Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Jeden gól stačil na víťaznú radosť

Utorok: HK Dynamax Nitra - MHC Martin 4:1 (0:0,1:0,3:1) - góly: Milo, Kolník, Kováčik, Štefanka, resp. Važan. Zostava Martina: Rovnianek - Michnáč, Pšenka, P. Augusta, Kolba, Stolárik, Stančok, Konôpka, R. Böhme, Pokrivčák, Holečko, Važan, Török, Koložvár

y, M. Ihnačák, Mucha, Mahdalík, Hanes, Beutel, Šimo.
Piatok: MHC Martin – Poprad 2:5 (0:3,0:2,2:0) – góly: Šimo a Hančák, resp. Bartečko, Škovíra, Jasovský, Fabián a P. Segľa. Zostava Martina Dzubina (12.-24. Rovnianek) – Stolárik, Stančok, Kolba, Hančák, Pšenka, Augusta, Konôpka, Michnáč – Pokrivčák, Holečko, Važan, Ihnačák, Koložváry, Šimo, Hanes, Mahdalík, Mucha, Tabaček, Kuric, Beutel.
Nedeľa: Žilina – MHC Martin 0:1 (0:0,0:0,0:1) – gól dal Ihnačák. Zostava Martina Rovnianek – Stolárik, Pšenka, Kolba, Hančák, Stančok, Michnáč - Pokrivčák, Holečko, Važan, Ihnačák, Koložváry, Šimo, Mucha, Kuric, Hanes, Beutel, Mahdalík, Bokroš.

