Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Nováčik v drese rutinéra

Nováčik v drese rutinéra Belá – Martin 4:2 (3:2) Góly: Siekel 2, Páleš a F. Hollý, resp. Koleno a Šlichtík. Zostavy – Belá: Z. Šupej – Horník (V. Ondrla), Siekel, Fučela, Lučanský, Mazurák, F. Hollý, Fazika, Páleš (Jurovec), Rendek, Ďanovský (Delton), H

Belá – Martin 4:2 (3:2)
Góly: Siekel 2, Páleš a F. Hollý, resp. Koleno a Šlichtík. Zostavy – Belá: Z. Šupej – Horník (V. Ondrla), Siekel, Fučela, Lučanský, Mazurák, F. Hollý, Fazika, Páleš (Jurovec), Rendek, Ďanovský (Delton), Hollý, Martin: Šarlina – Stráňava, R. Šupej, Stano, Ižip (Markovič), Martinský (Bulvas), Koleno, Ďurkovič, Ladňák (Rakyta), Šlichtík, Čulok.
Derby zápas na tráve nováčika súťaže priniesol slušnú kvalitu. Diváci mohli v prvom polčase zatlieskať piatim gólom a množstvu pekných futbalových akcií hráčov oboch mužstiev. Ak však mali diváci dôvod byť spokojní, trénerom oboch mužstiev museli v prvom polčase, občas, stať vlasy dupkom. Hráči totiž viac mysleli na ofenzívu, menej na bránenie, a tak logickým výsledkom boli góly. Začalo sa to ako na hojdačke. Po náznakoch šancí domácich udreli hostia už v 10. min. Koleno sa od polovice ihriska skvele pustil do sóla medzi domácimi obrancami, ktorí mu uvideli iba päty a najlepší hráč hostí nedal brankárovi Šupejovi žiadnu šancu. O štyri minúty neskôr obral Čulok o loptu Lučanského a jeho center cez päťku poslal Šlichtík do siete Beľanov. Domáci sa ale prekvapujúco okamžite prebrali zo šoku a už o minútu skončila hlavička Rendeka na brvne brány Šarlinu. Domáci začali tlačiť hostí pred ich šestnástku a najmä po štandardných situáciách sa začalo blýskať. V 19. min aj zahrmelo. Fučela rozohral rohový kop k Fazikovi, ten našiel voľného Siekela a lopta z jeho nohy sieť martinskej bránky. O šesť minút už bolo vyrovnané. Na začiatku gólovej akcie bol opäť domáci režisér Fazika a na konci Siekelova hlava, ktorou krásne poslal loptu ponad Šarlinu do jeho siete. Famóznu štvrťhodinovku zakončil Páleš gólovou strelou z rohu šestnástky, opäť po Fazikovom ideálnom pase. Martinčania ešte do prestávky mohli vyrovnať, ale po Martinského centri Šlichtíkov volej parádne zneškodnil domáci brankár. Po zmene strán sa už skončili strelecké preteky. Obe mužstvá hrali taktickejšie. Domáci s jednogólovým náskokom boli o poznanie kľudnejší a stačilo im iba čakať na chybu obrany Martina. Tá prišla v 64. min – obrancovi hostí R. Šupejovi „nesadla“ pri odkope lopta a František Hollý jeho hrúbku kruto potrestal štvrtým gólom. Zverenci trénera Szikoru ani za tohto stavu neskladali zbrane, ale obrana domácich na čele s Fučelom už fungovala stopercentne. Zdeno Šupej s istotou pozbieral niekoľko „zablúdených“ centrov a poradil si aj s jedinou priamou strelou Martinčanov v II. polčase, ktorú vyslal na jeho bránku v 86. min Ďurkovič. Kvalitné a v rytierskom duchu hrané stretnutie, mohlo potešiť priaznivcov futbalu, hoci po zápase mali predsa viac dôvodov na radosť fanúšikovia nováčika.
Valča – Oščadnica 2:2 (2:1)
Góly: Pravňan a Horváth, resp. Lušniak a Krela. Zostava Valče: Burda – Líška, Václavík, Bobček, J. Žilla, Pravňan, Zelenec, Vítek (Sopkuliak), Šeri, Majerík, Horváth.
