas ktorej sa presadil domáci Patinka.

Prečítajte si tiež: Fomat sa rehabilitoval za Fiľakovo, teraz pôjde trikrát vonku + FOTO Čítajte

„Je to veľká škoda, pretože víťazstvo sme mali na dosah. Dnes nám nemohli pomôcť hokejisti a viacerí zranení chalani, preto musím vyzdvihnúť bojovnosť všetkých hráčov, ktorí nastúpili. Mrzí ma len záver tretej tretiny, keď sme vo vlastnom obrannom pásme čisto prehrali buly a súper vyrovnal. Ak by sa nám podarilo vyvarovať tejto chyby, mohlo byť oveľa veselšie,“ zhrnul dianie na ploche Martin Kolčák, ktorý takisto nemohol pre zranenie nastúpiť a viedol mužstvo z lavičky.

Góly: 17:31 Válek (Krajsa), 38:00 Krajsa (Rampáček), 44:20 Miklík (Patinka) a 54:31 Patinka, rasp. 12:08 Simon, 13:02 Čavajda (Greňo), 26:53 Fillo (Čavajda).VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, Greňo, Zeman, Knesl – Hlaváč, Čavajda, Farbák – Fillo, T. Ruttkay, Simon – Učník, Sahul. Stav série: 1:0.