Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SKUPINA B

Víťazné rozlúčky

Z terajších štyroch turčianskych mužstiev zostanú od budúcej sezóny v V. lige už iba Dražkovce (pribudnú k nim postupujúce Sučany). Zvyšné tri celky sa v nedeľu s piatou ligou lúčili a všetky tri víťazne. Od suverénne postupujúcej Belej sa to viac-menej č

akalo, pretože ani v poslednom zápase nechcela prísť o jarnú neporaziteľnosť. Navyše domáce Dražkovce hrali bez zraneného špílmachra Pleška, čo je pre mužstvo vždy dosť veľký hendykep. Napokon v poslednom derby sezóny sa zrodilo ďalšie vysoké víťazstvo Beľanov na súperovom ihrisku. Rozmnožili tak nevídanú jarnú sériu, keď vyhrali v Liptovskej Štiavnici 3:0, Potom v Dúbrave 6:1, Palúdzke 5:0 a teraz v Dražkovciach 5:1. Všetko sú to víťazstvá na ihriskách mužstiev z hornej polovice tabuľky!
Po roku zo súťaže zostupujú opäť dva turčianske kluby. Vlani to boli Vrútky a Turany, v tejto sezóne nestačili na konkurenciu Mošovce a Diviaky. Je to veľký ústup zo slávy... No, obe zostupujúce mužstvá v poslednom kole sezóny vyhrali. Diviaky sa tešili iba z druhého jarného víťazstva a opäť ho dosiahli na domácej tráve – po Bešeňovej zdolali aj Palúdzku. Mošovčania na rozlúčku vybojovali svoje prvé víťazstvo na pôde súpera, keď prekvapili dobrým výkonom domáci Podbiel a zobrali mu všetky body. Zaujímavosťou bolo opäť striedanie – najprv v 75. brankár Plešo vystriedal P. Janíka a hral 10 minút v poli, potom nastúpil na zápas aj Ľubo Windisch senior, ktorý vymenil brankára Kostolníka, no a Plešo putoval do bránky. Zdá sa, že Mošovčania aj týmito šachmi zmietli súpera, ktorý sa na jediný gól zmohol až v poslednej minúte zápasu. V mošovskom drese si opäť po čase zahrali spolu otec a syn Windischovci...
Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok – Oravská Jasenica 1:0 (0:0), Liptovská Štiavnica – Dúbrava 6:1 (4:0), Bešeňová – Veličná 5:1 (2:0),
Svätý Kríž – Závažná Poruba 0:1 (0:1).
DRAŽKOVCE – BELÁ 1:5 (0:3)
Góly: Ilgo (pok. kop), resp. Rendek 2, Fazika, Mazurák a Páleš. Zostavy – Dražkovce: M. Marčičiak – Lonc, J. Marčičiak, J. Ondrla, Jesenský (Kočalka), Rapan, Gronka (Krasnec), Ilgo, Šalaga (Matuľa), T. Záborský, J. Záborský – Belá: Šupej (Turčina) – Szalacsi (Jurovec), V. Ondrla, Siekel, Horník (Lettrich), Mazurák, Fazika, Fučela, Páleš, Brzák, Rendek.
V 2. min nevyužil dobrú šancu J. Záborský, keď hlavou trafil iba do brvna. Lopta sa však odrazila na zem a podľa niektorých sa dostala aj za bránkovú čiaru. Hralo sa však ďalej. V 4. min Šupej vyrazil prudkú strelu Ilga z 25 m na roh a v 11. min dali hostia z prvej svoje šance úvodný gól zápasu. Fučela ideálnou prihrávkou uvoľnil Faziku, a ten nedal Marčičiakovi žiadnu šancu. V 19. min sa do lopty oprel spoza 16tky Rendek a hostia viedli už 2:0. V 22. min rozhodca nevidel evidentnú ruku v pokutovom území hostí a z protiútoku mohla dať Belá svoj tretí gól, ale ten pre