Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Líder pustil perie

Najväčšie prekvapenie sa konalo v Sklenom. Doteraz neporazená Ďanová tam pustila perie. Dobre rozbehnutý zápas nedotiahla do víťazného konca, a tak prehra odsunula doteraz vedúce mužstvo na tretie miesto – nielen za vedúce Turany, ale aj za Príbovce.

Práve Turanci to nemali v tomto kole ľahké. Hrali na pôde stále sa lepšiacej Blatnice. Našťastie, pre nich, mali vo svojom strede viac skúsenosti a strelca Kmeťa, ktorý rozhodol o tom, že Turanci sa dostali na špicu tabuľky. V prvom polčase zápasu Slovenské Pravno – Príbovce to nevyzeralo na hladkú záležitosť hostí, ale druhý polčas a strelecká efektivita hostí všetko vyriešili. Po nesmelom rozbehu sa začína dariť aj trebostovskej rezerve. Opäť sa jej hráči dokázali presadiť aj strelecky a futbalisti Hája, aj proti hráčom so skúsenosťami zo štvrtej ligy, nemali nárok. Na jeseň chýba jarná fazóna najmä Priekopčanom. Mužstvo doteraz nevyhralo, na konte má len dve remízy. No a tá nedeľná zo súperovho ihriska môže byť veľmi cenná. Či to pomôže Priekopčanom k odrazu za lepšími výsledkami, to ale ukážu budúce kolá.
Trebostovo B – Háj 4:1 (2:0)
Góly: Špener, Marguš, Meliš a Gallo, resp. M. Koleno. V slušnom zápase mali domáci stálu prevahu. Prvú šancu mali hostia, ale ich útočník v dobrej pozícii netrafil loptu. O chvíľu sa dokázali presadiť domáci, po akcii na jeden dotyk dal Špener vedúci gól. Do konca polčasu domáci pridali ďalší gól a po zmene strán kontrolovali vývoj zápasu. Hostia mohli byť napokon spokojní, že neodchádzali s vyššou prehrou.
Turček – Horná Štubňa 2:3 (2:2)
Góly: M. Fabián a M. Pastva, resp. Mich. Bulejčík 2 a M. Hríbik. Vo vyrovnanom zápase boli hostia futbalovejším mužstvom. Hostia viedli 1:0, potom ale domáci otočili a Hornoštubňania tesne pred koncom polčasu vyrovnali. Víťazný gól dali hostia, ktorí mali viacero sľubných šancí, až v 75. min po štandardnej situácii.
Malý Čepčín – Lipovec 1:0 (0:0)
Gól dal Kašuba. V prvom polčase bola hra vyrovnaná, ale po zmene strán boli lepší domáci. Prejavilo sa to aj na zmene skóre, keď jediný gól zápasu dal Kašuba. Na slušnom priebehu zápasu mali zásluhu aj rozhodcovia.
Slovany – Priekopa 1:1 (1:1)
Góly: Krška, resp. Ábel. Domáci mali raketový nástup a už od 5. min viedli gólom Krška. Domáci vzápätí mali druhú šancu, ale strela Vídenského mierila do žrde. Hostia sa potom spamätali a v 30. min dal Ábel vyrovnávajúci gól. Druhý polčas mali pod kontrolou domáci, ale zahodili aspoň sedem vyložených príležitostí.
Blatnica – Turany 0:1 (0:0)
Gól dal Kmeť. Domáci mali viac šanci, ale víťazstvo si odvážali hostia. V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Domáci zahodili aspoň tri čisté šance a hostia zasa nastrelili žrď. Po zmene strán mali domáci opäť viac gólových príležitostí, ale v nastavenom čase rozhodol gólom skúsený Kmeť.
Sklené – Ďanová 2:1 (1:0)
Góly: Bulík 2 (1. pok. kop), resp. Móric. V slušnom zápase sa hostia začali presadzovať kombinačnou hrou. Domáci sa bránili a vyrážali do protiútokov. Z jedného z nich sa ocitli v šanci a rozhodca po faule odpískal pokutový kop. Kapitán domácich ho bezpečne premenil. Po zmene strán boli hostia ešte aktívnejší, Móric hlavičkou vyrovnal, ale šťastnejší domáci po rýchlom protiútoku dali víťazný gól. Jeho autorom bol opäť Bulík.
Slov. Pravno – Príbovce 2:5 (2:1)
Góly: Budiský 2, resp. Poživenec 3 a Červeň 2. Prvý polčas bol vyrovnaný. Hralo sa viac medzi šestnástkami. Po zmene strán sa začali čoraz viac presadzovať hostia, ktorí otočili výsledok a zaslúžene zvíťazili.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 012

Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.

13m
V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

3 h
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

5 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.