Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Ani Kalinovo nepretrhlo sériu Fomatu + FOTO

V Kalinove síce futbalistom Fomatu prvý polčas nevyšiel podľa predstáv, ale po zmene strán zverenci Pavla Šuhaja zabrali a doviezli do Turca všetky body.

Fomat má ďalšie tri cenné body.Fomat má ďalšie tri cenné body.(Zdroj: RADO COUFAL)

Kalinovo – Fomat Martin 0:2 (0:0)

Hra našich v prvom polčase nebola ideálna. Síce loptu držali na svojich kopačkách, no väčšina ich akcií končila na hranici súperovej šestnástky.
V 8. min sa musel predviesť Huszárik, ktorý vytlačil nad brvno nebezpečné zakončenie Ribeira. Martinčania predviedli najnebezpečnejšiu akciu približne po štvrťhodine hry, keď Dinga našiel na krídle rozbehnutého T. Ďungela, ktorý adresoval prízemný center Vajagičovi, no srbskému kanonierovi koncovka nevyšla. Potom ešte M. Boďa dvomi pokusmi otestoval brankára Rusnáka, ale ten si s nimi bez väčších problémov poradil.

Po zmene strán prišiel na ihrisko Moďoroši a jeho príchod hru Fomatu výrazne oživil. Už v 57. min poslal spomínaný futbalista do šance M. Boďu, ktorý však trafil len do Rusnáka. Vzápätí po priamom kope Barčíka hlavička Stašíka len tesne minula cieľ. Martinčania v tom čase už naplno roztočili svoje ofenzívne motory a po hodine hry sa dočkali gólovej odmeny. Moďoroši uplatnil svoju rýchlosť a unikol defenzíve protivníka.

Prečítajte si tiež Fomat získal ďalší plusový bod do tabuľky pravdy Čítajte

Jeho zakončenie síce zastavila tyč, ale hru dobre čítal Dinga a odrazenú loptu dopravil do siete. Vzápätí po prihrávke od Barčíka opäť zamotal hlavu obrane domácich Moďoroši, tentoraz však jeho strele chýbalo pár centimetrov. V 66. min sa pripomenulo aj Kalinovo, no nepríjemnú strelu k tyči z ľavačky Ribeira vytesnil Huszárik. Na druhej strane po pase od Moďorošiho obišiel M. Boďa aj gólmana, žiaľ, z uhla už nestihol presne namieriť. Potom po priťuknutí od M. Boďu tesne prestrelil bránu Mlynár, ktorý zrejme mohol v tejto pozícii voliť prihrávku na voľného Barčíka. Gólovej poistky sa Turčania dočkali v 73. min, keď nebojácne vnikol do šestnástky M. Boďa a obrana ho zastavila len za cenu nedovoleného zákroku. Sám faulovaný penaltu premenil a bolo 2:0. V záverečnej fáze duelu ešte mohli naši vedenie zvýšiť. Najskôr sa pri zakončení M. Boďu predviedol Rusnák a potom po nezištnej prihrávke striedajúceho Kurica, čaroval domáci gólman i pri strele Moďorošiho.

Góly: 60. Dinga a 73. M. Boďa (z pok. kopu). KALINOVO: Rusnák – Krstich, Juhaniak, Ivan, Prepelica, Ribeiro (76. Kulich), Radič, Koták, Ľupták, Cibula (85. Dobiáš), Kolka (75. Kováč). FOMAT MARTIN: Huszárik – T. Ďungel, Stašík, Cvik, Lanko – Ch. Chovanec (88. Kurica), Dinga – Mlynár (77. Vavák), Barčík (85. Vojvoda), M. Boďa (86. Repáň) – Vajagič (53. Moďoroši). ŽK: 2:3. Rozhodcovia: Legíň – Šimko, Tůma. Diváci: 300.

Pavol Šuhaj, tréner Martina
V prvom polčase sme hrali veľmi profesorsky. Loptu hráči síce držali na svojich kopačkách, ale chýbal im väčší pohyb aj agresivita a preto súper bez väčších problémov odolával. Ak by som mal hodnotiť našu ofenzívu, tak za zmienku by stála jedna, možno dve akcie. Cez prestávku som po prvýkrát za môjho pôsobenia v Martine musel výraznejšie zvýšiť hlas. Chalani sa prebudili a po prestávke už podali výkon, ktorý zodpovedá nášmu postaveniu v tabuľke. Výrazne zlepšili najmä pohyb a súper postupne odpadol aj kondične. Tešia nás ďalšie body získané vonku aj natiahnutie série neporaziteľnosti. Najmä za výkon v druhom polčase chcem mužstvu poďakovať.

Ostatné výsledky 12. kola: Rakytovce – Kováčová 1:1, Čadca – Oravské Veselé 0:4, Zvolen – Krásno nad Kysucou 1:1, Rimavská Sobota – Lučenec 3:0, Bánová – Liptovská Štiavnica 2:1, Liptovský Hrádok – Žarnovica 2:1, Námestovo – Fiľakovo 2:0.

7. Vykurujete plynom? Využite špeciálnu ponuku od ZSE
  8. Ako prejsť na novú Ekasu jednoducho a s nulovými investíciami?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk

Kto sa stal martinským silákom a siláčkou školy?

V telocvični Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine sa konala súťaž Silák a siláčka školy v rámci projektu Behom ku zdraviu.

Prezidentka v Martine: Miestnej nemocnici nechýbajú lekári, ale skôr sestry

Slovenská prezidentka zavítala tiež do Univerzitnej nemocnice Martin, kde sa stretla s jej vedením a navštívila detskú jednotku intenzívnej starostlivosti a tiež oddelenie intervenčnej rádiológie.

November ˈ89, 30 rokov po...

S čím sa vám spája November ˈ89? Aj túto otázku sme položili ľuďom v regiónoch. Čítajte v aktuálnom vydaní týždenníkov MY.

Milan Kňažko na novembrovej tribúne.

Aj v Pegafune majú majstrov

Tanečníci z Pegafun Dance Group z Martina získavajú pravidelne ocenenia a medailové umiestnenia.