Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Blatnica neporazená

Až vo štvrtom kole sa prvýkrat dočkala bodov rezerva Trebostova. Lipovcu dala dokonca päť gólov, aj vďaka tomu, že ten dohrával oslabený o dvoch vylúčených hráčov. Na druhej strane domáci nastúpili v zostave aj s viacerými hráčmi so štvrtoligovými skúseno

sťami. Jozef Fľak a Ruttkay sa presadili aj strelecky. Po dlhšom čase dres obliekol aj Marguš. Ďanovčania mali po dvoch odohraných stretnutiach skóre
10:0 a v nedeľu nastrieľali v Turčeku ďalších osem gólov a nedostali dosiaľ žiadny. Vedúcim celkom druhej triedy ale zostáva Blatnica, ktorej sa doma podarilo v stretnutí so Skleným strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Z favoritov sa darilo aj Turanom a Príbovciam, ktoré získali po tri body na ihriskách súperov. V stretnutí Slovenského Pravna a Hornej Štubne, mužstiev z dolnej časti tabuľky, sa viac darilo domácim, ktorí vybojovali prvý raz v sezóne víťazstvo.

Háj – Príbovce 0:1 (0:0)
Gól: Červeň. Hostia vyrukovali s agresívnou hrou, čo domácich zaskočilo. Potom, ako hráči Hája stratili koncentráciu na hru, hostia strelili 5 minút po prestávke, ako sa napokon ukázalo, jediný gól stretnutia, ktoré by sa inak skončilo bezgólovou remízou. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami a mužstvá si vypracovali iba málo šancí.
Trebostovo B – Lipovec 5:1 (1:1)
Góly: J. Fľak 2 (1. pok. kop), M. Ruttkay 2 a Štastniak, resp. Toth (pok. kop), resp. Toth (pok. kop). Domáci sa už v 3. min ujali vedenia, ale hostia vyrovnali z pokutového kopu. Po zmene strán sa prevaha domácich podpísala aj pod gólový účet. Hostia stretnutie dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov. V „presilovke„ sa hra Trebostovčanov premenila na exhibíciu.
Slov. Pravno – H. Štubňa 2:0 (1:0)
Góly: Petráň a Erteľ. V Slovenskom Pravne sa hralo tradičné derby. Strelecké šance mali domáci i hostia. Napriek tomu, že hostia nemali ani jediného útočníka, hralo sa dosť tvrdo, dá sa povedať, že až na „hrane„. Viac streleckého šťastia mali domáci, ktorí strelili dva góly.
Malý epín – Priekopa 1:0 (0:0)
Gól: Hradčík. Domáci boli v tomto v tomto vyrovnanom stretnutí o niečo lepším mužstvom. V hrali obidve mužstvá aktívne. V druhom polčase mali domáci prevahu, ktorú zužitkovali v najtesnejšie víťazstvo strelou Hradčíka.
Slovany – Turany 1:3 (0:1)
Góly: Cíger 2, Sobov (pok. kop), , Raček. V prvom polčase mali viac šancí domáci hráči. Hostia naopak vyčkávali na svoju šancu. V 30. min otvorili Turany skóre strelou Cígera. V druhom polčase domáci striedali hráčov, ale „navrch„ mali hráči Turian, čoho výsledkom boli góly Cígera a Račeka. Domáci potom zatlačili súpera ale gól dali až minútu pred koncom, keď pokutový kop premenil Sobov. Domáci by si za výkon v prvom polčase zaslúžili aspoň bod.
Turek – anová 0:8 (0:3)
Góly: Bucha 3, Móric a Javorka po 2, Hičko. Hostia prišli do Turčeka ako suverénny favorit. Svoju úlohu potvrdili a po celé stretnutie boli lepším mužstvom. Svedčí o tom aj jednoznačné osemgólové víťazstvo. Turček naopak doma nedal ani jediný gól.
Blatnica – Sklené 3:2 (2:1)
Góly: Kozák, Fontány, Popluhár, resp. Kmeť a Búlik. Pre obidve mužstvá to bolo veľmi náročné stretnutie. Hostia meškali až 19 minút. Keď sa stretnutie začalo, vyrukovali s agresívnym futbalom, čo domácich, ktorí hrajú kombinačný futbal, dosť zaskočilo. Blatničania sa po čase s hrou súpera vysporiadali a kombinačný futbal sa im vyplatil. Viedli 2:0. Hosťom sa ale podarilo v prvom polčase náskok domácich znížiť a v druhom polčase dokonca vyrovnali. Domáci začali potom hrať na plné otáčky a súpera zatlačili na jeho polovicu. Víťazstvo sa im napokon podarilo strhnúť na svoju stranu.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 927

Ján Danko, primátor Martina počas testovania na Kolónii Hviezda.

Primátor Martina Ján Danko ocenil spolupatričnosť a ľudskosť všetkých, ktorí sa na testovaní podieľali. Aj preto bolo úspešné.

17m
Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.