Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Konečne aj Tatran!

Osem kôl čakali futbalisti Tatranu Sučany na prvé víťazstvo v súťaži, do ktorej postúpili ako majster Turca. Z prvých siedmich kôl vydolovali len dve remízy zohrievali poslednú priečku tabuľky. V nedeľu cestovali na ihrisko predposledného Liptovského Hrád

ku výrazne omladení, pretože tréner Makovník nahradil z rôznych dôvodov chýbajúcu štvoricu skúsených dorastencami. Na hrádockom ihrisku sa ich v drese Tatrana vystriedalo sedem, z toho štyria nastúpili v základnej zostave... Napriek tomu vybojovali cenné víťazstvo, ktoré prišlo v pravú chvíľu, lebo Sučanci už pomaly prestávali veriť vo vlastné sily. Verme, že turčianskeho nováčika plný bodový zisk posmelí a dá mu viac síl do ťažkých zápasov. V nedeľu sa dobrým výkonom prezentovcalo celé mužstvo, no výborným neúnavný bojovník a trojnásobný úspešný zakončovateľ Kačák.
Aj Dražkovčania mali liptovského súpera, lenže z iného súdka. Do Turca prišiel jeden z favoritov súťaže, čo potvrdil aj svojim tesným víťazstvom. Pozorovatelia síce tvrdia, že remíza by bola spravodlivejšia, ale faktom je, že ďalšie tri body odplávali Dražkovciam do nenávratna. Už je to viac ako povážlivé, pretože Dražkovčania naposledy vyhrali v 3. kole, keď rozstrieľali Liptovský Hrádok (21. augusta). Potom prišli 5 zápasov bez víťazstva, presnejšie štyri prehry a jediná remíza. To je veľmi zlá bilancia, veď z tých piatich zápasov hrali trikrát doma!
Ostatné výsledky: Závažná Poruba - Veličná 3:0 (1:0), Ludrová - Palúdzka 3:3 (1:2), Žaškov - Bešeňová 1:4 (1:2), Podbiel - Dúbrava 1:1 (1:0), Lisková - Oravská Jasenica 2:0 (1:0).
Dražkovce – L. Štiavnica 0:1 (0:1)

Gól: Hlinka. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Lonc, Hanko (Ďurkovič), J. Ondrla, Jesenský (Šalaga), Pleško, Gronka (Matuľa), Ilgo, Rapan, T. Záborský a J. Záborský.
Prvú šancu zápasu mali hostia v 7. min, ale Juráš z 5 m netrafil dobre loptu. Domáci odpovedali v 12. min peknou akciou T. Záborského, ktorý sa uvoľnil, ale jeho prienik zastavil faul. V 19. min pohrozili hostia, po rohovom kope sa do lopty opred Mikulka, ale Marčičiak bol na mieste. Potom sa dlho hralo medzi 16tkami, až prišla 39. min a hostia po rýchlom brejku nastrelili brvno domácej bránky. Už o minútu nato na center najvyššie vyskočil Hlinka a dal jediný gól stretnutia. II. polčas začali lepšie domáci, v 47. min sa k odrazenej lopte dostal Ďurkovič a jeho delovku z 30 m brankár hostil krotil na dvakrát. V 58 min Rapan hlavičkoval zblízka nad bránku a v 65. min sa do sľubnej šance dostal Gronka, ale trafil iba bočnú sieť. Hostia sa väčšinou II. polčasu iba bránili a prvý raz ohrozili Marčičiaka až v 85. min. Domáci si za snahu i prevahu v druhej časti hry zaslúžili dať aspoň jeden gól a remíza by určite bola spravodlivejším výsledkom.
L. Hrádok – Sučany 2:3 (1:1)

Góly: Cibuľa (pok. kop) a Pačan, resp. Kačák 3. Zostava Sučian: Duranzia – Kališ, Ďaďo, Remeň, Repovský, Bránik, Bella, Šibík, Duraj (M. Staňo), Cicko (M. Hudec), Kačák (Frkáň).
Hostia cestovali na horný Liptov bez štyroch hráčov základnej zostavy. Trénerovi Makovníkovi chýbali P. Hudec, P. Badáň, J. Staňo a Prchlík, a tak šancu dostali dorastenci. Tí vybehli na trávnik s úsilím bojovať a pokúsiť sa o úspech. Od začiatku si vypracovali miernu hernú prevahu, ktorá vyvrcholila v 31. min, keď po peknej narážačke so Šibíkom dal strelecky naladený Kačák svoj prvý gól. Domáci vyrovnali vzápätí, keď v pokutovom území zahral Ďaďo nešťastne rukou a jedenástku Cibuľa premenil. V II. polčase bolo strentutie otvorené a vyrovnané. Oba celky potrebovali plný bodový zisk, preto nešetrili útočnou snahou. Najprv sa to podarilo domácim, keď v 52. min dorazil Pačan Duranziom vyrazenú loptu za jeho chrbát. Lenže Kačák im robil stále „vetry“, v 61. min dostal presnú časovanú prihrávku od Šibíka a opäť bolo vyrovnané. V 66. min zahrávali hostia priamy kop, lopta preletela až ku Kačákovi, ten si ju pekne spracoval a zavŕšil svoj strelecký hetrik, ktorý znamenal aj prvé víťazstvo Tatrana vo vyššej súťaži. Domáci sa potom snažili vybojovať aspoň bod, ale Sučanci ich do väčšiho tlaku nepustili a šance sa naopak rodili na druhej strane. Zaslúžené víťazstvo Tatrana mohli ešte potvrdiť Cicko i Kačák.