Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Vonku lepšie ako doma

Treťoligový zápasový rýchlik uháňa ďalej, situácia na čele tabuľky sa už vyjasnieva a všetko hovorí o tom, že v prospech Lučenca. Dopomohli k tomu aj rozpačité výkony teplickej Aquy na domácej tráve, keď po remíze s béčkom Podbrezovej nedokázali poraziť a

ni iba priemerné Rakytovce. Ba v tomto zápase im hrozila dokonca prehra, našťastie Klapčík svojim prvým gólom v teplickom drese zažehnal v poslednej minúte črtajúcu sa hanbu... Úplne inú tvár potom ukázali Tepličania v sobotu na Kysuciach, Opäť vonku vyhrali, brankár Škrobák opäť nedostal gól. Aqua hrá proste vonku lepšie ako doma. To ale jej priaznivcov moc neteší...
Ostatné výsledky
Dohrávané 20. kolo: Liptovský Mikuláš – Žiar nad Hronom 5:1 (3:0), Ružomberok B – Dolný Kubín 2:1
(1:1), Kysucký Lieskovec – Podbrezová B 2:0 (1:0), Bytča – Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1), Revúca – Lučenec 1:2
(1:1), Žilina B – Zvolen 1:0 (1:0), Čadca – Banská Bystrica B 3:1 (2:0).
23. kolo: Žilina B – Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2), Čadca – Revúca 2:0 (2:0) , Banská Bystrica B – Bytča 7:0
(3:0), Zvolen – Kysucký Lieskovec 1:0 (0:0), Lučenec – Ružomberok B 2:0 (1:0), Podbrezová B – Žiar nad Hronom 1:1 (1:1), Dolný Kubín – Rakytovce 3:0 (2:0).
Turčianske Teplice – Rakytovce 1:1 (0:0)
Hralo sa stredu 11. mája. Góly: 90. Klapčík – 55. Hric. Zostava Aquy: Škrobák – Veterník (74. Karas), Klapčík, Ždimera, Suchomel - Kempný, Letrik, Šavol (46. Hollý), Koleno - Schmidt (46. J. Jeťko), Privitzer.
Aqua začala stretnutie bez Kravárika v obrane a s veľkým náporom. Už v 3. min z dobrej pozície na hranici šestnástky prudko vystrelil Letrik, ale rakytovský brankár Vyskoč bol pozorný a loptu vyrazil. Po nebezpečnom rýchlom protiútoku Rakytoviec musel v 5. min zasahovať Škrobák. Už o minútu neskôr prišla prvá veľká šanca domácich. Letrik presne prihral do šestnástky Šavolovi, ale ten z 9 m prekopol bránku. Hostia sa spoliehali na rýchle protiútoky, ale v I. polčase im nevychádzali. V 11. min mal dobrú príležitosť Privitzer, ale z otočky vystrelil veľmi nepresne a slabo. Aqua to skúšala kombinačnou hrou a v 12. min po viacerých prihrávkach na jeden dotyk Letrik nahral do voľného priestoru Šavolovi, ale ten pálil z príliš ostrého uhla vedľa. V 17. min po peknej kombinácii opäť Šavol hľadal polocentrom do šestnástky spoluhráča, ale Vyskoč bol pozorný a loptu chytil. Aqua bola stále lepším mužstvom, ale jej prevaha postupne slabla. Letrik v 36. min nahral do voľného priestoru na hranici šestnástky Privitzerovi, ale aj tejto jeho strele chýbala razancia.
Do II. polčasu posilnila Aqua útok rýchlym Jánom Jeťkom, ale ani to neviedlo k presnejšej a dôraznejšej koncovke. Postupom času sa vytrácala z ihriska a jej kombinačná hra a čoraz viac bolo nepresností. To bola voda na mlyn Rakytoviec, ktoré v 55. min po centri z ľavej strany skórovali zásluhou Hrica. Aqua však mohla už v 58. min vyrovnať z pokutového kopu. Letrik sa prekľučkoval do šestnástky, hosťujúci obranca zahral rukou, ale Ždimera z jedenástky namieril iba do tyče. Aque potom takmer nič nevychádzalo a hostia „bezbolestne„ bránili svoj tesný náskok. Až v poslednej minúte si obhodil brankára Privitzer, ale obranca Rakytoviec bol pri lopte skôr a gólu zabránil. O necelú minútu sa pri zúfalom nápore domácich dostal k odrazenej lopte Klapčík a poslal ju do siete. Keď už nikto neveril v remízu, jeho strela znamenala vyrovnanie.
