Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Bezgólová nedeľa

To sa už naozaj dávno nestalo, túto jar určite nie, ale je to tak – v 23. kole nedali turčianske mužstvá ani jediný gól. Nepadol ani v derby v Mošovciach, kde sa hralo o záchranu, ani v Belej, kde sa hralo o postup. Treba povedať, že domácich viac mrzí gó

lová nula v Mošovciach než v Belej. Mošovčania nedokázali doma pokoriť v pohode hrajúce Dražkovce a vidina záchrany sa im vzďaľuje. Ďalší klinec do rakve ich nádejí dala „liptovská dohoda„ – presnejšie víťazstvo Liptovského Hrádku v Palúdzke. Samozrejme, osud Mošoviec je aj vo „vyšších„ rukách, pretože ich pohľady sa musia upierať aj na treťoligové kolbištia. Ak by vypadlo s Revúcou béčko Podbrezovej, znamenalo by to veľkú šancu aj pre Mošovce, ale Podbrezová vyhrala v sobotu v Liptovskom Mikuláši. Tí Liptáci to nejako kazia...
V Belej sa zrodila vo vyrovnanom zápase bezgólová remíza, z ktorej sa tešili obaja súperi. Statočne bojujúci hostia uhrali na pôde najlepšieho celku súťaže bod a ten, ktorý získali Beľania im stačil na vytúžený postup (píšeme o tom na inom mieste). V domácom drese sa nedarilo strelcom, ktorým krížil plány výborne chytajúci brankár Vozár... Gól nedali ani Diviaky, od ktorých sa to vzhľadom na kvalitu ich súpera aj dalo čakať. Napriek tomu šesťgólová nádielka je priveľmi krutá, hoci na druhej strane na dúbravský trávnik vybehlo Dynamo iba s jediným náhradníkom, ktorým bol tréner Miro Vereš...
Ostatné výsledky: Oravská Jasenica - Bešeňová 4:2 (2:1), Podbiel - Liptovská Štiavnica 4:1 (3:0), Veličná - Svätý Kríž 3:1 (2:1), Palúdzka - Liptovský Hrádok 0:1 (0:1), dohrávka 15. kola: Podbiel - Veličná
4:1 (2:1).
BELÁ - ZÁVAŽNÁ PORUBA 0:0
Zostava Belej: Šupej – V. Ondrla (Horník), Siekel, Fučela, Lučanský, Mazurák, Fazika, Matejčík, Páleš (Lettrich), Brzák (Delton), Rendek.
Stretli sa dva najúspešnejšie celky jarnej časti V. ligy a bolo to vidieť. Hostia sa neprišli do Belej „báť„, ale hrať otvorený a najmä uvoľnený futbal, domáci prijali hodenú rukavicu, aj keď na ich akciách boli viditeľné stopy po nervozite. Predsa len hrali o definitívu postupu... Prví ohrozili súpera domáci, Fazika v 11. min vysunul Brzáka, ale jeho strela rozvlnila sieť iba z boku. V 23. min domácim priaznivcom zatrnulo, keď Kováčik vzal loptu váhajúcemu Siekelovi, prebil sa do 16tky, prekonal aj Šupeja, ale lopta minula opustenú domácu bránku. Hneď z protiútoku bol vo veľkej šanci aktívne hrajúci Fazika, dobre vystrelil, ale brankár Vozár reflexívne nohou vykopol. V 32. min po Mazurákovej akcii vystrelil Rendek z prvej nad a na druhej strane v 36. min Droppa po rohovom kope prudkou strelou trafil iba bočnú sieť. Vzápätí sa Páleš ocitol sám pred Vozárom, mieril mu medzi nohy, no brankár hostí stihol „spustiť roletu„ a loptu so šťastím kryl. Rušný I. polčas sa po prestávke už nezopakoval. Šancí a nebezpečných únikov bolo menej, tak ako hráčom odchádzali sily na páliacom slnku. Viac sa bojovalo o loptu v strede ihriska a pred brankármi sa dlhé minúty takmer nič nedialo. V 68. min Matejčíkovu strelu zrazila obrana na roh, v 69. min hosťujúci Kováčik mieril po úniku vysoko nad, no a v 72 .min vyšla najkrajšia akcia II. polčasu domácim, Horník s Rendekom zakombinovali, ale Fazika v koncovke neuspel. V 86. min tlieskali priaznivci domácich i hostí, po Horníkovej prihrávke opäť pálil z 12 m Fazika, ale Vozár aj túto strelu zlikvidoval. Domáci si potom už remízu znamenajúcu postup postrážili.
