Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Turanci jesennú beznádej premieňajú na jarnú nádej

Remíza Sučian v Podhradí pomohla Sklabinčanom, ktorí doma vyhrali najtesnejším rozdielom, k zvýrazneniu svojho náskoku pred prenasledovateľmi na päť bodov. Do ich závesu sa dostala aj rezerva Aquy Turčianske Teplice, ktorá doma suverénne porazila ďalšieho

z adeptov na postup – Vrútočanov. Na jar to ide aj Turancom, ktorí si viezli cenné body z Lipovca. No a keďže o body prišla aj Bystrička, tak sa ich po jeseni beznádej premenila na nádej. O rozruch sa ale najviac postarali v Necpaloch. Stretnutie, ktoré sa vyvíjalo v prospech domáceho mužstva, sa nakoniec nedohralo. Podľa delegáta TFZ Slavomíra Lamoša brankára hostí Štefanidesa, ktorý išiel po loptu, po mimo hracej plochy napadol domáci divák. Podrobnejšie k incidentu sa nám odmietol vyjadriť. Jeho slová nám potvrdil aj tréner hostí Boris Suja, ktorý nám povedal, že divák nohami podrazil jeho zverenca. Keďže rozhodca Ján Smutný stretnutie ukončil, dohrávať sa bude za zeleným stolom.
Lipovec - Turany 1:3 (1:1)
Góly: Ľ. Ertl, resp. Cíger 2 a Fečko. V priemernom a vyrovnanom stretnutí sa domáci ujali vedenia po peknej krídelnej akcii a prihrávke, ktorú Ľ. Ertl dorazil do brány z piatich metrov. Hostia sa dlho nemohli dostať do šestnástky domácich. Vyrovnávajúci gól padol v prvom polčase po nedorozumení medzi brankárom a domácou obranou. Domáca obrana vyprodukovala školácke chyby aj v druhom polčase, z ktorých hostia dve využili. Hostia mohli stretnutie dohrať v pohode, pretože domáce mužstvo sa už nevzchopilo. Turany si nevytvorili v stretnutí žiadne vyložené šance, napriek tomu jednoznačne zvíťazili. Stačilo im využiť šance, ktoré im ponúklo domáce mužstvo.
Sklabia – Bystrika 1:0 (0:0)
Gól dal Tomčány. Vo vyrovnanom stretnutí sa hostia mohli spoľahnúť na kvalitnú obranu, ktorú výborne organizoval nestarnúci Anton Görög. Bojovali o každú loptu a zaslúžili sa o kvalitný duel s lídrom tabuľky. Domáci boli ale o niečo lepším mužstvom, mali prevahu, lenže do šancí sa dostávali iba zriedkavo. Jediný gól stretnutia padol do siete hostí až v 80. min po vydarenej prudkej strele Tomčányho z 30m. Ďalšie šance, na jednej i druhej strane, sa gólmi neskončili, a tak tri body získalo najmä šťastnejšie mužstvo.
Dubové - Tur. Kaany 1:2 (1:2)
Góly: Gregor, resp. G. Maron (pok. kop) a Senko. Domáci začali stretnutie veľkým náporom, ale nepodarilo sa im z neho dať gól. Vedenia sa, naopak, ujali hostia. Domáci Virteľ sa pošmykol vo vlastnej šestnástke, zahral pritom rukou a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý G. Maron premenil. Vyrovnávajúci gól domácich padol po peknej rýchlej akcii. Loptu dorazil do brány z piatich metrov Gregor. Aj druhý gól hostí padol po chybe domácej obrany. Krídelnú akciu hostí zakončil Senko. V druhom polčase už nepadol gól, aj keď domáce mužstvo sa zo všetkých síl snažilo vyrovnať. Dobré šance nepremenili L. Cíger, Šefraník, P. Jelenčík. Hostia sa zamerali iba na obranu a na naťahovanie času. Táto taktika im vyšla, a tak útočnejšie a snaživejšie domáce mužstvo zostalo bez bodov.
Krpeany – Kláštor 1:0 (0:0)
Gól dal Sajdák. V priemernom stretnutí sa domáci mohli ujať vedenia už v 10. min, ale strelu Volnu zastavili hostia na bránkovej čiare. V 26. min domáci Vanko váhal so strelou, ale to bolo zo strany domácich všetko. Ani hostia v žiadnej z herných činností neoslnili divákov, a tak polčas odpískal rozhodca za bezgólového stavu. V druhom polčase sa hostia osmelili, vyrovnali miernu prevahu domácich a v 50. min center Mrázika obtrel brvno domácej brány. V 56. min si center Kráľa spracoval v šestnástke Sajdák a pohodlne skóroval. Hostia ešte viac otvorili hru, ale aj tak vyložené šance nemalo už ani jedno mužstvo.
Podhradie – Suany 2:2 (2:1)
Góly: Kostra a D. Bella, resp. Zelienka a Kačák. Hostia sa ujali vedenia už v 8. min Zelienkom, ktorý skóroval po chybe domácej obrany. Záver prvého polčasu vyšiel ale domácim dokonale. Hra sa postupne vyrovnávala a prišli šance domácich. Najskôr Kostra, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou hostí, vyrovnal na 1:1. Dve minúty pre koncom polčasu Dušan Bella prekrásnou strelou z uhla z 18 m dal vedúci gól domácich. V druhom polčase hrali obidve mužstvá vyrovnaný duel. Útoky sa striedali na obidvoch stranách. Viac šťastia mali ale hostia. Keď zahrávali trestný kop, k odrazenej strele sa dostal M. Kačák, ktorý dorazil loptu do brány a vyrovnal na konečný výsledok.
Turč. Teplice B – Vrútky 4:1 (1:1)
Góly: R. Šolc 3 a M. Kováč, resp. Mazúr. Hostia sa ukázali v 1. polčase v dobrom svetle. Ujali sa vedenia Mazúrom. Domáci ale vyrovnali v poslednej minúte prvého polčasu Šolcom, ktorý hlavou umiestnil do brány center Ľuboša Piška. Hostí gól do šatne zlomil a v druhom polčase už góly iba inkasovali. Najskôr sa presadil Šolc, ktorý technickou strelou ľavačkou zabezpečil Tepličanom vedenie. Potom sa M. Kováč prebojoval obranou Vrútočanov a z tesnej blízkosti prekonal brankára hostí. Štvrtým gólom dosiahol Šolc v tomto stretnutí hetrik. Obrana Vrútok rozohrávala príliš dlho a nepresne, Šolc jej vzal loptu a zakončil na konečných 4:1. Domáci si za výkon v druhom polčase tri body zaslúžili.
Necpaly – Žabokreky nedohrané
Rozhodca Ján Smutný ukončil stretnutie v 36. min za stavu 1:0.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?