Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Dvanásťgólový hodokvas futbalistov Aquy

Futbalisti Aquy hrali vo štvrtok proti Bánovej oku lahodiaci futbal, ktorý naviac okorenili siedmimi gólmi v sieti súpera. Hosťom nedovolili dať ani jediný gól a tí sa k streľbe dostali iba zriedka. Tepličanom sa darila kombinačná hra a efektívni boli aj

pri premieňaní šancí. Hráči Aquy mali na regeneráciu iba jediný deň. Už po stretnutí s Bánovou mali ľahký tréning. V Liptovskom Mikulášu ich v sobotu nečakalo ľahké stretnutie. Aj na Liptove boli ale lepším mužstvom a súperovi, ktorý bol pred stretnutím v tabuľke na 13. mieste, nedovolili vypracovať si žiadnu šancu. K jedinému gólu pomohol Mikulášanom rozhodca, ktorý za faul za šestnástkou odpískal pokutový kop. Napriek tomu, že Tepličania hrali od 35. min bez vylúčeného Ždimeru, vypracovali si ďalšie šance a góly už dávali iba oni. Minulotýždňové skóre Tepličanov 12:1 svedčí o tom, že sú zaslúžene na čele treťoligovej tabuľky, mužstvo ma veľmi dobrú formou, chuť dávať góly a hrať futbal, ktorý sa divákom páči. Ostatné výsledky zo soboty: Kysucké Nové Mesto – Rimavská Sobota B 3:1 (3:1), Žiar nad Hronom – Ružomberok 1:2 (1:0), Dolný Kubín – Banská Bystrica B 3:2 (1:0), Kremnička – Bytča 4:3 (3:1), Rakytovce – Bánová 0:1 (0:0), Podbrezová B – Čadca 1:2 (1:1), Zvolen – Kysucký Lieskovec 6:0 (5:0) Turčianske Teplice – Bánová 7:0 (4:0) Góly: 14., 24. Letrik, 22. Kempný, 27. Privitzer, 56. J. Jeťko, 81. Šavol, 84. T. Šimček. Zostava Aquy: Machovič (83. Škrobák)- Veterník, Kravárik, Ždimera - Kempný, Letrik (79. Schmidt), T. Šimček, Šavol, Koleno – J. Jeťko (72. M. Jeťko), Privitzer. Tepličania boli vo štvrtkovom stretnutí s Bánovou od začiatku jasne lepším mužstvom. Vedenia sa ujali už v 14. min, keď úplne voľný Letrik využil prihrávku a z hranice šestnástky dal presnou strelou vedúci gól Tepličanov. V ďalších minútach mali Tepličania veľkú prevahu. V 22. min dal Kempný po krásnom sóle takmer od polovice ihriska druhý gól Aquy. O dve minúty neskôr po Kempný prihrával Privitzerovi, ten posunul Letrikovi, ktorý sa pokúsil technickou prekonať brankára hostí. Už v 24. min ale Letrik po zmätkoch v obrane hostí, ktorí nedokázali pri tlaku Tepličanov odkopnúť loptu, strelil tretí gól Tepličanov. Aqua nestratila útočnú chuť a pokračovala v tlaku. Už v 27. min Ján Jeťko centroval na Privitzera, ktorý hlavou zvýšil na 4:0. V 30. min J. Jeťko nahral do voľného priestoru Privitzerovi, ktorý ale loptu nedobehol. Teplický kapitán sa dostal do šance aj v 39. min, ale v šestnástke sa pošmykol a nestihol už vystreliť, alebo nahrať niektorému zo spoluhráčov. V 40. min Koleno zacentroval na J. Jeťka, ktorý bol v dobrej šanci, ale jeho hlavička mierila do stredu bránky a brankár Bánovej ju ľahko chytil. Tepličania hrali pekný „profesorský“ futbal aj po prestávke. Veľmi dobre si prihrávali, dokázali sa uvoľniť a vypracovali si veľa šancí. V 56. minúte takmer od rohovej zástavky centroval Koleno a presne našiel úplne voľného J. Jeťka, ktorý hlavou pohodlne zvýšil na 5:0. O niekoľko minút mal dobrú šancu Privitzer, ktorý sa po Letrikovej prihrávke do šestnástky síce urobil kľučku na obrancu Bánovej, ale ten mu ešte stihol