Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
IV.LIGA - SEVER

Rekordné strelecké prebudenie

Už to nebude prechádzka ružovým sadom, už ide do tuhého. Tri kolá pred koncom súťaže ide minimálne trom Turčanom o veľa. Dvaja sú v hre o postup a jeden, ktorý je na opačnom póle tabuľky, sa usiluje o záchranu. Práve nedeľňajší zápas s Dolným Hričovom b

ol pre Martinčanov mimoriadne dôležitý. Víťazstvom mohli takmer naisto odpísať Považanov a sami si mohli pripraviť lepšiu pozíciu na záver. Slabý súper, ktorý pricestoval do Martina len s kompletnou jedenástkou, dostal osem gólov a pri väčšom dôraze domácich mladíkov, mohol inkasovať aj viac. Zaujímavé: Martinčania takmer vyrovnali strelecký rekord Turčianskotepličanov, ktorí prednedávnom ešte treťoligovému Dolnému Hričovu, porúčajúcemu sa o súťaž nižšie, dali deväť kúskov! Turčianskym šlágrom bolo ale derby v Trebostove. Najmä Valčania, ak chceli udržať kontakt s čelom tabuľky, museli, bodovať naplno. Aj sa im to podarilo, najmä vďaka dobrému nástupu. Ale potom vo vzácne slušnom derby zápase v druhom polčase viac bránili, ako útočili. Rovnako aj Štiavnička zvládla domáci zápas s Lietavskou Lúčkou a zostáva stále v hre o prvenstvo v súťaži a postup do tretej ligy. Turiec má na špici dvoch, bodaj by neplatilo, že smiať sa bude tretí.
Ostatné výsledky: Lisková – Nižná 1:1 (1:0), Bánová – Rudinská 3:0 (2:0), Námestovo – Stráňavy 0:0, Krásno – Tvrdošín 1:3 (1:1)
Štiavnička – Lietavská Lúčka 2:0 (0:0)
Góly: Ociepka a Gregor. Zostava: Chalúpka – Dančo, Struhár, Maslík, Krištofík, Kucian, Tavel (Martiník), Garaj (Gregor), Kaličák, Ociepka, Tomka.
V prvom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Šancí bolo poskromne. Za pozornosť stál priamy kop Kuciana v 14. min, ktorým len vyskúšal brankára hostí. Ale blysli sa aj hostia, dokonca Koša mal v rozpätí troch minút dve šance, ale našťastie pre domácich sa skóre nemenilo. Ešte v závere polčasu mohol privodiť domácu radosť Ociepka, ale hlavičkoval iba do stredu bránky. Po zmene strán začali domáci aktívnejšie. Už v 47. min mal šancu Kucian, obhodil si obrancu, lenže zo šestnástky prestrelil. V 62. min nepochodil ani Tomka, ale o päť minút už domáci konečne zužitkovali svoj tlak a ujali sa vedenia. Gregorov únik sa skončil rohovým kopom, po ktorom sa k lopte dostal Ociepka a jeho strela z 20 metrov skončila v šibenici bránky hostí. V 74. min Gregor trafil brvno bránky hostí a po ňom nepochodil ani Kaličák. V 88. min, opäť po rohovom kope hlavičkoval Ociepka, ale brankár jeho strelu vytlačil nad bránu. O minútu neskôr, po samostatnej akcii pečatil výsledok strelou po zemi Gregor.
Martin – Dolný Hričov 8:0 (1:0)
Góly: Ladňák, Ďurkovič a Šlichtík po 2, Čulok a Markovič. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Stano, Šupej, Ižip, Markovič, Bulvas (R. Líška), Ďurkovič, Ladňák, Martinský (Šlichtík), Čulok (Žilák).
