Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Zlý úvod a potom i kusisko smoly pripravili Fomat o body + FOTO

Obidva tohtosezónne súboje Martina a Zvolena skončil víťazstvom hostí 2:1. Odvetu si Fomat prehral nevydarenou úvodnou desaťminútovkou.

Martin Boďa strelil jediný gól Fomatu.Martin Boďa strelil jediný gól Fomatu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Fomat Martin – MFK Zvolen 1:2 (1:2)

ŽABOKREKY. V septembri naši vyhrali vo Zvolene po bezgólovom polčase 2:1, keď sa o presné zásahy postarali T. Ďungel a Vajagič. Určitou zaujímavosťou môže byť tiež to, že i vtedy bol hlavným arbitrom duelu Richard Halfar.

Do odvety však Fomat vstúpil veľmi zle. Hneď v úvode sa po štadardke lopta dostala ku kapitánovi hostí Kotorovi a ten i s prispení teču domácich otvoril skóre. Vzápätí kopal Slovák priamy kop, smer jeho pokus zmenil dotyk v múre a bolo 0:2.

„Musím si ešte presne pozrieť, čo sa stalo a potom náš nevydarený úvod vyhodnotiť. V každom prípade dostali sme dva hlúpe góly, ktoré nechali na mužstve stopy, ale určite ho nezlomili,“ zhodnotil úvod kormidelník turčianskeho celku Pavol Šuhaj.

Martinčanom pár minút trvalo, kým sa z otrasu spamätali, ale po štvrťhodine hry naštartovali rýchlu akciu a po centri Moďorošiho najskôr na prvej tyči o pár centimetrov nedočiahol na loptu Vajagič a na druhej tyči M. Boďa. V 27. min sa po rohu Barčíka v šestnástke najlepšie zorientoval M. Boďa a znížil. Domáci dirigovaný bývalým slovenským reprezentantom prepli na vyššie obrátky a dostali súpera pod výrazný tlak. Najskôr z výbornej pozície minul Cvik. Potom sa strelou spoza šestnástky prezentoval Palenčár, ale Lehocký vytiahol parádny zákrok. K vyrovnaniu bol najbližšie Cvik, no po centri Barčíka zastavilo jeho hlavičku brvno.

Prečítajte si tiež: Futbalový program: V nedeľu sa v Belej hrá El Clásico Čítajte

Na začiatku druhého polčasu sa zahral s nervami fanúšikov Hažer, ale hostia jeho zlú rozohrávku nepotrestali. Naši po zmene strán prvýkrát pohrozili vďaka hlavičke Vajagiča. Zvolenčania potom umne rozkúskovali hru, naťahovali odkopy i striedania, nechali sa ošetrovať, a tak otupili tlak súpera. Futbalisti Fomatu mali v ďalších minútach loptu častejšie na svojich kopačkách, ale defenzívu protivníka sa im dlho nadarilo zaskočiť. Až v 82. min sa po centri Mlynára, ktorý predĺžil M. Boď, dostal do dobrej pozície Lanko, žiaľ tesne minul. Vzápätí už domáci stavili všetko na jednu kartu a na hrot sa vysunul aj stopér Stašík. Päť minút pred koncom vyslal na bránu súpera ďalekonosnú strelu M. Boďa, no Lehockému, druhýkrát v zápase pomohlo brvno. Zvolenčania ustáli aj záverečný nápor našich, a tak si na jar ako prvý tím odniesli zo Žabokriek tri body.

Prečítajte si tiež: Bilancia Fomatu: Tri zápasy vonku, deväť bodov Čítajte

„Mužstvo ukázalo charakter, pretože po takom nevydarenom úvode, by sa veľa tímov zložilo. My sme sa za nepriaznivého stavu zomkli a pri troške šťastia, mohli chalani ešte v prvom polčase skóre otočiť. Po zmene strán už Zvolen potvrdil, že jeho defenzíva je najorganizovanejšia v lige a že doteraz inkasovala so všetkých obrán v súťaži najmenej gólov. Naše mužstvo sa síce snažilo, no dostalo sa do kŕča a už to nebolo úplne ono. Napriek tomu nás od vyrovnania delilo pri brvne M. Boďu pár centimetrov a vzhľadom na priebeh by bola remíza spravodlivá,“ podčiarkol kouč.

Napriek tomu, že jeho tím doma nepotvrdil zisky zo stretnutí vonku, snažil sa udržať morálku kabíny na potrebnej výške. Veď naši z posledných piatich duelov, ktoré odohrali za trinásť dní, vydolovali dvanásť bodov.

„Pred touto náročnou šnúrou by sme spomínaný zisk brali všetkými desiatimi. V šatni panoval po prehre veľký smútok a preto som sa chalanov snažil predovšetkým povzbudiť. Ja verím, že i z takéto zakopnutia si zoberú niečo pozitívne a dnešnú stratu dobehnú už najbližšie v Liptovskom Hrádku,“ vyslovil presvedčenia Pavol Šuhaj.

Góly: 27. M. Boďa, resp. 6. Kotora a 10. Slovák. FOMAT MARTIN: Hažer – T. Ďungel (87. Jesenský), Stašík, Cvik, Palenčár (46. Lacko) – Ch. Chovanec, Garaj (75. Mlynár) – Moďoroši, Barčík, M. Boďa – Vajagič (62. Lanko). ZVOLEN: Lehocký – Vávro, Bil, Kotora, Jurášek – Krčmárik (50. Psársky), Neušel, Slovák (87. Cavar), Kurej (65. Pavlík) – Antal (59. Orság), Totkovič (69. Hric). ŽK: 2:2. Rozhodcovia: Halfar – Širanec, Krajník. Diváci: 300.

1. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  3. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  4. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!