Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Nezľakli sa ruskej školy

Utorok: Podhale Nowy Targ – MHC Martin 0:4 (0:1,0:1,0:2) – góly Martina: Beutel 2, Ihnačák a Zetík. Zostava Martina: Rovnianek – Kolba, Ratveiský, Konôpka, Augusta, Frkáň, R. Böhme, Sadloň, Pšenka – Koložváry, Kuric, Ihnačák, Zetík, Št. Zachar, Beutel, Fr

PRÍPRAVNÝ HOKEJ

káň, R. Böhme, Tabaček, Zágora, Bokroš, Bartek, Páleš, Smrek.

Štvrtok: MHC Martin – Vitjaz Podolsk 3:3 (1:1,1:1,1:1) – góly Martina: Konôpka, Smrek a Holečko. Zostava Martina: Rovnianek (30. Dzubina) – Stolárik, Stančok, Augusta, Ratveiský, Ondrej, Michnáč, Konôpka, Pšenka – Smrek, Holečko, Važan, Ihnačák, Kuric, Koložváry, Hanes, Mahdalík, Bokroš, Šimo, Zachar, Beutel.

Piatok: Sereza Ostrava – MHC Martin 2:0 (1:0,0:0,1:0). Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Stolárik, Konôpka, Augusta, Michnáč, Ondrej, Pšenka, Ratveiský – Smrek, Páleš, Važan, Šimo, Zachar, Beutel, Hanes, Mahdalík, Bokroš, Hajduk, Zágora, Koložváry.
Prvá víťazná nula

Martinčania podali na ľade súpera kompaktný výkon a, keďže v bránke bol nepriestrelný Rovnianek, zvíťazili na nulu. Zverenci trénera Milana Jančušku sa ujali vedenia na konci prvej tretiny pri presilovej hre, keď po Zetíkovej prihrávke skóroval Beutel. Ten istý hráč pridal aj druhý gól, tentoraz v úlohe prihrávajúceho hráča bol center druhého strelecky naladeného útoku Štefan Zachar. V záverečnej tretine pridali hostia ďalšie dva góly. Najprv najskúsenejší hráč mužstva Ihnačák dal svoj premiérový gól v drese Martina, pri ktorom mu asistovali Ratveiský a Koložváry. Ani nie tri minúty pred koncom zápasu výsledok pečatil Zetík.

Hokej ako remeň

V domácej konfrontácii s vyspelým nováčikom najvyššej ruskej súťaže mali možnosť diváci vidieť na začiatok sezóny kvalitné stretnutie. Hostia, ktorí dali vicemajstrovi – Zvolenu osem gólov, už v úvode využili presilovku o dvoch hráčov na vedúci gól. Ale domácich ani tento kritický moment nezložil do kolien a o tri minúty vyrovnali z presilovky obrancom Konôpkom, ktorého strela švihom napla sieťku ruskej bránky. Rýchly hokej, pekné kombinácie, množstvo šancí, výborní brankári – to všetko zdobilo aj ďalší priebeh tohto prípravného zápasu. Ako mimoriadne užitočný sa pre mužstvo, proti kvalitnému súperovi, ukázal byť najskúsenejší Martinčan - Ihnačák, ktorý sa prezentoval nielen viacerými finálnymi prihrávkami, ale najmä v prvej tretine aj dvoma krásnymi akciami. Raz sa zaskvel brankár hostí a raz mu obrancovia zrazili jeho strelu. V druhej tretine zasa mladý Smrek ukázal ako sa bojuje o miesto a dal vedúci gól domácich, lenže hostia z protiútoku, ani nie o minútu, vyrovnali. Uprostred zaujímavého hokejového deja bolo na ľade rušno nielen pri hokejových akciách. Dvakrát sa pustili do seba dvojice hráčov – pričom Stančok s Kozyrevom museli odísť predčasne do šatní. V záverečnej tretine začali hostia veľkým tlakom. Vypracovali si viacero šancí, ale Dzubina mal skvelú lapačku. Napriek tomu predsa len z tlaku vyťažili vedúci gól. Po ňom ale záverečných sedem minút patrilo zverencom trénera Milana Jančušku, ktorí dokázali zdvihnúť hlavu a pritlačili súpera pred jeho bránku. Pri záverečnej hre bez brankára, po akcii veľmi dobre hrajúceho Hanesa nevydržala obrana hostí domáci „kanadský“ tlak a Holečko zblízka zaslúžene vyrovnal.
Neinkasovali, ale prehrali
V Ostrave, paradoxne, ani jeden puk neskončil za chrbtom výborne chytajúceho brankára Dzubinu, ale Martinčania aj tak prehrali 2:0. Prvý „gól“ uznal rozhodca v 6. min strelcovi Vněnkovi, hoci sa puk odrazil od hornej žŕdky do hry a druhý v 58. min, keď puk z hokejky Baranyka (niekdajší hráč Martina) skončil na bočnej žŕdke. Rozhodca sa nedal o svojej pravde presvedčiť ani domácim strelcom, a tak Martinčania prehrali až v treťom zápase odohranom za štyri dni, a to len gólmi, ktoré ani neboli. Škoda, že v 8. min stretnutia nepremenil Hanes trestné strieľanie a potom v ďalšej časti sa mužstvo vysililo množstvom oslabení. Domáci mali dokonca dvakrát výhodu presily o dvoch hráčov.
Milan Jančuška, tréner Martina: - V Nowom Targu sme po disciplinovanom výkone jasne zvíťazili. Ale treba zdôrazniť, že veľký rozdiel bol v kvalite súperov. Rusi sú veľmi rýchli, dôrazní a najviac ma potešilo, že sme im dokázali čeliť rovnako útočnou hrou. Hráči bojujú o miesto v zostave a som rád, že k zápasu pristúpili zodpovedne. Myslím si, že ani herne to z našej strany nebolo zlé, a to aj napriek tomu, že sú to prípravné zápasy, takže je logické, že ešte skúšame zloženie jednotlivých formácií. V Ostrave dostali príležitosť ďalší hráči kádra, tentoraz aj preto, lebo máme až šesť chorých a zranených hráčov a niektorí dostali voľno. Každopádne, na pohybe hráčov bolo cítiť, že majú za sebou ťažký týždeň, ale z hľadiska prípravy takáto náročnosť plní svoj účel. Na ostravskom ľade som bol spokojný len s výkonom brankára Dzubinu a útočníka Hanesa.
Nemenej náročný program čaká Martinčanov aj tento týždeň – v utorok hrajú v Trenčíne s nemeckým Wolfsburgom a vo štvrtok v Třinci.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?