Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Doma strelecké odviazanie

PRÍPRAVNÝ HOKEJ Utorok: Martin – Wolfsburg 3:3 (1:1,1:2,1:0) – góly: Šimo, Ratveiský a Pavel. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, Stolárik, Kolba, Ratveiský, Konôpka, Augusta, R. Böhme, Ondrej – Pokrivčák, Holečko, Važan, Ihnačák, Kuric, Koložváry, H

PRÍPRAVNÝ HOKEJ Utorok: Martin – Wolfsburg 3:3 (1:1,1:2,1:0) – góly: Šimo, Ratveiský a Pavel. Zostava Martina: Rovnianek – Stančok, Stolárik, Kolba, Ratveiský, Konôpka, Augusta, R. Böhme, Ondrej – Pokrivčák, Holečko, Važan, Ihnačák, Kuric, Koložváry, Hanes, Zágora, P. Tabaček, Št. Zachar, Pavel, Šimo. Štvrtok: Martin – Liptovský Mikuláš 4:1 (1:1,1:0,2:0) – góly P. Tabaček, Ihnačák, Koložváry a Böhme. Zostava Martina: Rovnianek (30. Dzubina) – Stolárik, Stančok, Kolba, R. Böhme, Pšenka, Augusta, Michnáč, Ondrej – Smrek, Holečko, Beutel, Ihnačák, Kuric, Koložváry, Hanes, Mahdalík, Šimo, Páleš, Pavel, Tabaček. Piatok: Třinec – Martin 3:1 (1:0, 1:1,1:0) – gól dal Skladaný. Zostava Martina: Dzubina – Kolba, Ratveiský, Stolárik, Stančok, Michnáč, Böhme, Konôpka, Pšenka – Török, Kuric, Skladaný, Hanes, Mahdalík, Važan, Šimo, Zachar, Beutel, Smrek, Zágora, Páleš. Odolali tvrdosti Stretnutie s Wolfsburgom odohrali Martinčania na štadióne Mariána Gáborika v Trenčíne. V kvalitnom zápase začali lepšie „domáci“ a Šimo premenil jednu z viacerých šancí, na vedúci gól. Šťastní Nemci ale 25 sekúnd pred klaksónom vyrovnali. V druhej tretine zverenci trénera Jančušku nezvládli takmer trojminútovu presilovku o dvoch hráčov a nekompromisný súper ich potrestal dvoma gólmi, na ktoré dokázal v tejto časti hry odpovedať iba Ratveiský kontaktným gólom. Záverečná dvadsaťminútovka bola v réžii Martinčanov. Vypracovali si viacero šancí, ale premenili len jednu. Šesť minút pred koncom Ihnačák prihral Pavelovi (po chorobe odohral prvý zápas), a ten vyrovnal. Extraligová konfrontácia Domáci zápas s extraligovým súperom sa vyznačoval slušnou kvalitou a opäť sľubným výkonom Martinčanov. Do vedenia ich poslal gól Tabačeka, ktorý „oblúčikom“ prekonal výborného brankára Krivomazova. Vzápätí hostia ožili, vyrovnali hru a po pekných kombináciách často podkurovali Rovniankovi. Ten nakoniec kapituloval v polovici prvej tretiny po dorážke Kopeckého z bránkoviska. Druhá tretina vyznela pre domácich, ale gól dali až pri presilovke o dvoch hráčov. Padol z hokejky najskúsenejšieho – Ihnačáka. V záverečnej tretine práve útok Kurica, v ktorom hral najskúsenejší martinský hráč, definitívne rozhodol zápas pre domácich. Najprv Koložváry pridal tretí gól, keď predtým sám pred brankárom nevyužil stopercentnú šancu a v závere sa predviedol parádou R. Böhme. Svoj individuálny prienik zakončil gólom. Hostia boli nebezpeční najmä protiútokmi, ale aj Dzubina potvrdil skvelú formu. Stretnutie sa v niektorých fázach vyznačovalo aj pästnými súbojmi – po ktorých museli odísť dvaja hráči predčasne do šatne. Z domácich nedohral Augusta. Malo streľby, málo gólov Domáci Třinec mal od úvodu stretnutia optickú prevahu. Vyjadril ju gólom Kudrnu, pričom v ďalšej časti úvodnej tretiny zlikvidoval Dzubina dva samostatné nájazdy domácich hráčov. V druhej tretine – v 32. min pridal Bordowski druhý gól, keď tečoval strelu obrancu Vytiska. Martinčania na rozdiel od predchádzajúcich stretnutí menej často strieľali, a tak domáci Biegel kapituloval až v 40. min, keď Skladaný svoj únik zakončil parádnym blafákom. V záverečnej vyrovnanej tretine hrali obe mužstvá pozorne v obrane, spoľahlivo chytali aj brankári, a tak opäť padol iba jeden gól. Žiaľ, do martinskej bránky – opäť po samostatnom nájazde domáceho hráča. Bol ním Petrakov, ktorý svojim gólom predĺžil vynikajúcu sériu domácich v prípravných zápasoch. Milan Jančuška, tréner: - V Trenčíne sme s Wolfsburgom odohrali veľmi dobrý zápas. V prvej a poslednej tretine sme boli lepším mužstvom. Dokonca po prvej tretine, ktorá sa skončila 1:1, sme mohli vyhrávať aj 3:0. Pochváliť treba všetkých chlapcov, nielen za pohyb, ale aj za hru. To, čo sme si povedali, splnili hráči takmer do bodky. Cením si to, lebo kvalitný súper, ktorý hral priamočiary, rýchly kanadský hokej, vyhral so Slovanom aj Trenčínom. Som rád, že my sme stretnutie s ním zvládli. Teší ma aj výsledok z domáceho zápasu s Liptovským Mikulášom. Presadili sme sa strelecky, keď sme aj v obrane hrali zodpovedne. Aj napriek prehre s kvalitným Třincom, bol som spokojný, pretože sme odohrali dobrý zápas. Opäť sme mali v týždni nahustený program – za štyri dni sme odohrali tri zápasy, pričom sme dali príležitosť ďalším hráčom. Po tejto previerke máme jasnejšie v otázkach kádra, v ktorom príde k ďalšej redukcii. Som rád, že vo všetkých doterajších prípravných zápasoch môžem byť spokojný najmä s výkonmi oboch našich brankárov – Rovnianka aj Dzubinu. To je veľmi dôležité pred extraligou. V utorok 23. augusta hrajú Martinčania v Trenčíne s Duklou, vo štvrtok 25. augusta hostia na domácom ľade Zvolen a v piatok 26. augusta Nowy Targ.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 619

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.