Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
AJ DOHRÁVKY ÚVODNÉHO JARNÉHO KOLA BUDÚ MAŤ SVOJE DOHRÁVKY...

Naháňali skoro už stratené víťazstvo

V stredu 4. mája sa na strednom Slovensku dohrávali stretnutia úvodného jarného kola, ktoré Stredoslovenský futbalový zväz pre pretrvávajúcu zimu a sneh na ihriskách v pôvodnom termíne odvolal. No ale ani dohrávané kolo krajských súťaží (o výsledkoch III. ligy píšeme na 18. strane) sa neodohralo kompletné. Silný dážď, miestami až búrka, poznačili ihriská najmä na Liptove, kam mali na svoje zápasy V. ligy cestovať Dražkovce a Diviaky. Necestovali a majú teda dohrávku ešte len pred sebou. Na Liptove to musel byť poriadny lejak, lebo ihrisko nebolo spôsobilé ani v Liptovskom Mikuláši, ani v Dúbrave. Aj v Turci výdatne pršalo. Zatiaľ čo Mošovčania si pochvaľovali, že dážď im ihrisko priam vylepšil, v Štiavničke sa tráva dostala pod vodu, a tak jediným zápasom, ktorý sa v IV. lige neodohral bol súboj Štiavnička – Námestovo.
Z tých mužstiev, čo hrali, azda najviac prekvapili Martinčania, ktorí hádam už pretrhli streleckú biedu. V 18 majstrákoch dali iba 9 gólov (pol góla na zápas) a v stredu ich nastrieľali hneď štyri a to ešte súperovi z čela tabuľky. Naopak, veľké sklamanie zavládlo v Trebostove, ktoré stráca lesk z úvodných jarných zápasov a prvý raz na jar doma prehralo. Dramatický zápas videli diváci v Belej, kde museli „stratené“ víťazstvo naháňať doslova v posledných minútach.
IV. LIGA - SEVER
Nižná – Valča 2:2 (0:0)
Góly: R. Petrek 2, resp. Bobček a Horváth. Zostava Valče: Veselovský – Majerík, Václavík, Žilla, Zelenec, Šeri, Bobček, Pravňan, Vítek, Horváth, Kalnický (Sopkuliak).
Za stáleho dažďa sa Valčania predstavili v dobrom svetle. Hráči nešetrili pohybom a bojovnosťou. Už v 8. min po zrážke so súperovým hráčom musel z hry odstúpiť Kalnický, ktorý utrpel zlomeninu nohy. Jeho spoluhráčov akoby tento moment vyprovokoval k ešte aktívnejšej hre. V prvom polčase ale góly nepadali, až po zmene strán sa s nimi roztrhlo vrece. V 55. min sa ujali vedenia domáci, ale zanedlho Bobček vyrovnal. Aktivita hostí slávila úspech, keď svoju prevahu vyjadrili vedúcim gólom Horvátha. Valčania hrali v týchto fázach veľmi dobre, ale prišla druhá slabá chvíľka, chyba v obrane a domáci šťastne vyrovnali. Vzápätí mohol dať víťazný gól hostí Horváth, ale jeho prudká strela išla vedľa bránky. Podľa priebehu hry mohli byť s remízou viac spokojní domáci.
Martin – L. Lúčka 4:2 (2:1)
Góly: Koleno, Ďurkovič, Martinský a Bulvas, resp. Poláček a Hulín. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Šupej, Ďurkovič (Martinský), Ižip, Markovič, Ladňák (Šlichtík), Bulvas, Koleno, Rakyta, Čulok (Šípka).
Po vedúcom góle hostí v 11. min sa domáci pozviechali a o päť minút Bulvas vysunul Markoviča, ktorého prihrávku poslal do prázdnej bránky Koleno. Martinčania v ďalšom priebehu zápasu dokázali eliminovať útočnú silu súpera a po strele Ďurkoviča spoza šestnástky tesne pred odchodom do šatní viedli. Po zmene strán mali v úvode hostia územnú prevahu. Vypracovali si niekoľko šancí, ale výborný Šarlina mužstvo opäť podržal. V 71. min unikol Martinský a jeho lob cez brankára postavil základ domáceho víťazstva. O osem minút neskôr nezvládli situáciu dvaja hráči hostí – Kudla a po ňom Šupina a obaja videli červené karty. Napriek výraznému oslabeniu dokázali hostia znížiť a zdramatizovať zápas. Víťaznú istotu dal domácim až gól najlepšieho hráča na ihrisku Bulvasa.
Trebostovo – Krásno 1:2 (1:0)
Góly: Pentek, resp. Švábik a Jakubec. Zostava Trebostova: Matiašovský – Mackura, Ľ. Lukášik, Bízik, Straka, A. Lukášik, J. Lukášik, Kováč (Smutný), Ruttkay, Pentek, R. Lukášik (Ďanovský).