MOŠOVCE - DRAŽKOVCE 0:0
Zostavy – Mošovce: Kostolník – S. Záborský, Thomka, Morgoš, J. Janík, Ličko (Kvorka), Zubáň (Uhliarik), Majerčík, Húšťa, Lukáč (Windisch), Lúdik – Dražkovce: Bobček – J. Ondrla, J. Marčičiak (Matuľa), Lonc, Ilgo, Pleško, Šalaga, Gronka, Rapan, J. Záborský, Ďurkovič.
Hostia od prvých minút hrali uvoľnene a už v 3. min narobil Ilgov trestný kop domácemu brankárovi veľa starostí. V 10. min po rohovom kope a závare v hosťujúcej 16tke sa mohli ujať vedenia domáci, ale nezakončili presne. od tejto chvíle sa útoky a šance striedali na oboch stranách a škoda, že sa polčas neskočili napríklad 3:3, aspoň by si diváci prišli na svoje. Niektoré šance priam volali po góle – Gronkova, keď neuspel sám pred Kostolníkom, a potom Morgošova, ktorý hlavou netrafil prázdnu bránku. Mošovce nastúpili do II. polčasu s ofenzívnymi cieľmi, hosťom sa prestali dariť protiútoky, a tak domáci túžobne čakali na víťazný gól. Nedočkali sa, hoci niekoľko dobrých šancí si naň vytvorili. Najmä Morgošova hlavička v 80. min, keď už pred ním bola iba prázdna bránka súpera, bola tutovkou. A tak sa slušne hrané derby skončilo bez gólov.
DÚBRAVA - DIVIAKY 6:0 (1:0)
Góly: Mrva 2, Urbanovič, Frič, Nemec a Ondruš. Zostava Diviak: Hrivnák – Jurašek, Kubatka (Vereš), Jar. Koleno, Hones, Čižmárik, Turčány, Ján Koleno, Klein, Fidrik, Frno.
Dynamo cestovalo na Liptov značne oslabené, keď niektorí hráči chýbali pre pracovné povinnosti, zranenia či tresty, ale našli sa aj takí, čo nechali svojich spoluhráčov jednoducho „v štichu„. Z mužstva, ktoré nakoniec nastúpilo, hrali traja iba so sebazaprením. Pokiaľ vládali, hralo Dynamo a favoritom vyrovnanú partiu, potom sa už nedokázalo efektívne brániť. Jedinú nebezpečnú strelu smerom na domácu bránku vystrelil v I. polčase Hones. O všetkom sa rozhodlo na začiatku II. polčasu, keď hostia dostali v priebehu 9 minút 3 góly. Všetkých 6 gólov padlo do diviackej siete po štandardných situáciách.
DOHRÁVKA
PALÚDZKA – DRAŽKOVCE 2:1 (0:1)
Hralo sa v stredu 25. mája. Gól: Ilgo. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Lonc, J. Marčičiak, J. Ondrla, Matuľa (Kočalka), Pleško, Gronka, Šalaga, Ilgo, T. Záborský, Rapan.
Prvú šancu mali domáci, ale z 5 metrov hlavičkovali vedľa. V 18. min sa na hranici 16tky zbavil Matuľa dvoch obrancov a jeho prihrávku zužitkoval Ilgo, ktorého tvrdá strela k žrdi skončila v sieti. Ešte v 29. min sa vyznamenal domáci brankár pri strele Pleška, ktorú vytlačil na roh. II. polčas začali lepšie hostia, v 52. min mal veľkú šancu na druhý gól Rapan, ale jeho hlavičku brankár vyrazil na roh. Potom hostia nepochopiteľne poľavili a domáci v priebehu 5 minút zvrátili skóre. Najprv v 59. min strelou spoza 16tky vyrovnali a v 64. min po hrubej chybe obrany Dražkoviec dali víťazný gól. Do konca sa už nič nezmenilo a hostí môže prehra so slabším súperom iba mrzieť.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Pomáhajte čítaním
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.