Dielec zostal nepoškvrnený

Minulé kolo neprinieslo ani jednému turčianskemu mužstvu plný bodový zisk. A hoci Valčania viezli domov z Oravy bod, svoju vedúcu pozíciu museli chtiac-nechtiac prepustiť Lietavskej Lúčke. V tomto kole si zverenci trénera Pavla Čierneho robili nielen zálu

IV. LIGA
sk na udržanie neporaziteľnosti, ale aj na návrat na prvú priečku tabuľky. Škrt cez rozpočet im mohlo urobiť mužstvo remíz - Trebostovčania, ktoré s výnimkou zápasu so Žilinskou rezervou dokázalo voziť body aj zo súperových ihrísk. Derby dvoch susedov zvyklo mať vždy poriadne ostrý náboj, a tak sa opäť so záujmom čakalo, ako sa bude vyvíjať, najmä keď deň a noc pred zápasom mali u Lukašíkovcov sviatok, lebo sa ženila jedna z opôr mužstva Richard Lukášik (blahoželáme!) „Ponocovanie“ sa prejavilo a domáci zvíťazili. V tomto kole si nádeje na úspech robili aj Beľania, ktorí v minulom kole podľahli dosť nešťastne v Krásne. Nádeje nakoniec ostali nanaplnené, ked vyčkávajúci hostia kontrami nielen pohrozili, ale aj skórovali, a tak body z Turca putovali na Oravu. Aj Martinčania, hoci v minulých kolách nejako zvlášť neoslnili, boli na domácom ihrisku favoritom. V Trebostove mužstvo naznačilo herné zlepšenie, tak sme boli zvedaví, ako sa hráči v zápase proti Nižnej ukážu staronovému trénerovi Ladislavovi Kunovi, ktorý na lavičke vystriedal chorého Ladislava Szikoru. Ale ten po zápase, hoci ho jeho zverenci vyhrali, musel mať z ich výkonu bolenie hlavy.
Nič iné ako víťazstvo si nepripúšťali na domácom ihrisku ani Štiavničania. Krásno je síce silné, ale viac doma, ako na súperových ihriskách. Aj v Štiavničke mohlo a malo nechať body, lenže domáci prepásli možnosti v prvom polčase, dokonca nepremenili ani pokutový kop.
Ostatné výsledky: Oščadnica – Rudinská 0:1 (0:0), Žilina B – Stráňavy 10:1 (3:0), Lietavská Lúčka – Tvrdošín 5:1 (2:0).
Martin – Nižná 1:0 (1:0)
Gól dal Bulvas. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Stano, Šupej, Ižip, Markovič, Ďurkovič, Bulvas, Koleno, Šlichtík (Ladňák), Čulok (Šípka).
Martinčania sa proti súperovi presadzovali ťažšie, ako sa čakalo. V ich hre bolo veľa nepresnosti, aj vďaka tomu súper bez väčších problémov držal na uzde útočníkov. Najprv sa iba črtalo zopár náznakov šancí, v ktorých sa ocitol najmä Šlichtík, ale jeho strelecké zakončenie bolo nepresné. V 22. min sa ocitol v stopercentnej šanci Bulvas, lenže v dobrej pozícii hlavou usmernil center Čuloka nad bránku. Zanedlho to však napravil a strelou z vnútra šestnástky dal vedúci gól. Vzhľadom na územnú prevahu, ktorú si v týchto fázach dokázali Martinčania vypracovať, len ťažko mohol niekto uveriť, že to bude posledný gólový moment zápasu. Žiaľ bol. Gól, totiž, mužstvu nepomohol, lebo aj naďalej sa hráči utápali v komplikovanej rozohrávke bez efektívnej koncovky. Keď sa im občas naskytla šanca, dokázali ju trestuhodne premárniť, a tak jediným svetlým momentom prvého polčasu bola strela po zemi k tyči z kopačky Ďurkoviča, ktorú brankár hostí vyrazil. V druhom polčase hrali Martinčania ešte nevýraznejšie, ako v prvom. A v koncovke hrali zverenci trénera Kunu podľa scenára z prvého polčasu – bez efektu. Čulok vybojoval po šanci len roh, Šlichtíkovi sa pri samostatnom nájazde zaplietla lopta medzi nohy a brankár hostí zachránil, Bulvas z uhla pálil iba do brankára, potom opäť strieľal Čulok, ale len do tyče. Martinčania akoby si svojim laxným prístupom začali o niečo koledovať. Našťastie pre nich aj súper bol v koncovke vôbec neškodný, hoci si vypracoval dve-tri dobré príležitosti. V 80. min zachraňoval Šarlina po strele Kuboleka a v 85. min si poradil aj so strelou Pánika, a tak zápas, ktorému chýbala „šťava“ potešil len tým, že si po ňom domáci pripísali na svoje konto tri body.
