Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

IV. a V. LIGA: Derby v Diviakoch rozhodol jeden gól, Sučany opäť vyhrali

Turčianske derby medzi Diviakmi a Žabokrekmi sa premenilo na taktickú bitku, ktorú rozhodol domáci Paučula. Po minulotýždňovom plnom zásahu dokázali počas posledného víkendu v piatej lige naplno zabodovať len Sučany.

Diviaky porazili Žabokreky najtesnejším rozdielom.Diviaky porazili Žabokreky najtesnejším rozdielom. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

IV. LIGA

Diviaky – Žabokreky 1:0 (0:0)
Obidva tímy mali za sebou zápasový výpadok, keď Dynamo pauzovalo v jednom kole a Žabokreky dokonca v dvoch. Možno aj preto bolo tentoraz turčianske derby viac o taktike. Súperi sa pozorne strážili, dobre eliminovali silné stránke protivníka, a tak bolo s pribúdajúcim minútami čoraz jasnejšie, že o troch bodoch môže rozhodnúť jediný gól. V prvom polčase mohli domáci otvoriť skóre, no Mandíkovi v rozhodujúcom momente lopta skočila. Na druhej strane po priamom kope Jesenského zvonila tyč Vaclavíkovej brány.
Rozhodujúca situácia súboja sa zrodila v 83. min, keď R. Ďanovský potiahol akciu po ľavej strane, našiel na hranici šestnástky Mandíka, ten ešte posunul loptu na Paučulu a jeho pokus sa doslova dokotúľal za bránkovú čiaru.
Gól: 83. Paučula. DIVIAKY: M. Vaclavík – Ursíny, Magoč, Peter Koleno, M. Chovanec (77. M. Ižip) – Mandík (87. Slivka), Šupej – M. Hanko (46. Musonda), Paučula (89. Horváth), Ladňák – R. Ďanovský. ŽABOKREKY: Vidlák – R. Šavol (58. Šmehýl), P. Kalnický, Adamec, Frkáň – M. Fúčela, Povinec – M. Šavol (46. Kračmer), Jesenský, Hideg – Handlír (56. Valášek).

Zdenko Veselovský, tréner Dynama
– Keďže obidva celky mali zápasový výpadok, úplne presne som nevedel, čo od tohto duelu očakávať. Nakoniec sa z toho vykľula taktická bitka, ktorú rozhodol jeden gólový moment. Musím priznať, že dnes sme boli šťastnejším tímom, pretože Žabokreky predviedli veľmi sympatický výkon, najmä v druhom polčase boli futbalovejším mužstvom a asi spravodlivejším výsledkom by bola remíza.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C7A4T na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M7A4T na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).