Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Tomáš Záborský: päťkrát do sita!

Divokú nedeľu prežili turčianske kluby. Prečo? Najprv k Dražkovciam, tie porazili tabuľkovo lepšiu Dúbravu rozdielom dvoch tried, diváci videli desať gólov a z toho päť dal v nedeľu neudržateľný útočník Družstevníka Tomáš Záborský. Výkon hodný obdivu i zá

pisu do kroniky. A to ešte, ako nám povedali naši spolupracovníci, ešte minimálne toľko gólov mohol dať – ak rátame iba vyložené šance. Osem dražkovských striel do čierneho, to boli mimochodom v nedeľu jediné turčianske góly. S nulou na konte odišla z Liptova aj vedúca Belá, a to sa počítalo, že nasúka už isto zostupujúcemu Svätému Krížu, čo sa do neho zmestí. Nenasúkala, ba už dva zápasy po sebe nedala gól, a to mala ešte donedávna najlepší útok v súťaži. Beľania, zdá sa, trochu podcenili súpera a nastúpili v čudnej zostave – v obrane hrali záložníci a v zálohe obrancovia. V útoku sa v II. polčase objavil dokonca aj brankár Šupej (a mal najväčšiu šancu)... Nebol to však jediný brankár turčiansky brankár, ktorý si v nedeľu zahral v útoku. Tým druhým bol mošovský Plešo. Ten nastúpil z nutnosti, pretože Mošovčanov sa nazbieralo presne jedenásť. Ako sme počuli z ich autobusu, vraj preto, aby ušetrili na stravnom...
Zdá sa, že už sa začalo „gulášové“ obdobie, o všetkom je už totiž rozhodnuté. Belá určite postupuje, Diviaky so Svätým Krížom určite vypadnú. Neistý je ešte osud Mošoviec, ktoré ho však nemajú vo vlastných rukách. Zachránilo by ich jediné – keby z III. ligy zostúpila s Revúcou aj Podbrezová B.
Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok – Podbiel 3:1 (2:0), Liptovská Štiavnica – Oravská Jasenica 1:2 (0:0), Závažná Poruba – Palúdzka 0:2 (0:1). Dohrávka 14. kola: Dúbrava – Podbiel 2:0 (1:0).
DRAŽKOVCE – DÚBRAVA 8:2 (4:0)
Góly: T. Záborský 5, Pleško, Gronka a Krasnec, resp. Mrva 2. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak (Bobček) – Lonc, J. Ondrla (Matuľa), Jesenský, Šalaga, Pleško, Gronka, Ilgo, J. Záborský, T. Záborský Rapan (Krasnec).
Domáci od začiatku hrali s chuťou a a takticky dosť naivne hrajúceho súpera od prvých minút kruto trestali. V 8. min sa ešte Pleškova delovka neujala, ale v 14. min sa pekne uvoľnil T. Záborský a brankárovi už nedal šancu. V 17. min to bol opäť agilný T. Záborský, ktorý pekne unikol a jeho nezištnú prihrávku poslal Pleško z voleja do siete. V 28. min bežal Rapan sám na brankára, ale ten sa vyznamenal, V 29. min už ale nestačil na Gronkovu strelu, ktorá znamenala tretí gól domácich. V 30. min prišlo ďalšie sólo, tentoraz bol v šanci T. Záborský, brankár bol znovu úspešnejší, ale už v 33. min si to útočník domácich vynahradil a po obstreľovaní dúbravskej bránky dal štvrtý gól Dražkoviec. Hostia sa snažili ohroziť M. Marčičiaka iba centrami a v I. polčase ani raz jeho smerom nevystrelili. Domáci pokračovali v tempe aj po prestávke, hoci prvú šancu mali tentoraz hostia, ktorú im M. Marčičiak zlikvidoval. V 52. min neuspel proti brankárovi hostí T. Záborský, ale v 55., 58. a 59. min strelil šikovný dražkovský útočník, ktorý bol v nedeľu na neudržanie čistý hetrik a domáci viedli už 7:0. V 71. min sa presadili aj hostia, ktorí znížili, no už v 74. min striedajúci Krasnec dal ôsmy gól. Potom v priebehu 5 minút mali Matuľa s Krasnecom tri vyložené šance, ale gól už dali iba hostia, ktorí v 86. min využili chybu J. Záborského a dali svoj druhý gól.
