Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Po prvej štvrtine buntošenie

Martinčanom domáci zápas so súperom, na ktorého „mali mať prichystaný mať“, nevyšiel. Od úvodu hrali zakríknuto, viazli im kombinácie a prekvapujúco ľad ovládli hostia. Brankára Hamerlíka síce najprv dvakrát vyskúšal T. Višňovský – nový hráč v drese Marti

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: MHC Martin – HK 36 Skalica 1:1 (1:0,0:1,0:0 – 0:0) – góly: Holečko, resp. Grill. Zostava Martina: Rovnianek – Stolárik, Ondrej, Hančák,Kolba, Chromý, Stančok, Michnáč – Pokrivčák, Holečko, Važan, Ihnačák, Kuric, Koložváry, T. Višňovský, Mahdalík, Mucha, Šimo, Zachar, Beutel.
Piatok: MHC Martin – HKm Zvolen 2:4 (1:2,1:1,0:1) – góly: Kuric a Hančák, resp. Šimčík, Šechný, Čierny a Škvaridlo. Zostava Martina: Rovnianek – Hančák, Kolba, Augusta, Pšenka, Chromý, Stančok – Ihnačák, Holečko, Koložváry, T. Višňovský, Mahdalík, Važan, Hanes, Kuric, Mucha, Šimo, Zachar, Beutel.
Nedeľa: Dukla Trenčín – MHC Martin 6:0 (2:0,3:0,1:0) – góly: Hanzal a Zlocha po 2. Mikuš a Kóňa. Zostava Martina: Rovnianek (27. - 28. Pračko) – Hančák, Kolba, Augusta, Pšenka, Chromý, Stančok – Ihnačák, Holečko, Koložváry, T. Višňovský, Mahdalík, Pokrivčák, Hanes, Kuric, Mucha, Bokroš, Zachar, Beutel.
Rovnianek kúzlil
Martinčanom domáci zápas so súperom, na ktorého „mali mať prichystaný mať“, nevyšiel. Od úvodu hrali zakríknuto, viazli im kombinácie a prekvapujúco ľad ovládli hostia. Brankára Hamerlíka síce najprv dvakrát vyskúšal T. Višňovský – nový hráč v drese Martina, mimochodom nedávno ešte hráč Skalice, žiaľ, na prstoch rúk by sa dalo zrátať keď sa Martinčania dostali v zápase do streleckej koncovky. Divákov zahriala jediná vydarená kombinácia, po ktorej z Važanovej prihrávky dal Holečko gól. Hoci mal hráčom pomôcť zbaviť sa nervozity, vôbec im nepomohol, skôr uškodil. Skaličania, hrajúci bez zábran, sa aj naďalej až príliš často dostávali do šancí a pred Rovniankom horelo. Našťastie, martinský brankár chytal skvele. Jeho lapačka bola stopercentná aj proti strelám súperových hráčov z „tutových“ gólových pozícii. Celý zápas držal svojich spoluhráčov nad vodou. Pritom tí mu takmer vôbec nedokázali uľahčiť jeho ťažkú pozíciu. Keď ho už súper aj prekonal, pomohla mu žŕdka – ako napríklad v 29. min po strele Benáka z bezprostrednej blízkosti. Vrcholom trápenia bola zúfalo zle odohraná presilovka, v ktorej oslabení hostia dokonca „mydlili“ domácich v ich obrannom pásme. Totálny herný chaos Martinčanov vyústil začiatkom druhej polovice zápasu, práve po katastrofálne odohranej presilovke, keď Krumpálovu prihrávku spoza bránky poslal Grill do siete Martina. Aj v ďalšej časti hry mali navrch hostia. Vypracovali si šance, ktoré by sa mali premieňať. Takou bola aj Liščákova, ktorému blafák zneškodnil Rovnianek, a tak sa zápas dostal do predĺženia. Obaja súperi ho odohrali dosť opatrne. Päť sekúnd pred koncom skvelý Rovnianek opäť chytil viac ako stopercentnú šancu Valu, ktorého do nej nepochopiteľne pustili nekoncentrovaní domáci hráči. Po zápase sa nespokojný martinský tréner Milan Jančuška netajil, že bude mať pohovory s hráčmi, lebo, ako povedal, s výnimkou brankára Rovnianka, výkon ani jedného nezniesol extraligové kritériá.

