Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

„Bezbodovci“ bodovali

Až v treťom kole sa dočkali prvého víťazstva Vrútočania a nerodilo sa ľahko. Súper z Podhradia im narobil starostí až-až. Domáci tréner Alojz Kučera priznal, že hostia boli v prvom polčase lepším mužstvom a len zlepšený výkon jeho zverencov po prestávke p

riniesol prvé vytúžené body mužstvu, ktoré bolo v minulej sezóne dlhšie v hre o postup. Ľahkú pozíciu nemali ani Mošovčania, ktorí sa po zostupe rýchlo otriasli. Vedúce Krpeľany poriadne prevetrali domácu obranu, mali plný bodový zisk takmer na dosah, ale zverenci trénera Imricha Arvaya sa nakoniec presvedčili, že sa oplatí bojovať do posledného hvizdu. Naklonili si šťastenu a vyrovnali takmer prehraný zápas. Zaujímavosťou tohto kola bolo, že bezbodoví bodovali, a tak na konci tabuľky sa našlo miesto pre nováčika z Koštian, ktorý ako jediný nemá po troch kolách na svojom konte víťazstvo. Naopak na čele je Kláštor - zverenci trénera Jána Lukáčika, ktorí ako jediní nestratili ešte ani bod.
Mošovce – Krpeľany 2:2 (0:1)
Góly: Tomka a S. Záborský, resp. Fečko a M. Kráľ. Od začiatku zápasu obaja súperi dôsledne pokrývali vlastnú polovicu ihriska, a tak sa šance rodili veľmi ťažko. Prvú mali domáci, ale Ličko netrafil opustenú bránku. V 35. min udreli hostia po štandardnej situácii, keď Fečko prekonal domáceho brankára. Domáci nastúpili do druhého polčasu s očividnou snahou obrátiť vývoj zápasu, ale hostia rozumnou hrou dokázali dlhšie držiavať vedenie. Aktívna hra Mošovčanov napokon predsa slávila úspech, keď strelcom vyrovnávajúceho gólu po rohovom kope bol Tomka. Domáci potom vrhli všetky sily do útoku, ale súper aj naďalej hral takticky veľmi dobre. Vytesnil vlastnú obranu a pokúšal sa o rýchle protiútoky. V 87. min mu jeden do odkrytej domácej obrany vyšiel a M. Kráľ dal vedúci gól Krpelian. Hostia už pomaly oslavovali víťazstvo, ale v 90. min sa ukázalo, že predčasne, lebo po štandardnej situácii sa k lopte dostal domáci Záborský a vyrovnal.
Vrútky – Podhradie 3:2 (2:1)
Góly: Kapusta, Gorgosz a Bartoš, resp. D. Bella a Kostra. V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom, napriek tomu spokojnejší do kabín odchádzali domáci. Už v 11. min nastrelil Bartoš brvno, ale z prvého gólu sa radovali hráči Podhradia. V 22. min sa presadil D. Bella. Potom prišli chvíle domácich strelcov, ktorí ťažili z výborných finálnych prihrávok svojich spoluhráčov. Najprv Kapusta vyrovnal a potom Gorgosz pridal druhý gól. Po zmene strán mali viac z hry domáci, ale paradoxne najprv sa strelecky presadili hostia. V 65 min, po teči domácej obrany vyrovnal Kostra. O desať minút mali dôvod radovať sa domáci hráči. Opäť po peknej finálnej prihrávke do šestnástky dal Bartoš víťazný gól. Za dobrú hru v druhom polčase, proti vo všetkých stránkach kvalitnému súperovi, si domáci víťazstvo zaslúžili.
Turč. Teplice B – Dubové 4:0 (1:0)