Kysucké Nové Mesto – Turčianske Teplice 0:1 (0:0)
Hralo sa v sobotu 14. mája. Gól: 79. Kempný. Zostava Aquy: Škrobák – Veterník, Kravárik, Ždimera, Suchomel – Kempný, Hollý, Šavol, Koleno – J. Jeťko (77. Karas), Privitzer (90. Klapčík).
Do základnej zostavy sa vrátil stopér Kravárik, ale v strede zálohy chýbal chorý Letrik, takže hosťom chvíľku trvalo, kým si zvykli na absenciu tvorcu svojej hry. V I. polčase to bol vyrovnaný futbal, domáci mali opticky viac z hry, ale lopta sa väčšinou pohybovala v strede ihriska a pred bránkami bolo len málo vzruchu. Prvé nebezpečnejšie akcie založili Tepličania na konci prvej polhodiny. V 28. min vystrelil svoju typickú „jedovku„ spoza šestnástky Ždimera, ale mieril tesne nad. O minútu si to zopakoval, mieril presnejšie, ale Kuciak v bráne domácich loptu kryl. Domáci len nakopávali loptu dopredu a jedinú vážnejšiu šancu si pripravili v 36. min, ale netrafili bránku. V dobrej hernej pohode bol Koleno, ktorý ťahal väčšinu akcií po ľavej strane a po jeho centroch sa rodili aj šance. V 39. min azda tá najväčšia, ale Privitzer z 5 m prestrelil. Rovnako dopadol aj pokus Kempného v 45. min, keď Kolenov center poslal hlavou nad.
Do II. polčasu vybehli Tepličania ako vymenení a už sa hralo prakticky iba na polovici a často aj v šestnástke domácich. V 50. min Kempného prudká strela tesne minula bránku, v 59. min domáci vykopávali z bránkovej čiary Hollého strelu, v 62. min bežal Kempný sám na Kuciaka, ale opäť mieril nepresne. Tlak hostí silnel a vyvrcholil v 79. min – Šavol prihral ideálne do behu Kempnému, ten prešprintoval obranu a tentoraz už mieril presne za Kuciakov chrbát.
Domáci sa potom snažili vyrovnať, ale ich lopty „do ohňa„ neboli nebezpečné a obrana Aquy si s nimi poradila. Naopak, v samotnom závere kopala sériu rohov (celkove kopali hostia 12 rohových kopov) a druhý gól visel vyslovene na vlásku. Víťazstvo na Kysuciach bolo zaslúžené.
Komentuje tréner Ivan Šimček:
Náš výkon proti Rakytovciam bol neslávny. Dali sme príležitosť mladým chlapcom, aby sa uchytili v základnej zostave. V podpriemernom stretnutí sme napokon zachránili spravodlivú remízu. Nevieme premeniť gólové šance, preto nemôžeme vyhrávať. Mali sme síce platonickú prevahu, ale hra bola bez nápadu. Oveľa spokojnejší som s výkonom v Kysuckom Novom Meste. Najmä v II. polčase nám vychádzala kombinačná hra a boli sme lepším mužstvom ako domáci. Napokon sme dali zaslúžene víťazný gól, ale opäť musím zopakovať, že veľa šancí zahadzujeme. Aj v sobotu sme mohli dať ešte tri či štyri ďalšie góly. Ale po dvoch domácich stratách víťazstvo teší...„

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.