V prvom polčase boli domáci o poznanie aktívnejším mužstvom. Vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ale nedotiahli ich do gólovej koncovky. V 23. min mohli viesť po ruke obrancu hostí v šestnástke, ale Kováč nepremenil pokutový kop. O desať minút neskôr predsa len snaha domácich slávila úspech a po centri A. Lukášika dal Pentek vedúci gól. Ten mohol tesne pred polčasom pridať aj ďalší, ale zoči-voči brankárovi trafil iba do neho. Po ňom sa nepresadil ani Kováč, ktorý v dobrej pozícii hlavičkoval nad bránku. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Hostia boli aktívnejší, častejšie sa tlačili pred trebostovskú šestnástku a dvoma gólmi zvrátili vývoj zápasu. Až potom sa domáci prebrali k výraznejšej aktivite, ale z tlaku už nevyťažili nič.
Štiavnička – Námestovo
Stretnutie sa nehralo pre nespôsobilý terén. Na ihrisku bola vrstva vody.
Ostatné výsledky dohrávaného 14. kola: Dolný Hričov – Rudinská 1:4 (0:3), Lisková – Stráňavy 1:0 (0:0), Bánová – Tvrdošín 5:0 (2:0) V. LIGA - SKUPINA B Belá - Bešeňová 4:3 (2:1) Góly: Lupták 2, Lettrich a Fazika, resp. Višný 2 a R. Žihľavník. Zostava Belej: Šupej – Szalacsi, Siekel, Fučela, Lučanský (Rendek), Mazurák, Matejčík (Delton), Fazika, Páleš, Brzák (Lettrich), Lupták. Na veľmi ťažkom teréne sa súperi snažili o útočný futbal. V 5. min po prihrávke Faziku dal Lupták umiestnenou strelou vedúci gól domácich. O dve minúty Šupej včasným vybehnutím zmaril strelu hostí, ale k lopte sa dostal R. Žuhlavník a do prázdnej bránky vyrovnal. Aktivitu domácich korunoval opäť Lupták, ktorý v 22. min krížnou strelou opäť strhol vedenie na beliansku stranu. V 24. min mohla byť radosť v Belej ešte väčšia, ale Matejčíkovu strelu zastavila žrď. V 41. min za úmyselný faul videl R. Žihlavník červenú a kartu a domáci hrali viac ako celý polčas „presilovku„. Po prestávke prišla ich očakávaná prevaha a hostia sa dostali pred Šupeja až v 66. min. Dve minúty predtým však striedajúci Lettrich zvýšil po vydarenom signále hlavou na 3:1. Vedenie domácich až príliš uspokojilo a to sa im mohlo vypomstiť. V 70. min Višný svoj sólový únik premenil a v 81. min dokonca vyrovnal. Tento gól domácich vyburcoval k záverečnému náporu a v 86. min dal Fazika z priameho kopu víťazný gól. Mošovce – O. Jasenica 1:0 (1:0) Gól dal Húšťa. Zostava Mošoviec: Plešo – Kvorka (Uhliarik), Thomka, Morgoš, S. Záborský, Húšťa, J. Janík, Maječík, Ličko (Zubáň), Lúdik, Lukáč. Zo začiatku to vyzeralo ako prípravný zápas, dážď a predchádzajúce slabé výkony Drienku sa odrazili na slabej návšteve. Domáci však najvernejším urobili radosť zlepšeným výkonom. Od 10. min si s pravidelnosťou vytvárali dobré strelecké príležitosti, ale jednu za druhou aj zahadzovali. V útoku svojou pohyblivosťou robil problémy obrane hostí Lúdik a práve on mal v 30. min veľkú šancu na vedúci gól, keď síce prehodil vybiehajúceho súperovho brankára, ale aj samotnú bránku. V 35. min Lúdik potom ideálne prihral J. Janíkovi, ten už prekonal brankára, ale lopta skončila na žrdi. Odrazenú loptu poslal do siete nabiehajúci Húšťa a domáci zaslúžene viedli. Aj v II. polčase mali prevahu, ale postupne im ubúdali sily a zamerali sa na udržanie cenného víťazstva. V 80. min im k nemu výrazne prispel Plešo, ktorý zmaril dobrú šancu hostí. Tí sa v závere dosť nepochopiteľne uchýlili k surovej hre a doplatili na ňu jednou červenou kartou. Závažná Poruba – Diviaky Stretnutie sa pre nespôsobilý terén nehralo a súperi sa dohodli, že ho zohrajú stredu 18. mája. Palúdzka – Dražkovce Stretnutie sa pre nespôsobilý terén nehralo. Domáci ako termín dohrávky navrhujú stredu 25. mája, hostia ho do našej uzávierky nepotvrdili, ale je pravdepodobné, že tak urobia. Ostatné výsledky dohrávaného 14. kola: Liptovský Hrádok – Svätý Kríž 0:1 (0:0), Veličná – Liptovská Štiavnica 2:3 (1:1). Stretnutie Dúbrava – Podbiel sa pre nespôsobilý nehralo. Pripravil: I. Gabaj

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.