ofsajd neplatil. V 34. min T. Záborský nevyužil ideálnu prihrávku svojho brata, obišiel síce Šupeja, ale netrafil prázdnu bránku. Presnejšie mieril v 43. min hosťujúci Mazurák, ktorý poslal do siete odrazenú loptu a Belá išlo do kabín s trojgólovým náskokom. Hneď v 51. min mal Mazurák ďalšiu šancu, ale teraz trafil iba bočnú sieť. V 56. min až za druhý faul na J. Záborského rozhodca nariadil pokutový kop, z ktorého Ilgo znížil. Domáci potom vycítili šancu a snažili sa vrátiť do zápasu. Svoje šance však nepremenili na góly. V 66. min si Lonc vymenil loptu s Gronkom, ale striedajúci Turčina reflexívne nohou loptu vyrazil. V 76. min sa pekne uvoľnil Rapan, ale jeho strele chýbali iba centimetre. V 82. min M. Marčičiak vyrazil strelu Páleša a odrazenú loptu poslal Rendek vedľa bránky. Podarilo sa to Pálešovi v 89. min a víťazstvo hostí o minútu neskôr zavŕšil presnou strelou Rendek. Škoda, že k dobrému stretnutiu neprispeli svojimi výkonmi rozhodcovia, ktorí ho skôr pokazili.
DIVIAKY – PALÚDZKA 1:0 (1:0)
Gól: Jurašek. Zostava Dynama: Hrivnák – Jurašek (Čižmárik), Kubatka, P. Koleno, Jar. Koleno, Hones, Turčány, Diškanec, Kviatkovský, Vríčan, Bulík. ČK: P. Koleno (Diviaky).
Prvú šancu mali hostia, ale gól z nej nepadol. A tak sa v ďalších minútach začali čoraz viac presadzovať domáci, ktorí mali postupne viac z hry. V 6. min prehodil Kviatkovský nielen brankára, ale aj bránku hostí, no v 30. min po rohovom kope hlavičkoval Jurašek presne do siete a dal, ako sa nakoniec ukázalo, víťazný gól zápasu. Ďalšie šance Dynama zostali už nevyužité – nebezpečný bol najmä trestný kop P. Kolena v 54. min, ktorý len tesne minul horný roh bránky. Domáci napokon dohrávali iba desiati, keď po dvoch žltých uvidel P. Koleno aj červenú kartu. Svoje tesné víťazstvo však dobrým výkonom a bojovnosťou ubránili.
PODBIEL – MOŠOVCE 1:2 (0:1)
Góly: Batuna, resp. Lúdik 2. Zostava Mošoviec: Kostolník (Windisch) – Kvorka, Thomka, P. Janík (Plešo), Windisch ml., S. Záborský, Majerčík, Húšťa, J. Janík, Lúdik, Zubáň.
Hostia prekvapili nielen svojho súpera, ale aj sami seba, pretože I. polčas vyznel jednoznačne pre Mošovce. veľkú šancu prepásol v 21. min S. Záborský, ktorý už prekonal aj brankára domácich, ale loptu zastavila pravá žrď. O chvíľu nato Majerčík z voleja tesne minul bránku. V 35. min po priamom kope hlavičkoval Majerčík pred bránku a Lúdik tiež hlavou poslal loptu do opustenej siete. Očakávaný nápor domácich na začiatku II. polčasu hostia prežili bez úhony a rozumnou hrou v strede poľa otupovali domáce úsilie. Navyše, podnikali nebezpečné protiútoky. V 73. min sa Lúdik v súboji s najlepším hráčom domácich presadil a individuálnu akciu zakončil druhým gólom. Už o dve minúty opäť vyhral súboj s domácou obranou a dal tretí gól, lenže rozhodca ho neuznal pre údajný faul mošovského útočníka. Domáci sa presadili až v 90. min, keď svoju snahu korunovali peknou hlavičkou do šibenice.