Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Klesanie ku dnu

Čo je dôležitejšia informácia nedele? To, že Dražkovce utŕžili na Orave poriadny výprask a v tabuľke klesajú od kola ku kolu, alebo to, že sučiansky Tatran v zaujímavom súboji nováčikov vyhral už konečne aj na domácej tráve? Ťažko povedať. Myslíme si, že

pozoruhodný je skôr opačný trend turčianskych celkov. Zatiaľ čo Dražkovčania iba rozmnožili nečakanú sériu neúspechov, mladý tím Sučian zbiera sebadôveru a po „nulovom“ začiatku zvíťazil už druhý raz za sebou. Nebolo to však ľahké víťazstvo, lebo oravský nováčik nemal strach a od prvých minút hral odvážne a dokonca celú prvý polčas viedol. Pre Tatran nová situácia, pretože vo väčšine posledných zápasov bol on v prvej časti úspešnejší, aj keď potom vedenie stratil. Teraz to bolo naopak a domáci diváci boli radi. Videli prvé víťazstvo svojich na domácom ihrisku. Dúfajme, že Tatranu dva posledné úspechy zdvihnú náladu i sebavedomie.
To pomaly strácajú v Dražkovciach. Mužstvo, ktoré začalo sezónu výborne, sa zrazu akoby zaseklo a vrcholom je nedeľný debakel na ihrisku vedúceho mužstva súťaže. Dražkovčania však neboli v závideniahodnej situácii, ba máme správy, že zvažovali, či vôbec merať dlhú cestu do Jasenice. Z rôznych (väčšinou zdravotných a pracovných) príčin nemohlo nastúpiť päť hráčov základnej zostavy, väčšinou z defenzívy, a tak proti vo forme hrajúcim domácim nemali šancu. Sedem gólov v Marčičiakovej sieti je však priveľa. A ešte nedávno úspešný tím klesá ku dnu...
Ostatné výsledky: Liptovská Štiavnica - Závažná Poruba 2:0 (1:0), Dúbrava - Lisková 2:1 (2:0), Bešeňová - Podbiel 3:2 (1:2), Palúdzka - Liptovský Hrádok 2:2 (2:1), Veličná - Ludrová 0:2 (0:0).
Sučany – Žaškov 2:1 (0:1)
Góly: P. Badáň a J. Staňo, resp. Lepeň. Zostava Sučian: Duranzia – Kališ, P. Hudec, Remeň, Ďaďo (Cicko – Kováč), Bránik, Bella, Šibík, Duraj (J. Staňo) – P. Badáň, Kačák.
Domáci túžili už konečne vybojovať víťazstvo aj pred vlastným publikom. V súboji nováčikov sa však ten oravský predstavil v lepšom svetle než očakávali. Hostia sa v 18. min dostali pred Duranziu a odrazenú loptu poslal Lepeň zo 6 m za chrbát sučianskeho brankára. Tatran sa snažil vyrovnať, vytvoril si prevahu, ale nie nejakú vyloženú šancu, ktorá by viedla ku gólu. V dobrej pozícii sa síce objavil P. Badáň, ale jeho strela „lízala“ žrď a skončila vedľa. Súper sa rozumne bránil a domáci nenašli kľúč od jeho bránky. Do II. polčasu „vleteli“ domáci s plnou vervou a v priebehu 15 minút otočili výsledok. V 52. min P. Badáň po centri poslal krížnou strelou loptu k žrdi a vyrovnal. V 60. min vyšla domácim rýchla akcia po pravej strane, Badáňovu strelu brankár vyrazil a striedajúci J. Staňo ju poslal do siete. Domáci mohli svoje vedenie poistiť hneď v 63. min, Šibík bežal sám na bránku, ale dostal sa do uhla a prestrelil. Hostia otvorili hru a snažila sa vyrovnať. Pred Duranziu sa však dostávali iba po rohových a priamych kopoch, alebo ho ohrozovali strelami spoza šestnástky. Domáci sa stiahli, ale rýchly P. Badáň bol stálym nebezpečím pre hosťujúcu obranu. V 78. min bol po druhej žltej karte vylúčený domáci Kališ a Tatran sa stiahol ešte viac do defenzívy. S prehľadom zvládok záver stretnutia a udržal svoj tesný náskok.
Or. Jasenica – Dražkovce 7:0 (3:0)
Góly: Madleňák, Čiernik a Vráb po 2 a Feranec. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Lonc, Ďurkovič, Krasnec, Matis (Mády), Pleško, Rapan, Ilgo, Šalaga, T. Záborský, J. Záborský.
Hostia nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo samozrejme na vedúci tím tabuľky nemohlo stačiť. Domáci začali vo veľkom štýle a už v 12. min využili chybu dražkovskej obrany na vedúci gól. Domáci aj naďalej produkovali nátlakovú hru, z ktorej sa hostia nedokázali vymaniť. Celkom logicky prišli ďalšie chyby v obrane potrestané gólmi. Domáci ich dali v 15. a 35. min a do kabín išli s trojgólovým náskokom. Hostia sa po prestávke snažili s tým niečo urobiť, ale na zvrat nemali síl. Domáci hrali s veľkou chuťou a po zranení Pleška to už bola hra na jednu bránku. Domáci tlak nútil obrancov hostí k chybám a výsledkom boli ďalšie štyri góly. Dražkovčania nemali ani jednu šancu na strelenie čo len čestného úspechu.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 828

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.