Góly: Balačin, Šolc, Hromada a R. Karas (pok. kop). Domáci sa ťažko rozbiehali. Hrali síce technicky dobre, ale nedokázali sa strelecky presadiť hoci si vypracovali viacero šancí. Hostia kontrovali, ale domáca obrana dokázala ich útoky s prehľadom odvracať. Po zmene strán sa prebudili domáci strelci a k jednému gólu z prvého polčasu priadli ďalšie tri. Viaceré šance, ktoré priam volali po góloch ešte zostali nevyužité, a tak hostia mohli byť spokojní, že inkasovali iba štyri góly.
Kľačany – Košťany 3:0 (0:0)
Góly: G. Maron (pok. kop), Gregor a Pentek. Na hre domácich bola od začiatku cítiť nervozita. Našťastie sa jej rýchlo striasli. Najprv síce iba hrozili súperovi šancami, keď sa svojimi zákrokmi blysol brankár hostí Hjadlovský, ktorý zlikvidoval dve príležitosti Marona, samostatný nájazd Penteka a raz ho po strele Kučeru zachránila žrď. Domáci mali aj v druhom polčase tlak, ale šance trestuhodne zahadzovali. Vedenia sa ujali až v 71. min, keď rozhodca Horák odpískal faul v pokutovom území hostí a G. Maron nariadenú penaltu premenil. Domáci potom z množstva šancí premenili dve, keď sa hlavičkami presadili Gregor a Pentek. Hostia boli snaživí, ale počas celého zápasu ani raz netrafili do priestoru domácej bránky.
Kláštor – Sklabiňa 1:0 (0:0)
Gól dal Matuška. V zápase veľmi dobrej úrovne si v prvom polčase vytvorili obe mužstvá viacero šancí. Nedokázali využiť ani jedinú. Po zmene strán sa obe mužstvá snažili o kombinačnú hru a usilovali sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ale rovnako, ako v prvom polčase, sa strelci dlho nedokázali vôbec presadiť. Domáci hráči boli predsa len o niečo usilovnejší a výsledkom ich snahy bol v 80. min vedúci gól, ktorý dal Matuška. Po góle si domáci ešte vypracovali ďalšie príležitosti, ale gólový efekt sa nedostavil. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, ale ani im sa strelecky nedarilo. Naopak, hra sa pritvrdila a dôsledkom bola červená karta, ktorú uvidel Chmúrny za skopnutie hráča domácich. Najlepšími hráčmi oboch mužstiev boli brankári – domáci Bosík a Blahušiak z celku hostí.
Žabokreky – Bystrička 6:2 (3:1)
Góly: Kľučinec 3, Uhliarik 2 a Kmeť, resp. Mišun a Déri (pok. kop). Domáci podali excelentný výkon. Hosťom nedovolili rozvinúť ich hru a zaslúžene vysoko zvíťazili. Vedenia sa ujali gólom Kľučinca, druhý gól pridal Uhliarik. Potom hostia znížili, ale posledné slovo v prvom polčase opäť patrilo domácim. Aj v druhom polčase sa dokázali presadiť žabokreckí strelci. Hostia dali druhý gól až za stavu 6:1. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.
Necpaly – Diviaky 3:1 (3:1)
Góly: P. Roháčik 2 (1 z pok. kopu) a Mazurák, resp. Hones. Na začiatku bol zápas vyrovnaný. Vedenia sa ujali domáci, keď Roháčik unikol obrane hostí a skóroval. Potom sa osmelili aj hostia a oplatilo sa im, pretože Hones vyrovnal. Po faule v pokutovom území dostali domáci výhodu kopať penaltu a Roháčik ju premenil. Potom sa hra pohybovala medzi šestnástkami, ale tesne pred koncom polčasu Mazurák strelou z voleja z 20 metrov napol sieť bránky za chrbtom brankára Diviak. V druhom polčase už ani jedno z mužstiev nedalo gól, hoci najmä domáci mali príležitosti neúrekom. Z ich strany to bol festival zahodených šancí, najmä po vylúčení brankára hostí Hrivnáka, ktorý hral rukou mimo pokutového územia.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.