Od prvých minút stretnutia bola jasná prevaha domáceho mužstva. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom. Domácim útočným nájazdom stačili odolávať len do chvíle, kým vládali a ako-tak si dokázali organizovať obranu. V útoku boli absolútne neškodní a Šarlina si v tomto zápase nezachytal. Akurát, počas celého zápasu, dirigoval svojich spoluhráčov v poli. Nabádal ich, aby hrali účelnejšie a dôraznejšie v koncovke. Rovnaké pokyny dostávali hráči aj z lavičky, ale dlho si z nich nebrali nič k srdcu. Po vedúcom góle z kopačky Ladňáka, po prihrávke od Martinského, už v 9. min, mohli a mali prísť ďalšie góly, ale komplikovaná rozohrávka a rovnako aj váhavosť v koncovke, držali súpera pomerne dlho nad vodou. Bulvas, ktorý aj v tomto zápase hral na veľkom priestore – nielen rozdával lopty spoluhráčom, ale, žiaľ, aj zahadzoval veľké šance. V 38. min po jeho zbytočnej váhavosti mu strelu zblokovali hráči hostí a v 42. min, po samostatnom sóle na bránu, mu brankár Majtan zobral loptu z nohy. S pribúdajúcimi minútami v druhom polčase, mali hostia už očividný problém dostať sa vôbec na polovicu domáceho celku a logicky sa od 50. min začal martinský gólový koncert. Najprv strelcovi Ladňákovi ideálne loptu naservíroval Bulvas, potom Čulokovi dokonca na gól prihrával obranca súpera. Vzápätí prišli chvíle Ďurkoviča, ktorý dvoma gólmi poslal definitívne súpera do kolien – najprv po samostatnej akcii a potom po peknej strele z hranice šestnástky. Po ňom osvedčil prehľad v hre Šlichtík, ktorý premenil dva samostatné nájazdy na bránku – boli ako cez „kopirák„, keď dvakrát obišiel aj brankára hostí - najprv kľučkou na ľavačku a o tri minúty ukázal, že to vie aj na opačnú stranu. No a záver patril neúnavnému Markovičovi, ktorý si zaslúžil dať gól, lebo dokázal aj v horúčave obhospodarovať veľký priestor.
Trebostovo – Valča 1:2 (0:2)
Góly: Mackura, resp. Pravňan 2. Zostavy – Trebostovo: Matiašovský (Krkoša) – Ďanovský, Bízik, Straka, Kováč, Ľ. Lukášik (Pentek), A. Lukášik, J. Lukášik, Mackura, Smutný, R. Lukášik (Korda), Valča: Veselovský – Líška, Majerík, Václavík, Sopkuliak (Janík), Zelenec (Tomahogh), Pravňan, Bobček (Ráheľ), Vítek, Šeri, Horváth.
Hoci pálilo slnko, domácim hneď v úvode zamrzol úsmev na tvárach. Valčania až príliš ľahko prekonávali najmä ľavú stranu obrany domácich a už v 3. min mal Pravňan dôvod dvíhať ruky nad hlavu. Po Vítekovom centri napálil loptu, brankár Matiašovský zle odhadol jej odskok a hostia viedli. O tri minúty neskôr, po prieniku Zelenca a jeho centri exportnou hlavičkou, pridal opäť Pravňan druhý gól hostí. Šokovaní domáci sa celý prvý polčas z týchto úderov nedokázali spamätať a takmer vôbec neohrozili bránu Veselovského. Naopak, v 33. min mali veľké šťastie, keď hlavička Zelenca smerovala iba do žrde. Po zmene strán sa Trebostovčania otriasli a začali aktívnejšie. V 50. min sa Veselovský zapotil po strele Ďanovského z 25 metrov. Vzápätí bol v šanci Horváth, ale M. Krkoša, ktorý po zmene strán nahradil Matiašovského v domácej bránke, bol pozorný. V 54. min sa dočkali aj domáci - Smutný v šestnástke hostí parádne narazil loptu Mackurovi, ktorý strelou bez prípravy znížil. To už mali Trebostovčania výraznejšiu územnú prevahu. Tlačili sa pred šestnástku, ale do nej sa dostávali ťažko, pretože obrana hostí hrala pozorne a aj dostatočne razantne. A tak sa iba v náznakoch domácich šancí nepresadili ani aktívne hrajúci Korda s Pentekom, ktorí predsa len posilnili útočnú fázu domácich.

1. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  3. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  4. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  5. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  6. Keď štúdium (za)baví
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.