Valča – Trebostovo 2:0 (1:0)
Góly: Šeri a J. Žilla. Zostavy – Valča: Ziman – Líška, Majerík, Zelenec (Janík), Ráhel, Bobček, Žilla, A. Romančík, Pravňan, Horváth, Šeri (P. Cíger), Trebostovo: Krkoša – Bosík, Bízik, Kosa (Smutný), Kúdelka, Ľ. Lukášik, A. Lukášik, J. Lukášik, R. Lukášik, Mackura (Špener), Ruttkay (Korda).
Pred 500 divákmi sa od začiatku hral zaujímavý zápas, bez prílišného taktizovania súperov. Už v 2. min sa dostal k strele Horváth, ale mieril vedľa. O osem minút neskôr sa k strele odhodlal obranca hostí Kosa, ale pálil nad. Z protiútoku sa dostal do šance Horváth, lenže obrana hostí v poslednej chvíli odvrátila. Blízko ku gólu bol hosťujúci Ľ. Lukášik, jeho strela z trestného kopu mierila len tesne vedľa bránku Zimana. Vzápätí sa zaskvel A. Romančík, ktorý nožničkami mieril tesne vedľa. V 25. min sa na hranici šestnástky odhodlal k strele aktívne hrajúci Šeri a dal vedúci gól domácich. O desať minút neskôr sa do šance dostával jeho spoluhráč Horváth, obrancovia hostí mu ale loptu odkopli doslova pred nosom. Bodku za polčasom dala nepresná strela Mackuru spoza šestnástky. Aj v druhom polčase boli aktívnejší domáci. Strely Horvátha, Romančíka a Bobčeka ešte zneškodnil Krkoša, ale v 57. min vyšla Valčanom pekná akcia – Horváth našiel prihrávkou Žillu, ktorý hoci tiesnený obrancom hostí popri vybiehajúcom brankárovi dal druhý gól domácich. Pätnásť minút pred koncom vyzvŕtal Šeri obranu hostí a jeho paráde chýbala iba gólová koncovka. V 85. min mohol domáce víťazstvo spečatiť A. Romančík, jeho strela len obtrela tyč bránky hostí.
Štiavnička – Krásno 0:0
Zostava Štiavničky: Hvostík – Krištofík, Struhár, Maslík, Paško, Volna, Kacvinský (Horský), Vanko, Petrák, Ociepka, Gregor.
V prvom polčase boli iniciatívnejší domáci. V 7. min vnikol do šestnástky hostí Gregor, obranca hostí zasiahol loptu rukou a domáci mali výhodu pokutového kopu. Volna však túto šancu nevyužil. O štyri minúty neskôr vynikol brankár hostí Šustek, ktorý zneškodnil trestný kop Maslíka. Vzápätí sa nepresadil ani Petrák, ktorý pálil nad bránku. V polovici prvého polčasu mohlo udrieť aj na opačnej strane, ale Hvostík kryl delovku Kasaja z trestného kopu, vzápätí ten istý hráč hostí našťastie pre domácich mieril vedľa. Najväčšiu šancu mal však na konci polčasu Gregor, preštrikoval sa cez obrancov, ale brankár hostí šťastne vykopol loptu nohou. Po zmene strán mohol rozjasať domácich Petrák, ale chýbala mu muška, rovnako ako Krištofíkovi pri trestnom kope. Tesne pred koncom mali domáci šťastie, keď nebezpečný Kasaj hlavičkoval vedľa bránky Hvostíka.
Belá – Námestovo 1:3 (1:2)
Góly: Matejčík, resp. Siman 3. Zostava Belej: Turčina – Ondrla (Badin), Siekel, Fučela, Lučanský, Mazurák (Lettrich), Fazika, F. Hollý, Matejčík, Delton, Ďanovský,
Úvod zápasu bol poznačený tvrdou až zákernou hrou hostí. V 18. min kryl Turčina prvú strelu útočníka hostí, ale vzápätí bol krátky na strelu Simana, po akcii, ktorá zaváňala postavením mimo hry. V 26. min kopali domáci rohový kop, ale vzápätí ani na trikrát neprekonali brankára hostí. To, čo sa nepodarilo im, sa podarilo Oravcom. Strela Simana z 35 metrov prekvapila Turčinu a hostia viedli rozdielom dvoch gólov. Z protiútoku sa v šestnástke hostí dostal k lopte Matejčík a znížil vedenie hostí. Prvý polčas sa vyznačoval veľkou nervozitou a zákrokmi, ktoré nedokázal rozhodca spravodlivo trestať, a tak usporiadatelia museli pri odchode rozhodcov do šatne krotiť vášne. Po zmene strán domáci v snahe vyrovnať pritlačili hostí. Tí dôsledne bránili a podnikali rýchle protiútoky. V 63. min prečíslili domácu obranu a Siman dal rozhodujúci gól stretnutia. Snaha domácich vyvrcholila iba dvoma šancami Siekela, z ktorých nezahrmelo. Najprv zo šiestich metrov minul bránku a potom jeho trestný kop brankár hostí kryl. Tri minúty pred koncom zápasu mohol aspoň prikrášliť výsledok striedajúci Badin, ale zo šestnástky vystrelil len slabo.