e usporadúva prehliadku vedeckých a odborných prác na Študentskej vedeckej konferencii (ŠVK). Prekvapením a potešením pre organizátorov už jej 26. ročníka ako aj pre vedenie fakulty bol počet prihlásených. V šiestich súťažných sekciách sa predstavilo až 40 prác od 54 autorov. Okrem toho na konferencii odznel aj jeden odborný príspevok študenta Miloša Lisého venovaný zberu informácií o pedagogickom procese. Tradičné rozdelenie na predklinické disciplíny, klinické disciplíny a ošetrovateľstvo organizátorov v tomto ročníku vďaka vyššiemu počtu prihlásených prác mierne upravili. Podarilo sa otvoriť sekciu morfologicko-biochemickú, fyziologicko-farmakologickú, internistickú, pediatrickú, chirurgickú a sekciu ošetrovateľstva. Práca poroty mohla byť cielenejšia, čo prispelo k ešte objektívnejšiemu hodnoteniu študentov. Porotcovia konštatovali, že všetky práce boli pripravené na vysokej úrovni, študenti prekvapili nielen peknými, názornými a formálne správne pripravenými prezentáciami, ale aj suverénnym vystupovaním a vynikajúcim zvládnutím otázok v diskusii.
Študenti sa v jednotlivých sekciách umiestnili na prvých troch miestach takto: sekcia morfologicko-biochemická: Tomáš Balhárek, Jarmila Kecerová a Mariana Ševčíková, sekcia fyzio-logicko-farmakologická: Tomáš Turčan, trojica Mária Jakubesová, Henrieta Rusňáková, Katarína Pásztóová, trojica Henrieta Rusňáková, Katarína Pásztóová, Mária Jakubesová a trojica Janka Búliková, Katarína Dvořáková, sekcia internistická: Miloš Mráz, Martin Migra a dvojica Katarína Kollárová, Jana Magutová, sekcia pediatrická: trojica Barbora Nogová, Petra Panisová, Eva Prostredná, dvojica Jaroslav Ďurčík, Peter Filko a Lucia Lúčanová, sekcia chirurgická: Anton Dzian, Andrea Vitališová (táto študentka ďalšou prácou obsadila aj tretie miesto), sekcia ošetrovateľstva: Ivan Farský, Lívia Čarnoká a Daniela Karasová. Cenu dekana získal za oblasť teoretických a predklinických disciplín Tomáš Turčan, za oblasť klinických disciplín kolektív autoriek Barbora Nogová, Petra Panisová, Eva Prostredná a za oblasť ošetrovateľstva Ivan Farský. Zostáva zopakovať slová dekana JLF UK Jána Danka, ktoré povedal počas konferencie, že víťazmi sú všetci tí, ktorí prišli a prezentovali výsledky svojej práce.
Na výročnej konferencii 2005 sa otvorila aj samostatná nesúťažná sekcia pre študentov zo spriatelených lekárskych fakúlt, v ktorej bolo prednesených až 11 prezentácií. Táto tradícia umožňuje študentom konfrontovať úroveň vedeckého bádania na martinskej fakulte s pracoviskami lekárskych fakúlt v Maďarsku (Péč a Budapešť), Poľsku (Zabrze), Českej republike (Olomouc) i na Slovensku (Bratislava a Košice). Víťazi jednotlivých sekcií už tradične prezentujú svoje práce aj na zahraničných študentských vedeckých konferenciách. Vďaka podpore redakčnej rady vedeckého časopisu Acta Medica Martiniana majú študenti umiestnení na stupňoch víťazov možnosť publikovať výsledky svojej vedeckej práce vo forme in extenso príspevkov v tlači. Doteraz tak bolo uverejnených už 12 vedeckých prác.