Valčanom patrila úvodná desaťminútovka, v ktorej po Horváthovej šanci vyťažili Valčania len rohový kop. Z tlaku sa nakoniec dočkali zverenci trénera Čierneho vedenia. V 17. min sa presadil Pravňan strelou popri brankárovi. Gól Kysučanov prebral a začali nepríjemne štípať a v 25. min strelou z hranice šestnástky aj vyrovnali. O desať minút neskôr po rýchlej akcii a narážačke Šeriho s Vítekom, sa po jeho prízemnom centri dostal k lopte Horváth, ktorý prudkou strelou pod žrď dal druhý gól Valčanov. Po zmene strán sa domáci napriek vedeniu nestiahli do ulity, ale snažili sa dať tretí – rozhodujúci gól, ale napriek tomu, že na to mali niekoľko príležitostí, sa im to nepodarilo. V 85. min vnikol do pokutového územia Zelenec, ale v rozhodujúcom okamihu mu lopta zle odskočila. V hektickom závere sa nakoniec šťastie usmialo na hostí. V nastavenom čase ich hráč prudkou strelou zrazil na zem domáceho hráča, lopta sa odrazila k jeho neobsadenému spoluhráčovi a hostia šťastne vyrovnali.
Námestovo – Trebostovo 0:0
Zostava Trebostova: Krkoša – Bízik, Kúdelka, Kováč, Kosa, Mackura, Ľ. Lukášik, A. Lukášik, J. Lukášik, Korda, R. Lukášik.
Začiatok zápas sa vyznačoval opatrnosťou oboch súperov. Hostia hrali zodpovedne v obrane a domácim toho veľa nedovolili. Ich jedinú vážnejšiu príležitosť im zmaril výborne chytajúci Krkoša. Potom prevzali iniciatívu na kopačky hostia. Pritlačili domácich pred šestnástku. Výsledkom ich iniciatívy boli strely Mackuru a Kováča. Najväčšiu príležitosť skórovať mal ale Juraj Lukášik, lenže po ideálnom centri svojho brata Richarda netrafil v päťke dobre loptu a obrana domácich ju odkopla do bezpečia. Po zmene strán sa opäť zaskvel Krkoša, ktorý vyrazil technickú strelu domáceho útočníka smerujúcu do šibenice. S pribúdajúcimi minútami mali viac šancí Trebostovčania. Po ideálnej Kordovej prihrávke išiel na domácu bránku takmer z polovice ihriska osamotený Richard Lukášik, ale neprekonal brankára. Potom prišli chvíle špilmachra hostí Ľuba Lukášika. Najprv jeho trestný kop z ľavej strany brankár zázračne vyrazil a vzápätí jeho strela z uhla skončila na tyči domácej bránky. S blížiacim sa záverom zápasu hrali súperi čoraz viac opatrnejšie a nakoniec boli obaja spokojní s deľbou bodov.
Štiavnička – Žilina B 0:0
Zostava Štiavničky: Vrabec – Maslík, Krištofík, Struhár, Vaňko, Ociepka, Paško, Horský, Volna, Gregor, Garaj.
Premiéra nového ročníka priniesla v Štiavničke kvalitný futbal. Pričinili sa o to obaja súperi. Hostia sa predstavili behavým, kombinačne vyspelým futbalom. Domáci im veľmi dobre kontrovali. Hrali aktívne a v 15. min sa mohli ujať vedenia, lenže Ociepka namieril vedľa. O dve minúty neskôr pripravil Gregor stopercentnú šancu Garajovi, ale ten ani z päťky neprekonal brankára hostí. Žilinčania pohrozili v 28. min, keď po signále pri nepriamom kope Hubočan napálil tvrdo, ale našťastie pre domácich nepresne. V 25. min ho napodobnil domáci Krištofík, ktorého trestný kop išiel nad bránku hostí. Aj druhý polčas začali domáci aktívne a v 49. min sa mohol do listiny strelcov zapísať Struhár, ale jeho strela minula bránku. O minútu neskôr mali Žilinčania obrovské šťastie, keď Gregorovi chýbali iba centimetre, aby usmernil loptu do ich bránky. Ani ďalšie minúty nepriniesli šťastie domácim strelcom. Paško zakončoval nepresne, Garaj z trestného kopu mieril iba do stredu bránky a v 75. min, po bombe Maslíka z 30 metrov sa zatriaslo iba brvno. V závere hrali obe mužstvá opatrne, aby neurobili zbytočnú chybu a neinkasovali, a tak sa stretnutie skončilo bezgólovou remízou. Napriek tomu, že góly napadali, nebolo to nezaujímavé stretnutie.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 405

Primár pľúcnej kliniky sa infikoval od kolegu. Dúfa, že sa bude môcť čím skôr vrátiť do práce.

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.