Lepší výkon, ale bez bodov

„Dnes sme podali dobrý výkon, vypracovali sme si aj veľa šancí ale Šimonovič hostí podržal. Na druhej strane súper každú našu chybu trestal. Zlomovým momentom asi bolo nepremenené trestné strieľanie, z ktorého sme mali vyrovnať. Napriek prehre chcem pochváliť hráčov, lebo za výkon sme si aspoň bod zaslúžili,“ zhodnotil tréner Milan Jančuška stretnutie na pozápasovej tlačovke. Mohli sme s ním súhlasiť, rovnako aj s jeho dovetkom: „So Skalicou sme hrali veľmi zle a predsa sme získali aspoň bod a dnes sme hrali dobre a stratili všetky...“ Každopádne výkon Martinčanov v tomto zápase bol z iného súdka. Spočiatku sa síce zdalo, že to bude ich ďalšie hokejové trápenie, veď až po ôsmich minútach vyslal Kolba prvú strelu na Šimonoviča. To už domáci prehrávali a keď dal dve minúty pred koncom až príliš ľahko Šechný druhý gól, zdalo sa, že to bude jednoznačný zápas. Našťastie prišla parádna kontra a po akcii rýchleho Hanesa dal Kuric do prázdnej bránky kontaktný gól. V druhej tretine konečne ukázali domáci hokejisti svoje možnosti a vari až na neefektívnu koncovku im prakticky nebolo čo vyčítať. Škoda, že v 21. min nepremenil Tibor Višňovský trestné strieľanie a vzápätí domáci nevyťažili nič ani z presilovej hry a ako to už býva, prišiel trest. Z čista-jasna, po strele Weissmanna, ktorú Rovnianek vyrazil, neobsadený Čierny zvýšil vedenie hostí. Keď po parádnej akcii Ihnačáka dal gól Hančák bekendom a domáci sa priblížili hosťom na rozdiel jedného gólu, zdalo sa, že by sa predsa mohol zápas obrátiť. Nestalo sa. V záverečnej tretine Martinčania opäť nevyužili presilové hry a kým na jednej strane Beutel z dobrej pozície nedal, na druhej bol Škvaridlo úspešnejší. Zverencom Milana Jančušku sa nepodarilo prikrášliť výsledok ani pri 70 sekundovej hre bez brankára.
Naložili im poltucet
Vojaci boli od začiatku zápasu pánmi na ľade. Bolo to aj zásluhou nedôraznej hry hostí, ktorí v útoku ťahali za kratší koniec. Brankár Rovnianek bol v stálej permanencii. Pod takýto scenár sa podpísal rýchly gól domácich, keď hostia už v 3. min inkasovali gól z hokejky obrancu Mikuša, ktorý trafil vinkel martinskej bránky. V 11. min, tak ako je už pravidlom, inkasovali Martinčania gól po dorážke súperovho hráča. Tentoraz sa pred Rovniankom najlepšie orientoval Hanzal. Tréner Jančuška si zobral oddychový čas a predsa len trochu otupil ostrie domácich útokov. Martinčania aj tak mohli byť radi, že domáci premárnili ďalšie šance. V druhej tretine sa predsa rozbehol trenčiansky gólostroj. Najprv Kóňa sklepol puk vo vzduchu do prázdnej bránky a o 15 sekúnd zavŕšil gólom sólo Zlocha. Po góle si išiel Rovnianek na minútku vydýchnuť na striedačku. V 29. min Martinčanov navyše oslabil L. Bokroš, ktorý po treťom
dvojminútovom treste za faul hokejkou predčasne putoval do šatne. Trenčania si potom napriek šanciam a jasnej prevahe dali gólovú pauzu a šiesty presný zásah pridal až v 52. min po peknej kombinácii do opustenej bránky Zlocha. Martinčania si za svoj bezkrvný výkon nič iné ani, ako vysokú prehru, nezaslúžili. A to okrem prehry domov viezli aj zranených obrancov Hančáka a Stančoka. Pár dni oddychu navyše (hrá sa až v piatok), sa veru zíde na premýšľanie.

V piatok hostia Martinčania na domácom ľade Nitru, v nedeľu hrajú v Poprade.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 9 886

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.