Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Goldspart je už v extralige

Hokejbalisti Goldspartu Martin patria k stáliciam turčianskeho hokejbalu – sú štvornásobnými majstrami Martina, raz skončili v mestskej lige na druhom mieste a dvakrát boli tretí. Práve tieto úspechy a výkony, ktorými sa radia k popredným tímom na Slovens

ku, ich predurčili zúčastniť sa baráže o slovenskú hokejbalovú extraligu. Baráž sa uskutočnila koncom augusta na štadióne v Čadci. Na Golsdspart tam nečakali ľahkí súperi – Hbk Čadca, Andže Piešťany a HbK 87 Skalica. Rangers Trenčín na poslednú chvíľu svoju účasť odvolal. Cesta k postupu nebola jednoduchá. Úvodné stretnutie odohral Goldspart proti domácemu celku HbK Čadca, ktoré bolo podporované množstvom fanúšikov. Konečné víťazstvo v pomere 6:2 sa javí ako hladké, ale nerodilo sa ľahko. Dva góly dali hráči Goldspartu až v samom závere zápasu. Po hodinovej prestávke ešte v sobotu nastúpil Goldspart proti Andže Piešťany, mužstvu, ktoré už má na svojom konte extraligové skúsenosti. Úvodná tretina vyznela lepšie pre skúsenejšieho súpera v pomere 0:2, ale v druhej tretine martinskí hráči zvýšili dôraz, lepšie napádali súperových hráčov a dokonale obrátili vývoj zápasu na 4:2. V záverečnej tretine súper dokázal za jednu minútu vyrovnať na konečných
4:4. Remíza ale neznamenala istotu postupu. Na druhý deň čakala Martinčanov ťažká šichta proti Skalici, ktorá zvíťazila vysoko nad Čadcou v pomere 8:3. Goldspart bol ale vo výhode, lebo mu na postup stačila remíza. Reprezentanti Martina, v upršanom počasí na mokrej hracej ploche, dlho prehrávali 0:1, ale v druhej tretine hráči obrátili vývoj zápasu aj výsledok na 3:1. V záverečnej tretine, aj po chybách rozhodcov, súper vyrovnal a dokonca sa ujal vedenia. To sa už vidina postupu začala Martinčanom poriadne vzďaľovať. V záverečnej 30 sekundovej hre bez brankára strelil zlatý postupový gól Goldspartu obranca Ľubomír Nátny, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Na ihrisku v Čadci, sa tak narodil, historický úspech hokejbalistov Goldspartu, čo znamená, že popri Izoglobale Martin, Kométe Vrútky budú jeho hráči tretím turčianskym mužstvom v najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaži. Postup bol len vyvrcholením zodpovednej prípravy mužstva, ktoré pred barážou absolvovalo viaceré turnaje, napríklad Dewils cup, Primátor Cup a Goldspart cup. Na všetkých silne obsadených turnajoch, na ktorých bola aj medzinárodná účasť, skončili hráči nováčika najvyššej slovenskej súťaže na druhom mieste, keď nezvládli posledný krok – tentoraz si to ale vynahradili.
Extraligu pre Goldspart Martin vybojovali – brankár: Michal Kokavec, obrancovia: Štefan Rudinský, Ľubomír Nátny, Kamil Podhorský, Ivan Šavol, Roman Stupák, Marek Themár, Miroslav Urbánek, útočníci: Zdenko Lazarík, Tomáš Paulík, Dušan Labaš, Martin Sumka, Martin Ješko, Michal Nátny, Leonard Chrenko. Trénerom mužstva je Vladimír Kokavec.