Hjadlovský chytil dve penalty

Ako sa víkendové jarmočenie podpíše pod výkon Mošovčanov? Pomôže návrat Jána Lukáčika na kláštorskú lavičku (v minulom kole na nej chýbal) nadviazať na víťazné ťaženie mužstva? To boli dve z viacerých otázok, ktoré rezonovali pred týmto kolom najvyššej t

určianskej futbalovej súťaže. Výsledky hovoria jasnou rečou. Mošovčania, ako už tradične po jarmoku, prehrali a Kláštorčania naopak, zvíťazili a pokračujú vo víťaznej sérii s J. Lukáčikom na trénerskej lavičke. Čo skôr prekvapilo, že v týchto „sledovaných“ zápasoch padlo päť, resp, štyri góly. A to je viac ako slušná bilancia strelcov.
Na konci tabuľky sa situácia poriadne zauzľuje. Košťancom polepšili cez týždeň náladu za zeleným stolom, keď si po kontumácii zápasu s Necpalmi (Necpaly doplatili na technickú chybu), pripísali na svoje konto tri body a v Bystričke si svoju radosť, najmä vďaka Hjadlovskému, ktorý chytil dva pokutové kopy domácich strelcov, ešte znásobili. Do formy sa dostávajú Vrútočania. Vzostup naznačili už v minulom kole v derby s Kľačanmi a potvrdili ho aj doma v zápase s Dubovým. Cenný bod si z Diviak odvážali Krpeľanci, ktorí proti favorizovanému Dynamu podali dobrý výkon a veru neboli ani ďaleko od prekvapenia. No, a plný bodový zisk hráčov Necpál proti silnej rezerve Aquy Turčianske Teplice trochu nahradil smútok, s ktorým museli prepustiť Košťancom body za kontumačnú prehru.
Žabokreky – Mošovce 4:1 (1:0)
Góly: Kľučinec 2 (1. pok. kop), S. Kalnický a Lehotský, resp. J. Tomka (pok. kop). Domáci podali veľmi dobrý výkon. V zápase, v ktorom si vypracovali množstvo šancí, štyri aj premenili. V prvom polčase im vedenie zabezpečil S. Kalnický presnou hlavičkou. Po zmene strán Lehotský zvýšil na dvojgólový náskok. Vzápätí mali hostia šancu znížiť, ale Lukáč nepremenil pokutový kop. Zo značky bieleho bodu bol úspešnejší domáci Kľučinec. Štvrtý gól pridali domáci po najkrajšej akcii stretnutia a krásnom sóle P. Štefanidesa, ktorý prihral do vyloženej šance Kľučincovi. Až potom sa dostali k slovu aj hostia a z pokutového kopu Tomka pečatil na konečný výsledok.
Vrútky – Dubové 5:2 (2:1)
Góly: V. Gorgosz 2, P. Gorgosz, Kmeť a Zeman, resp. Gregor a Mauer. Domáci začali stretnutie v dobrom tempe a už v 18. min viedli 2:0. Oba góly padli po pekných akciách a spolupráci bratov Gorgoszovcov. Vedúci gól dal Vlasto Gorgosz po centri brata Petra z ľavej strany, druhý pridal Peter, keď ušiel obrane hostí a strelou k tyči skóroval. Hostia znížili v 35. min, keď chybu obrany využil Gregor. Aj po zmene strán pokračovali Vrútočania v aktívnej hre, pridali ďalšie dva góly. Hostia stihli znížiť Mauerom na 4:2, ale posledné slovo patrilo domácemu Zemanovi, ktorý technickou strelou pečatil výsledok, V stretnutí dobrej úrovne zaslúžene zvíťazili po celý zápas aktívnejší domáci.
Diviaky – Krpeľany 1:1 (0:0)
Góly: Vladár, resp. Ľ. Volna. V prvom polčase bola hra rozháraná. Viac z nej malo síce domáce Dynamo, ale dokázalo si vytvoriť iba jednu-jedinú šancu, Čupka z hranice pokutového územia však pálil nad bránu. Domáci, ktorí nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy pokračovali aj po zmene strán v nervóznom výkone, za čo ich v 60. min potrestal Ľ. Volna, ktorý po rohovom kope dal hlavičkou vedúci gól hostí. V 72. min mohlo byť rozhodnuté pre hostí, ale domáci brankár Hrivnák zachránil. V závere domáci vystupňovali prevahu a v 85. min vyrovnali gólom Vladára po trestnom kope Vereša. V závere práve Vereš mohol rozhodnúť o víťazstve Dynama, ale jeho strela zo šestnástky minula bránu hostí.
Kláštor – Kľačany 4:0 (2:0)
Góly: Smik 3 a Kamien. V zápase dobrej úrovne sa hráči oboch mužstiev usilovali o útočný futbal. Domáci sa ujali vedenia gólom Kamiena z priameho kopu. Hostia sa tiež snažili, ale brankár Pekárik bol mužom na svojom mieste. Záver polčasu opäť patril domácim a naštartoval Smika na cestu k hetriku. Najprv sa zaskvel strelou z priameho kopu a potom v druhom polčase pridal ďalšie dva góly. Posledný v poradí dal krásnou hlavičkou. Hostia napriek snahe a aj bojovnosti nedokázali prekonať domáceho brankára, a tak víťazstvo domácich v kvalitnom zápase bolo zaslúžené.
Necpaly – Turč. Teplice B 2:1 (1:1)
Góly: Grajciar a M. Bobrovský, resp. Ďanovský. Na začiatku mali hostia prevahu, ale postupne domáci hru vyrovnali. Hostia sa ujali vedenia gólom Ďanovského po peknej krídelnej akcii. Domáci sa ale z toho „otrepali“ a vytvorili si miernu prevahu. Ešte do polčasu dali vyrovnávajúci gól. Druhý polčas bol vyrovnaný, ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť vyloženú šancu. Hra sa väčšinou odvíjala medzi šestnástkami. Rozhodnutie padlo v závere zápasu. Dve minúty pred koncom M. Bobrovský, po samostatnej akcii dal víťazný gól.
Bystrička – Košťany 0:0
Už v 5. min stretnutia mohli hostia skórovať, ale strelu z výhodnej pozície domáci brankár Veterník kryl. Potom sa útoky striedali na oboch stranách, ale v koncovke boli hráči bezzubí. Po zmene strán kopali domáci za ruku obrancu hostí pokutový kop, lenže Štefánekovi brankár Hjadlovský vystihol smer lopty. Potom sa obaja súperi usilovali rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Blízko k tomu mali opäť domáci. V 90. min, opäť za ruku obrancu hostí, kopali druhý pokutový kop, ale aj Blažekovu strelu brankár hostí Hjadlovský kryl.
Sklabiňa – Podhradie 1:1 (0:0)
Góly: Kovanič, resp. Imriš. Vo vyrovnanom zápase mali obaja veľa šancí, ale dali iba po góle. Bolo to najmä zásluhou brankárov, ktorí sa priam prekonávali. Hoci v prvom polčase gól nepadol, bolo sa na čo pozerať. Hral sa oku lahodiaci futbal. Po zmene strán sa v 55. min ujali vedenia hostia gólom Imriša, ale o päť minút neskôr najlepší hráč domácich Kovanič vyrovnal, a tak sa zrodila zaslúžená remíza, s ktorou mali dôvod byť viac spokojnejší hostia ako domáci.