SVÄTÝ KRÍŽ – BELÁ 0:0
Zostava Belej: Turčina – Mazurák, Fazika, V. Ondrla, Matejčík (Lettrich), Szalacsi, Siekel, Fučela, Jurovec (Lučanský), Delton, Páleš (Šupej).
Hostia nastúpili bez svojich dvoch najnebezpečnejších útočníkov a najmä vo veľmi netradičnom rozostavení. A tak nečudo, že prvé šance mali domáci, ktorí sa snažili nakopávanými loptami dostať sa do 16tky Belej. V 23. min strelu domácich nešťastne tečoval Ondrla, ale našťastie iba do náručia Turčinu. V 30. min mali hostia šťastie, domáci útočník obišiel dvoch obrancov, ale jeho strela minula bránku. V 33. min sa vyznamenal beliansky brankár, ktorý včasným vybehnutím zneškodnil ďalšiu šancu domácich. Hostia si vypracovali prvé vážne situácie pred domácou bránkou až v 34. a 37. min – najprv Delton nespracoval dobrú Szalacsiho prihrávku a potom jeho prudkú strelu pod brvno domáci brankár s námahou vyrazil. Cez prestávku nastali v zostave hostí korektúry, ktoré viedli k hernej prevahe favorita. Viaceré možnosti však nepriniesli gól. V 51. min Ondrla zblízka prestrelil a v 63. min trestný kop Faziku brankár vyrazil, loptu vracal smerom na bránku Šupej v úlohe útočníka, ale trafil iba do žrde. V 76. min ešte pohrozil Fučela strelou z 18 metrov, v závere však bezgólovú remízu zachránil Turčina, ktorý sa dvakrát vyznamenal pri vyložených šanciach domácich.
BEŠENOVÁ – MOŠOVCE 4:0 (2:0)
Góly: M. Baran 2, S. Višný a Geret. Zostava Mošoviec: Kostolník – Windisch ml., Morgoš, Thomka, Kvorka, S. Záborský, Majerčík, J. Janík, Húšťa, Zubáň, Plešo.
Hostia prišli iba jedenásti, a tak v útoku musel nastúpiť aj brankár Plešo. Napriek tomu „pozliepaná“ zostava hrala veľmi zodpovedne, bojovne a obetavo a takú krutú prehru si za svoj výkon nezaslúžila. Domáci sa ujali vedenia v 30. min po peknej strele spoza 16tky. Mošovce mohli vyrovnať hneď v 35. min, ale Majerčík ideálnu prihrávku na gól nepremenil. Keď sa už mužstvá chystali do kabín, domáci Žihľavník, ktorý bol s Majerčíkom najlepším hráčom na ihrisku, predviedol peknú individuálnu akciu a dal druhý gól. Do II. polčasu nastúpili hostia trestuhodne nesústredení a kruto pykali. Domáci im v priebehu štyroch minút dali dva góly a potom už len kontrolovali hru a náskok. Hostia mohli v závere aspoň skorigovať, Morgoš dostal dobrú prihrávku od Majerčíka, ale jeho strelu brankár kryl.
DIVIAKY – VELIČNÁ 0:3 (0:1)
Góly: Olbert 2 a Valček. Zostava Diviak: Hrivnák – Jurašek, Kubatka, Ján Koleno, Jar. Koleno, P. Koleno, Hones, Ursíny, Turčány, Bulík (Vereš), Klein (Fidrik).
Dynamo podalo najslabší výkon jarnej časti a zaslúžene prehralo. Hoci je prehra o tri góly krutá, mohla byť i vyššia, pretože Hrivnák chytil hosťom najmenej tri ďalšie góly. Domáci boli v útoku úplne bezzubí a počas celého zápasu ani jediný raz netrafili bránku súpera. Ani dážď na začiatku neprebral Dynamo a už v 3. min prehrávalo 0:1. Potom bola dlhé minúty hra vyrovnaná a pohybovala sa viac-menej v strede ihriska. V 75. min udreli hostia druhýkrát a utrpenie sa pred domácich skončilo v 88. min, keď oravský nováčik stanovil konečný účet.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?