zablokovať strelu. Hostia si vypracovali iba niekoľko dobrých šancí, ale ich dve, alebo tri nebezpečné strely smerovali mimo brány. Keď sa zdalo, že Tepličania budú už iba kontrolovať výsledok, po desaťminútovke relatívneho pokoja opäť dostali chuť na góly. Šavol spracoval prihrávku, urobil si priestor a jeho falšovaná krížna strela približne z 20 m sa od žrde odrazila za bránovú čiaru a bolo 6:0. V 84. min vyšla Tepličanom kombinačná akcia na jeden dotyk. Na jej konci bol striedajúci Marek Jeťko, ktorý nahral úplne voľnému Tomášovi Šimčekovi. Ten poslal pohodlne loptu do prázdnej brány a dal posledný gól stretnutia. Vo vyloženej gólovej šanci v šestnástke bol ešte Privitzer, ktorého postrčil brániaci hráč Bánovej, ale rozhodca pokutový kop neodpískal. L. Mikuláš - Turčianske Teplice 1:5 (1:3) Góly Aquy: 7. Ždimera, 21. a 51. Privitzer, 16. J. Jeťko, 75. Kempný. Zostava Aquy: Machovič- Veterník, Kravárik, Ždimera - Kempný (89. Karas), Letrik, T. Šimček (78. M. Jeťko), Šavol, Koleno – J. Jeťko (70. Schmidt), Privitzer. Aqua začala stretnutie s Liptovským Mikulášom dobre. Už v 7. min viedla gólom Ždimeru, ktorý skóroval krížnou strelou k žrdi po narážačke s Letrikom v šestnástke domácich. Domáci vyrovnali na 1:1 z pokutového kopu, za faul, ktorý bol za šestnástkou. Problematický verdikt rozhodcu ale Tepličanov nevyviedol z rytmu a dali veľmi rýchlo dva góly. Druhý gól hostí padol v 16. min po štandardnej situácii, keď Šavol nahral Jánovi Jeťkovi a ten hlavou v šestnástke zvýšil na 2:1. Tretí gól Aquy dal strelou k tyči Privitzer v 21. min. V 35. min skomplikoval Tepličanom život rozhodca, ktorý vylúčil Ždimeru. Ten držal hráča, ktorý bol v postavení mimo hru. Do polčasu sa na výsledku nič nezmenilo. Do druhej polovice stretnutia Aqua nastúpila s inou taktikou. Jej hráči sa sústredili na defenzívu a snažili sa zakladať rýchle protiútoky. Ich zámer im vyšiel, pretože domácim nedovolili vypracovať si žiadnu šancu. Naopak Tepličania pridali ešte dva góly. V 51. min Letrik prihrával Privitzerovi, ktorý dal svoj druhý gól v stretnutí a zvýšil na 4:1. Posledný gól stretnutia padol v 75. min po rýchlom protiútoku Letrika, T. Šimčeka a Kempného. Posledne menovaný hráč sa rozhodol namiesto prihrávky pre strelu a vyšlo mu to. Okrem toho mali Tepličania ďalšie vyložené šance. Letrik ale trafil do brankára Liptovského Mikuláša a Privitzerovi odkopol v poslednom momente loptu brániaci hráč. KOMENTÁR TRÉNERA IVANA ŠIMČEKA: Diváci museli zo stretnutia s Bánovou odchádzať spokojní. Videli sedem gólov a perfektnú hru Aquy. Tá ukázala výkon na hranici svojich možností, súper sa snažil vzdorovať, ale nášmu tlaku neodolal. Naši hráči mali vynikajúci pohyb, súperovi takmer nič nedovolili. Stretnutie sme vyhrali zásluhou našich hráčov a nie kvôli slabej hre hostí. Výkon Aquy sa priblížil k jej výkonu proti Rimavskej Sobote. Aj v sobotňajšom zápase sme mužstvo Liptovského Mikuláša predčili po všetkých stránkach v útoku aj v obrane. Naše jednoznačné víťzstvo je zaslúžené. Aj keď sme hrali bez vylúčeného Ždimeru, boli sme lepším mužstvom. V druhom polčase sme si vypracovali viac gólových šancí, z ktorých sme dve využili.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?