Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Pod Lyscom polčasová paráda

Udržia si zverenci trénera Ivana Janigu jesennú neporaziteľnosť? To bola jedna z otázok, ktoré rezonovali pred štvrtým kolom súťaže, do ktorého išli navyše s tým, že ešte neinkasovali gól! A neinkasovali ho ani v Stráňavách a odviezli si cenný bod, hoci p

IV. LIGA
ri väčšom šťastí mohli ísť domov ešte veselší. Turčianskym šlágrom ale bolo derby v Belej. Nováčik v minulom kole porazil druhého nováčika – Oščadnicu a aj v tomto kole bol v súboji so Štiavničkou miernym favoritom. O tom, akí sú Beľania doma nebezpeční, sa presvedčili aj hráči Štiavničky. Ani sa nestačili čudovať. Prakticky za polhodinu im domáci nasúkali päť gólov, pričom Ďanovský dal čistý anglický hetrik. Ťažkého súpera privítali na Dielci. Lietavskej Lúčke síce v minulom kole zobrali bod Martinčania, ale jej hráči sa dokážu presadiť aj na ihriskách súperov. Tentoraz odchádzali z Turca bez zisku. Valčania hrali trpezlivo, čakali na svoju šancu, a tú dostal najskúsenejší Václavík päť minút pred koncom zápasu. Rutinér pri pokutovom kope nezaváhal a zaslúžené víťazstvo zostalo doma. Úlohu favorita v tomto kole splnili Martinčania. Zvíťazili nad mužstvom, ktoré má doteraz na svojom konte len jeden-jediný bod. Aj v Martine, našťastie, odpovedal Tvrdošín na otázku, prečo je to tak. Herne boli hostia domácim síce takmer vyrovnaným súperom, ale predviedli streleckú mizériu. Zverenci trénera Juraja Szikoru síce zvíťazili, ale vôbec neoslnili. Hrali mdlo, bez iskry, a tak jediná spokojnosť v hľadisku mohla panovať iba s víťazstvom.
Ostatné vysledky: Oščadnica – Nižná 3:1 (1:0), Rudinská – Námestovo 2:1 (1:1), Žilina B – Krásno 2:0 (1:0).
Martin – Tvrdošín 1:0 (1:0)
Gól dal Šlichtík. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Šupej, Stano, Ďurkovič (Ladňák), Ižip, Koleno, Bulvas, Martinský (Šípka), Šlichtík, Čulok (Markovič).
Prekvapujúco aktívnejšie začali zápas hostia. Najprv si trochu vyšliapli na martinských mladíkov a spravili si rešpekt a potom mali prvú štvrťhodinku pod kontrolou. Našťastie pre domácich z aktivity vyťažili len dva rohové kopy. Práve na konci 15. min sa zaskvel brankár Šarlina, ktorý chytil strelu Brizníka. Hneď z protiútoku sa zrodila šanca na opačnej strane, ale Kolenov center neprešiel k dobre postaveným spoluhráčom. Vzápätí mohli o šťastí hovoriť Martinčania. Opäť Brizník v stopercentnej šanci mieril nad ich bránku. Za túto nepremenenú šancu prišiel zákonitý trest. Rýchly protiútok domácich sa skončil gólovou parádou – žiaľ, jedinou v tomto zápase. Koleno kolmicou vysunul Šlichtíka a jeho technická strela znamenala domáce vedenie. Do konca prvého polčasu už mali Martinčania hru pod kontrolou, ale strelci zlyhávali na celej čiare. V 21. min Šlichtikovu hlavičku chytil brankár, v 37. min po peknej akcii na jeden dotyk išiel Koleno do šance váhavo a skončil na obrancovi hostí. V 44. min zatočil z rohu šestnástky trestný kop Šupej, ale lopta letiaca pozdĺž celej bránky išla tesne mimo. Ani druhý polčas nepriniesol nič výnimočného. Nudný futbal pokračoval a Martinčania si mdlým výkonom priam pýtali trest. Lenže, na ich šťastie boli hostia v koncovke nepresní a ak predsa dobre trafili, tak Šarlina skvele zaratoval. V 48. min zachraňoval po strele Capka, ale aj pri šanci Horňáka. Martinské šance, ak možno za ne považovať aj ich náznaky, sa opäť dali zrátať na prstoch jednej ruky. Za zmienku stoja možno dve - v 60. min mali hostia šťastie po strele Čuloka, ktorá sa obtrela o žrď a v 75. min mal brankár Tvrdošína robotu so strelou striedajúceho Ladňáka. Málo na to, aby mohli byť diváci spokojní. Ešteže súper, ktorého tlačil k domácej bránke aj veľmi slabý rozhodca, nič nedokázal vyťažiť. A to aj vďaka spoľahlivému výkonu najmä stredu domácej obrany.
Belá – Štiavnička 5:1 (5:0)
Góly: Ďanovský 3, Siekel, Mazurák. Zostavy – Belá: Šupej, Horník, Fučela, Siekel, Lučanský, Mazurák, F. Hollý, Fazika, Páleš, Rendek, Ďanovský, Štiavnička: Vrabec – Horský, Struhár, Volna, Petrák, Maslík, Paško, Ociepka, Vaňko, Gregor, Garaj.
