Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Klesanie ku dnu

Čo je dôležitejšia informácia nedele? To, že Dražkovce utŕžili na Orave poriadny výprask a v tabuľke klesajú od kola ku kolu, alebo to, že sučiansky Tatran v zaujímavom súboji nováčikov vyhral už konečne aj na domácej tráve? Ťažko povedať. Myslíme si, že

pozoruhodný je skôr opačný trend turčianskych celkov. Zatiaľ čo Dražkovčania iba rozmnožili nečakanú sériu neúspechov, mladý tím Sučian zbiera sebadôveru a po „nulovom“ začiatku zvíťazil už druhý raz za sebou. Nebolo to však ľahké víťazstvo, lebo oravský nováčik nemal strach a od prvých minút hral odvážne a dokonca celú prvý polčas viedol. Pre Tatran nová situácia, pretože vo väčšine posledných zápasov bol on v prvej časti úspešnejší, aj keď potom vedenie stratil. Teraz to bolo naopak a domáci diváci boli radi. Videli prvé víťazstvo svojich na domácom ihrisku. Dúfajme, že Tatranu dva posledné úspechy zdvihnú náladu i sebavedomie.
To pomaly strácajú v Dražkovciach. Mužstvo, ktoré začalo sezónu výborne, sa zrazu akoby zaseklo a vrcholom je nedeľný debakel na ihrisku vedúceho mužstva súťaže. Dražkovčania však neboli v závideniahodnej situácii, ba máme správy, že zvažovali, či vôbec merať dlhú cestu do Jasenice. Z rôznych (väčšinou zdravotných a pracovných) príčin nemohlo nastúpiť päť hráčov základnej zostavy, väčšinou z defenzívy, a tak proti vo forme hrajúcim domácim nemali šancu. Sedem gólov v Marčičiakovej sieti je však priveľa. A ešte nedávno úspešný tím klesá ku dnu...
Ostatné výsledky: Liptovská Štiavnica - Závažná Poruba 2:0 (1:0), Dúbrava - Lisková 2:1 (2:0), Bešeňová - Podbiel 3:2 (1:2), Palúdzka - Liptovský Hrádok 2:2 (2:1), Veličná - Ludrová 0:2 (0:0).
Sučany – Žaškov 2:1 (0:1)
Góly: P. Badáň a J. Staňo, resp. Lepeň. Zostava Sučian: Duranzia – Kališ, P. Hudec, Remeň, Ďaďo (Cicko – Kováč), Bránik, Bella, Šibík, Duraj (J. Staňo) – P. Badáň, Kačák.
Domáci túžili už konečne vybojovať víťazstvo aj pred vlastným publikom. V súboji nováčikov sa však ten oravský predstavil v lepšom svetle než očakávali. Hostia sa v 18. min dostali pred Duranziu a odrazenú loptu poslal Lepeň zo 6 m za chrbát sučianskeho brankára. Tatran sa snažil vyrovnať, vytvoril si prevahu, ale nie nejakú vyloženú šancu, ktorá by viedla ku gólu. V dobrej pozícii sa síce objavil P. Badáň, ale jeho strela „lízala“ žrď a skončila vedľa. Súper sa rozumne bránil a domáci nenašli kľúč od jeho bránky. Do II. polčasu „vleteli“ domáci s plnou vervou a v priebehu 15 minút otočili výsledok. V 52. min P. Badáň po centri poslal krížnou strelou loptu k žrdi a vyrovnal. V 60. min vyšla domácim rýchla akcia po pravej strane, Badáňovu strelu brankár vyrazil a striedajúci J. Staňo ju poslal do siete. Domáci mohli svoje vedenie poistiť hneď v 63. min, Šibík bežal sám na bránku, ale dostal sa do uhla a prestrelil. Hostia otvorili hru a snažila sa vyrovnať. Pred Duranziu sa však dostávali iba po rohových a priamych kopoch, alebo ho ohrozovali strelami spoza šestnástky. Domáci sa stiahli, ale rýchly P. Badáň bol stálym nebezpečím pre hosťujúcu obranu. V 78. min bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Kališ a Tatran sa stiahol ešte viac do defenzívy. S prehľadom zvládok záver stretnutia a udržal svoj tesný náskok.
Or. Jasenica – Dražkovce 7:0 (3:0)
Góly: Madleňák, Čiernik a Vráb po 2 a Feranec. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Lonc, Ďurkovič, Krasnec, Matis (Mády), Pleško, Rapan, Ilgo, Šalaga, T. Záborský, J. Záborský.
Hostia nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo samozrejme na vedúci tím tabuľky nemohlo stačiť. Domáci začali vo veľkom štýle a už v 12. min využili chybu dražkovskej obrany na vedúci gól. Domáci aj naďalej produkovali nátlakovú hru, z ktorej sa hostia nedokázali vymaniť. Celkom logicky prišli ďalšie chyby v obrane potrestané gólmi. Domáci ich dali v 15. a 35. min a do kabín išli s trojgólovým náskokom. Hostia sa po prestávke snažili s tým niečo urobiť, ale na zvrat nemali síl. Domáci hrali s veľkou chuťou a po zranení Pleška to už bola hra na jednu bránku. Domáci tlak nútil obrancov hostí k chybám a výsledkom boli ďalšie štyri góly. Dražkovčania nemali ani jednu šancu na strelenie čo len čestného úspechu.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V martinskej nemocnici očkujú 300 zdravotníkov denne

Kapacitu očkovaných plánujú v najbližších dňoch rozšíriť na 500 očkovaných za deň.

V martinskej nemocnici plánujú v najbližších dňoch očkovať 500 zdravotníkov denne.

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

V Dubnici sme dostali tenisového kanára

Zápasy proti Dubnici nám nevychádzajú. Druhýkrát po sebe sme od tohto tímu inkasovali šesť gólov.