Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
III. LIGA STRED

Potvrdené striebro

Tepličanom žreb na záver sezóny prisúdil mužstvá z konca tabuľky. Zatiaľ čo Revúca, kam Aqua cestovala v nedeľu, sa už so svojim štvrtoligovým osudom zmierila už dávno, v stredu hostil horný Turiec žilinskú rezervu, ktorá ešte tuho o záchranu bojuje. Po t

eplickej prehre sa jej brehy tretej ligy vzdialili ešte o kus viac a zrejme to znamenalo žilinskú labutiu pieseň. Napokon, víťazstvom Tepličania odvrátili šumy o ich nadštandardných vzťahoch so Žilinčanmi...
Aqua víťazstvo potrebovala, pretože stále bojovala s Banskou Bystricou o druhú pozíciu v konečnej tabuľke. Dvoma víťazstvami svoju tradičnú striebornú priečku Teplice definitívne potvrdili. V stredu ich čaká už len „formálna„ rozlúčka sa úspešnou sezónou (doma proti Bytči).
Ostatné výsledky:
Streda – 28. kolo: Liptovský Mikuláš – Kysucké N. Mesto 5:1 (1:0). Podbrezová B – Lučenec 1:1 (1:1), Dolný Kubín – Zvolen 3:0 (2:0), Rakytovce – Dukla B. Bystrica B 0:5 (0:2), Žiar nad Hronom – Čadca 2:1
(1:0), Ružomberok B – Revúca 4:0 (3:0), Kysucký Lieskovec – Bytča 0:1 (0:0).
Víkend - 29. kolo: Kysucký Lieskovec – Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0), Bytča – Ružomberok B 3:2 (1:1), Žilina B – Žiar nad Hronom 3:2 (1:0), Čadca – Rakytovce
2:2 (1:1), Banská Bystrica B – Dolný Kubín 2:2 (0:2), Zvolen – Podbrezová B 0:1 (0:0), Lučenec – Kysucké Nové Mesto 3:2 (3:1).
Turčianske Teplice – Žilina B 3:2 (2:0)
Góly: 10. a 83. Privitzer 2, 23. Jeťko, resp. 78. a 84. Nemec 2. Zostava Aquy: Škrobák – Suchomel (79. Kubík), Kravárik, Ždimera – Karas (90. Piško), Schmidt, Letrik, Šavol, Klapčík – Privitzer, J. Jeťko.
Aqua nastúpila na domácom ihrisku bez piatich hráčov základnej zostavy. Súpera zo Žiliny naopak posilnili piati extraligoví hráči, a tak sa dalo očakávať, že Tepličania budú hrať pod tlakom. Hralo sa síce väčšinou na polovici Aquy, ale Žilinčania sa v šestnástke domácich nedokázali presadiť. Ich koncovke chýbal nápad a strieľali veľmi nepresne. Domáci v 10. min vybojovali rohový kop. Šavol ho kopol prudko, Privitzer loptu hlavou vo výskoku usmernil a žilinský brankár Mucha nemal proti nádhernej hlavičke šancu. Žilinská obrana urobila potom počas troch minút dve hrubé chyby. Privitzer nahral v 20. min do čistej šance J. Jeťkovi. Jeťko sa rútil sám na bránu, ale zakončil veľmi nepresne. V 23. min sa zopakovala takmer rovnaká situácia, ale Jeťko sa tentoraz nemýlil. V 29. min sa Suchomel snažil pri obrannom zákroku v šestnástke odkopnúť loptu na roh, ale takmer dal vlastný gól. Do polčasu sa už nič podstatné nezmenilo. Po prestávke hrali najskôr aktívne obidve mužstvá. V 65. min mohli Žilinčania vyrovnať. Škrobák stál príliš ďaleko a vysokú strelu z diaľky sa mu podarilo iba vytlačiť iba do tyče. Lopta sa odrazila do priestoru pred bránou, v ktorom bolo viac žilinských hráčov. Tí sa pokúšali loptu doraziť do siete. Kravárik ju ale odkopol do bezpečnej vzdialenosti. O niekoľko minút sa ten istý hráč opäť vyznamenal, keď odkopával loptu z bránkovej čiary. V tom čase mali hostia výraznú prevahu. Sľubnú šancu mal Žilinčan Tabak, ale z 12 m prestrelil bránu. V 78. min mali hostia šťastie. Škrobák vybehol príliš ďaleko od brány, aby loptu odkopol pred žilinským útočníkom, ale k lopte sa dostali Žilinčania a Nemec pohodlne znížil na 2:1. Tepličanom sa už o päť minút podarilo zvýšiť svoj náskok o dva góly. Jeťko sa uvoľnil, nahral do šestnástky voľnému Privitzerovi, ktorý technickou strelou k žrdi zabezpečil Tepličanom víťazstvo. Žilinčania už o minútu neskôr znížili Nemcom na 3:2, ale potom si už vypracovali iba jedinú šancu. Strelu Doležaja z priameho kopu z 30-metrovej vzdialenosti Škrobák vyrazil.
Revúca - Turčianske Teplice 0:3 (0:2)
Góly: 26. Letrik, 42. Privitzer a 53. Kravárik. Zostava Aquy: Škrobák (84. Kovalčík) - Kravárik, Ždimera, Šavol, Kempný, Schmidt (69. Karas), Letrik, Klapčík, Koleno, J. Jeťko (80. M. Jeťko), Privitzer.
Gemerčania sa v domácom rozlúčkovom zápase so sezónou i súťažou snažili dosiahnuť čo najlepší výsledok, ale narazili na súpera, ktorý bol kvalitnejší a nemusel vydať maximum síl, aby s prehľadom zvíťazil. Úvod však patril domácim, už v 5. min Lipták pekne vnikol do šestnástky, ideálne prihral Vranecovi, ktorý trafil spojnicu žrde a brvna, ale lopta sa odrazila do poľa. Prvých dvadsať minút boli domáci aktívnejší a v 18. min Gömöri prestrelil Škrobákovu bránku. V 26. min hostia rozohrávali trestný kop, Šavol nádherne našiel na pravej strane Letrika, a ten z voleja trafil presne k ľavej tyči. V 32. min šiel sám na Škrobáka domáci Buvala, no brankár hostí jeho úmysel vystihol. V 42. min zopakovali hostia gólovú akciu, no pre zmenu z ľavej strany trafil po centri opäť volejom Privitzer. V 45. min J. Jeťko po peknej akcii prestrelil Stankovičovu bránku. V 48. min domáci brankár zneškodnil ďalšiu Jeťkovu nebezpečnú strelu z ľavého rohu šestnástky. Pár minút po prestávke dali Tepličania tretí gól, keď po rohovom kope a následnom centri z pravej strany bol úspešný Kravárik. V 68. min domáci Vranec ideálne unikol, no miesto strely volil prihrávku na Majerčíka, ktorý na loptu nedočiahol. V 77. min mohlo byť 4:0, keď po peknej prihrávke Privitzer trafil brvno. V 86. min Gömöri uvoľnil Vraneca, ale toho vychytal striedajúci brankársky nestor - Miro Kovalčík.
Okrem „povinného„ víťazstva môže Tepličanov tešiť, že po dlhých týždňoch sa na ihrisku znovu objavil – hoci len na posledných desať minút – rekonvalescent Marek Jeťko.