Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Majstrovské tituly sú v správnych rukách + FOTO

Majstrom regiónu Turiec v stolnom tenise sa stal Dominik Maruniak, ktorý minulý rok prehral až vo finále. Medzi ženami triumfovala najvyššie nasadená Michaela Klaková.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: JÁN KUBINDA)

V mužskej súťaži sa do bojov o majstra regiónu Turiec zapojilo 70 hráčov. Do finále sa prebojovali dvaja najvyššie nasadení hráči Pavel Valko ml. a zdolaný finalista z minulého roku Dominik Maruniak. Obaja chceli získať svoje prvé singlové víťazstvo na tomto turnaji. Zápas, v ktorom sa súperi snažili čo najskôr zakončovať výmeny víťaznou loptičkou, sa lepšie začal pre Maruniaka, ktorý vyhral prvý set. Následne však Valko ml. priebeh otočil a v štvrtom dejstve už viedol 8:4. Jeho protivník ale v krízovej situácii zmobilizoval sily, vyrovnal stav setov na 2:2 a v rozhodujúcej časti hry už jednoznačne dominoval.

„Vo vlaňajšom finále prehral Dominik v piatom sete nešťastne 11:9, ale tentoraz ukázal pevné nervy a preto vyhral zaslúžene. Mužský turnaj tiež ukázal, že mladí chalani sa stále intenzívnejšie hlásia o slovo a dokážu sa predierať pavúkom čoraz vyššie,“ v skratke zhodnotil dianie za zelenými stolmi Peter Babušík z Oblastného stolnotenisového zväzu Martin.

V súťaži žien sa tak ako minulý rok predstavilo 12 hráčok. Obhajkyňa prvenstva Michaela Ivanová skončila v osemfinále na rakete najväčšieho prekvapenia turnaja Niny Kalinkovej. Do finále sa tak nakoniec prebojovali najvyššie nasadená Michaela Klaková a Martina Tišliarová. Papierová favoritka v rozhodujúcom súboji potvrdila predpoklady, vyhrala 3:1 na sety a získala turčiansky titul.

V mužskej štvorhre sa z triumfu tešila dvojica Dušan Štípala – Pavel Valko ml., ktorá si zopakovala úspech z roku 2011. Ženské deblové finále malo rovnaké zloženie ako vlani, ale tentoraz Michaela Ivanová a Terézia Kľuchová vrátili požičané Ľubici Marčekovej so Zdenou Ižipovou a vymenili ich na tróne.

V zmiešanej štvorhre si po finálovom víťazstve 3:1 na sety nad párom otca s dcérou Jozef Klak – Michaela Klaková vybojovali zlato Jeremiáš Straka so Zdenkou Ižipovou.

„Zdá sa, že krok zaradiť do turnaja ženskú a zmiešanú štvorhru bol dobrý. Všetci veríme, že sa naplno etablujú a pomôžu zvyšovať športovú kvalitu podujatia,“ vyslovil presvedčenie Peter Babušík.

Majstrovstvá regiónu Turiec sa konali v telocvičniach martinského gymnázia Jozefa Lettricha, pričom hráči mali k dispozícii 12 stolov.

1. Zarábať na poklese trhov nie je zložité. Čo treba robiť?
  8. Pravda o kamerách do auta - reportáž serveru Volant.TV
  9. Ako na daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti?
  10. Ako postupovať pri dani z príjmu z prenájmu nehnuteľností?

#MYtozvladneme

LIVE stream: Diskusia - Aký dopad má šíriaci sa koronavírus na ekonomiku?

LIVE diskusiu Pod rúškom informácií sledujte dnes o 15. hodine cez FB stránku: Žilina na Facebooku.

Oznam: Úradné hodiny na Mestskom úrade v Martine

Úraduje sa tri hodiny denne, väčšinou ráno, v stredu je to poobede.

Ilustračné foto

V. LIGA: Keby sa hralo, bolo by to prekvapenie

V táboroch turčianskych účastníkov piatej ligy sa takisto ako v iných športových kluboch futbalový život úplne zastavil. Všetci trénermi mužstiev priznali, že zrušenie súťaži očakávali.

Súboje plece na plece sú korením futbalu, o ktoré sme na istý čas prišli.