Od začiatku sa domáci pustili do súpera a dostali ho pod tlak. V 3. min tvrdú strelu F. Hollého brankár hostí Vrabec až na dvakrát kryl. O päť minút neskôr Mazurákovu strelu Vrabec vyrazil pred Ďanovského, ale proti jeho dorážke stál na bránkovej čiare protihráč. Hostia pohrozili, aspoň symbolicky až v 11. min, keď Maslíkova strela z trestného kopu trafila iba domáci múr. V 15. min ešte F. Hollý netrafil z 20 m presne, ale v 19. min už bola jeho prihrávka na Ďanovského presná a domáci viedli. O šesť minút neskôr po krásnej akcii F. Hollý prihral Fazikovi, ten zacentroval na Ďanovského, ktorý do prázdnej bránky dal druhý gól. Potom sa dlhšie hralo medzi šestnástkami, ale od 35. min opäť prevzali taktovku domáci. Pritlačili hostí a Horníkov center z priameho kopu našiel hlavu Siekela, ktorý dal tretí gól. A to ešte nebolo všetko, lebo vzápätí urobil chybu brankár hostí Vrabec a Mazurák ju potrestal štvrtým gólom. V poslednej minúte prvého polčasu po centri F. Hollého zavŕšil svoju streleckú chuť Ďanovský čistým hetrikom. Po zmene strán lepšie začali hostia a po piatich minútach hry kopali rohový kop, po ktorom lopta z hlavy Paška mierila pod brvno a skončila v sieti. Ďalšie minúty sa hralo medzi šestnástkami, bez výraznejšej šance. Tá prišla až v 60. min, ale Rendek pálil do náručia brankára. V 67. min obrana hostí odvrátila strelu Páleša z trestného kopu. O dvanásť minút neskôr trafil Mazurák z vnútra šestnástky spojnicu žrde a tyče a v 81. min strelec zápasu Ďanovský zo štyroch metrov trafil iba do náruče brankára Vrabca. Tesne pred koncom sa peknou strelou predstavil striedajúci Lettrich, ale lopta mierila nad bránku. Hostia toho v Belej veľa neukázali, najmä zásluhou domácich hráčov, ktorí im veľa nedovolili.
Valča – Liet. Lúčka 1:0 (0:0)
Gól dal Václavík (pok. kop). Zostava Valče: Burda – Líška, Václavík, Majerík, J. Žilla, Zelenec, Pravňan (Cíger), Bobček, Vítek (Ráheľ), Šeri, Horváth (A. Romančík).
Na veľmi dobrom, ale šmykľavom trávniku sa od začiatku odvíjal zaujímavý súboj dvoch vyspelých mužstiev. Hostia potvrdili, že patria k lepším mužstvám a neustále zamestnávali domácu obranu. Rovnako aj domáci nenechali hostí odpočívať, ale ani im sa nedarilo dostať do čistej šance, a tak sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Po zmene strán začali Valčania, aj zásluhou striedajúceho A. Romančíka, oveľa aktívnejšie. V 55. min po centri Zelenca pálil Šeri z otočky len tesne vedľa. O desať minút neskôr, tentoraz, po centri Víteka nabiehajúci A. Romančík len tesne minul loptu. V 78. min predviedli Zelenec s Vítekom najkrajšiu akciu zápasu, škoda len, že sa neskončila gólom. Hlavičkujúci Pravňan natiahol brankára hostí, ktorý len reflexívne vyrazil loptu nohou. Táto akcia bola signálom k zvýšenému tlaku domácich hráčov. Päť minút pred koncom zápasu obrana hostí v šestnástke faulovala Bobčeka a rozhodca ani na okamih nezaváhal a nariadil pokutový kop. Ten premenil najskúsenejší domáci hráč Václavík prízemnou strelou k ľavej tyči. Domáci v závere s prehľadom eliminovali útočnú snahu hostí.
Stráňavy – Trebostovo 0:0
Zostava Trebostova: Krkoša – Bosík, Bízik, Kúdelka, Kosa, Kováč, J. Lukášik, Mackura, Ľ. Lukášik, R. Lukášik, Korda (Ruttkay).
Stretnutie sa hralo na ťažkom teréne, čo skôr vyhovovalo bojovným domácim, ako technickým hosťom. Tí síce s prehľadom ovládli stred ihriska, ale do koncovky sa nedostávali. Ťažšie sa vyrovnávali s kúskovaním hry rozhodcom, čo ich občas dokázalo vyviesť z tempa. Po zmene strán sa hostia chopili šance, mali územnú prevahu, dokázali sa presadzovať aj navzdory tvrdosti domácich hráčov. V 78. min Ľubomír Lukášik napálil spoza šestnástky, ale jeho strela trafila iba spojnicu žrde s tyčou. Druhú veľkú šancu hostí mal striedajúci Ruttkay, ale po prihrávke Richarda Lukášika zblízka prestrelil domácu bránku. Hostia mali zápas pod kontrolou, domácich nepustili takmer k ničomu a predsa sa v závere mohol stať domáci zázrak. Našťastie, brankár Krkoša sa ukázal mužom na svojom mieste a skvelým zákrokom zneškodnil čistú gólovú šancu domáceho hráča.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Päť chýb pri zateplení strechy
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.