Hokejová extraliga
Domáci si od úvodu vytvorili veľký tlak. Najväčšie príležitosti mali Chrenko, Kmeč a Kováčik trafil dokonca žrď. Veľkému tlaku vynikajúco čelil Rovnianek, ktorého konto zostalo v prvej tretine čisté. Aj v druhej tretine hrali hostia ustráchane a hoci sa usilovali častejšie dostať do útočnej tretiny, viac boli pod tlakom. Príležitosti Kolníka, Kollára a Petrinu sa gólmi neskončili. Ujala sa až delovka Mila od modrej čiary. V ďalších minútach sa hlavne vylučovalo a na trestnej lavici sedelo v druhej tretine až desať hráčov. Žiaľ, aj v tomto zápase, rovnako ako vo Zvolene, častejšie sedeli na trestnej lavici zverenci trénera Milana Jančušku, čo bolo vodou na mlyn domácich. Aj v záverečnej tretine pokračoval ich tlak a kanonier Kolník pridal druhý gól do siete Rovnianka. Po ňom už akoby sa zrútila martinská obranná koncepcia a Exmartinčan Jozef Kováčik bombou od modrej čiary pridal tretí gól. V 53. opäť napriahol k strele nitriansky obranca - tentoraz Švárny a jeho strelu tečoval do siete kapitán mužstva domácich Štefanka. Keď sa už zdalo, že martinská chabá útočná snaha zostane opäť jalová, dve minúty pred koncom zápasu sa po odrazenom puku dostal pred bránku Nitry Važan a gólom, po 179 (!) minútach hry, prvýkrát odklial súperovu bránku. Martin v Nitre stratil nielen body, ale aj kapitána Töröka, ktorý po krosčeku útočníka Kováčika na konci prvej tretiny už do hry nezasiahol. „Stalo sa to po tom, ako som chcel vystreliť na domácu bránku. Vtedy má zboku Kováčik zasiahol. Bol to nečistý zákrok, ktorý mi spôsobil nepríjemné zranenie rebrovej chrupavky. Zranenie je bolestivé, trpím najmä pri dýchaní. Neviem odhadnúť, ako dlho sa budem liečiť, ale keďže aj päť dní po zranení mám ešte nepríjemné bolesti, asi to bude dlhodobejšia záležitosť“, povedal nám Jaroslav Török.
Za dvanásť minút
„vymaľované“
Martinský brankár Dzubina, ktorý v domácom zápase dostal prednosť pred Rovniankom, sa spočiatku v bránke dlho neohrial. Po dvanástich minútach sa nechal vystriedať. Hoci robil čo sa dalo, trom gólom nedokázal zabrániť. Pred gólmi trikrát dobre zasiahol, ale šikovní hráči súpera vždy dokázali využiť to, že martinskí zadáci nedokázali pred vlastným brankárom „pozametať“ puky. Kombinačne vyspelí hostia jednoznačne prekorčuľovali domácich. Vždy boli o krok-dva bližšie k puku, a tak nečudo, že veľmi rýchlo naplnili víťazný scenár zápasu. Martinčania ani zďaleka nepripomínali mužstvo z prípravných zápasov. Hrali staticky, viazla im súhra a veľmi-veľmi ťažko sa dostávali do útočného pásma. Bolo dokonca sviatkom, keď svoje útočné akcie zakončili strelou na brankára hostí. Podlomená psychika urobila svoje a po popradskom úvodnom uragáne a góloch Bartečka, Škovíru a Jasovského dokonca dávala slabá hra Martinčanov dôvod na pocit, že utrpia debakel. Veď Dzubina, ktorého nahradil Rovnianek, za tých pár minút ešte vychytal zopár stopercentných šancí útočníkov hostí, okrem iného aj samostatný nájazd Bartečka. Hneď, ako sa do bránky postavil Rovnianek, blysol sa niekoľkými skvelými zákrokmi. Navyše sa zdalo, že aj mužstvo sa začína prebúdzať. V polovici zápasu v rozpätí jednej minúty však hostia definitívne rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Štvrtý gól padol po rýchlom protiútoku z hokejky obrancu Fabiána, paradoxne po takmer identickej šanci, akú mal len niekoľko sekúnd predtým tiež obranca Pšenka. No a o minútu neskôr obranca Konôpka doslova dohnal k zúrivosti brankára Rovnianka, ktorý sa tesne predtým prezentoval skvelým zákrokom, ale domáci bek nebol schopný odpáliť puk z tesnej blízkosti bránky, hoci sa mu motal takmer pod hokejkou. O tri minúty neskôr domáci brankár vyhodil puk z lapačky za ochranné plexisklo a rozhodca ho vylúčil do konca zápasu! Do brány sa vrátil Dzubina, ktorý už do konca zápasu neinkasoval gól. Pravdupovediac, Popradčania už toľko nedobiedzali, ale aj domáci hokejisti predsa len začali hrať v obrane o čosi pozornejšie. Ako upadala kvalita hry, pribúdalo šarvátok a tiež trestov (aj do konca stretnutia). V 45. min dali gól konečne aj domáci. Po kombinácii Ihnačáka s Koložvárym ho vsietil krížnou strelou tesne nad ľadom Šimo. O deväť minút neskôr sa pri svojom prvom štarte v martinskom drese presadil aj obranca Hančák (prišiel zo Slovana Bratislava). Zanedlho po góle ale na seba upozornil iným spôsobom - po ďalšej šarvátke dostal trest do konca zápasu. To sa už zápas dohrával v zbytočne nervóznej atmosfére, keď divákov viac ako hokej mohla vzrušiť len takmer hromadná bitka na ľade. Žiaľ, Martinčania doplácajú aj na nedisciplinovanú hru. Časté vylúčenia ich oberajú o sily. Aj v tomto zápase Popradčanov naštartovalo, aj keď prísne, predsa len zbytočné vylúčenie Augustu.
Ihnačák to zariadil
Pod taktovkou švajčiarskeho rozhodcu Kurmanna sa od začiatku stretnutia sa hral iba priemerný hokej. Oba celky dôsledne podriadili taktike trénerov. Martinský tréner ktorý pred zápasom popreosieval zostavu, sa rozhodol hrať iba na šesť obrancov. Východiskom mala byť herná disciplina, ktorá v predchádzajúcich zápasoch absentovala. Prvá tretina bola vyrovnaná – obe mužstvá mali šanci poskromne a ak si aj zopár dokázali vytvoriť obaja brankári boli oporami. V úvode stretnutia mohli ísť domáci do vedenia, ale Oravec
v samostatnom nájazde neprekonal Rovnianka. Podobne pochodil aj
Hanes, ktorý síce v 13. minúte oklamal domáceho brankára Laca, ale jeho
strela minula žilinskú bránku. V druhej tretine domáci zvýšili aktivitu, častejšie boli v martinskej obrannej tretine, ale šance, ktoré si vytvorili zlikvidoval bezchybný Rovnianek. Veľkú šancu domácich nevyužil v 29.
minúte Gron, ktorý sa individuálne presadil cez obrancu Martina, ale
spomedzi kruhov martinskú oporu - Rovnianka neprestrelil. V záverečnej tretine mal šancu skúsený Opatovský dať vedúci gól domácich, ale minul martinskú bránku. Na druhej strane po rýchlom protiútoku Muchu sa ocitol pred domácim brankárom Pokrivčák, ale ani on nedal gól. V závere zápasu hrali Martinčania dve presilovky, v ktorých osvedčil svoje skúsenosti a rozhľad Ihnačák. Bol to on, kto minútu pred koncom, po individuálnej akcii spoza brány, pretlačil puk popod domáceho brankára a zabezpečil Martinčanom prvé extraligové body.
Dnes hrajú Martinčania na domácom ľade proti celku HC Košice, v piatok cestujú do Liptovského Mikuláša a v nedeľu do Bratislavy na Slovan.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.