Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Poltuctová paráda pod Lyscom

Desiate kolo bolo zaujímavé tým, že ani jedno turčianske mužstvo nemuselo prekročiť hranice regiónu. Štyria hrali na domácej tráve a len Trebostovo meralo cestu do Štiavničky. Práve toto derby malo byť zaujímavé aj tým, že na lavičke domácich sedel tréner

Anton Görög, ktorý dôverne pozná trebostovský futbal a väčšinu hráčov zo súčasného kádra súpera aj trénoval. A tak znela otázka, či vymyslí účinnú zbraň na silný stred poľa hostí. Zverenci trénera Ivana Janigu zase mali domácim čo vracať. Na jeseň síce dali Štiavničanom na ich hrisku tri góly, ale päť inkasovali. Aj teraz bola vo vzájomnom zápase úroda gólov a rovnako so šťastnejším koncom pre domácich. Polepšiť chuť po prvej jesennej prehre v Nižnej si chceli aj Valčania. Hoci Stráňavy v minulom kole vypoklonkovali zo svojho ihriska s prehrou Martinčanov, favorit v tomto zápase bol nad slnko jasný. Z Dielca sa len tak ľahko body neodvážajú, ale hostia si predsa bod odvážali a veru päť minút pred koncom mali už naložené dokonca až tri. Našťastie, najskúsenejší domáci hráč Vítek parádnou strelou zakontroval.
Svoje doterajšie jesenné postavenie uprostred tabuľky si mali doma šancu polepšiť Martinčania. Zverenci trénera Ladislava Kunu v minulom kole až príliš ľahko „pukli“ v Stráňavách, a tak tentoraz si mohli napraviť reputáciu proti silnejšiemu celku z Rakytoviec. Diváci boli najmä zvedaví, či sa zlepší herná fazóna mužstva, ktoré v posledných domácich zápasoch síce tesne zvíťazilo, ale herne nepresvedčilo. A nepresvedčilo ani teraz. Za slabučký výkon bol aj ten bod, ktorý mužstvo získalo, veľa!
Beľania boli jediným turčianskym mužstvom, ktoré v minulom kole zvíťazilo. Body z Trebostova ich priaznivcov potešili, ale ešte viac ich mohlo potešiť, keby potvrdili úlohu favorita na domácom ihrisku práve proti mužstvu, ktoré v minulom kole zobralo skalp Valčanom. No, a pod Lyscom videli diváci gólovú parádu zverencov trénera Mareka Hollého. Dali ich poltucet a hostia mohli byť radi, že nedostali viac.

Ostatné výsledky: Oščadnica – Žilina B 0:4 (0:3), Lietavská Lúčka – Námestovo 1:1 (1:0), Tvrdošín – Krásno 3:1 (0:0).
Martin – Rudinská 0:0
Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Stano, Šupej, Ladňák (Šípka), Markovič, Ďurkovič, Šlichtík (Novosedliak), Bulvas, Koleno, Čulok.
Nezáživný, nezaujímavý futbal – dalo by sa zhrnúť do jednej vety 90 minút deja, ktorý sa odvíjal na ihrisku. Obe mužstvá ho takmer mohli odohrať bez brankárov, pretože na jednej i druhej strane chýbalo akciám zakončenie. Martinčania hrajú zápas od zápasu horšie a horšie a len zopár akých-takých zábleskov nemohlo uspokojiť ani nenáročného diváka. Ten mohol byť spokojný akurát s tým, že v nedeľu dopoludnia svietilo pekné jesenné slniečko. Už v prvej minúte stretnutia síce domáci naznačili, ako by sa mohli dostať cez obranu súpera, ale Šlichtíkov center mal Čulok na „dlhú nohu“. Lenže potom bolo na ihrisku toľko nepresností, ako niekedy za dve-tri stretnutia. V 16. min síce Martinčania zopakovali podobnú akciu, ako v prvej minúte stretnutia, ale ideálny Markovičov center, po azda jedinej peknej akcii zápasu, keď ho do úniku vysunul Bulvas, opäť Čulok netrafil. Ani hostia nič mimoriadneho neukázali. Viac stenali ako hrali. Rovnako aj po prestávke pokračovali hráči v scenári z prvého polčasu. Dlho sa nebolo na čo pozerať. Futbal nudil ako už dávno nie a až v 75. min bolo vidieť jedinú peknú futbalovú akciu. Z pravej strany centroval Čulok, Šlichtík si loptu spracoval na hrudí, ale do jeho strely mu stihli vložiť nohu obrancovia hostí. Paradoxne, tí v závere akoby mali viac síl a zopárkrát sa dostali do šestnástky domácich. V 84. min zachránil Martinčanom aspoň remízu Šarlina, ktorý chytil nebezpečnú strelu Turyho. Za taký výkon, aký predviedli futbalisti oboch mužstiev by si veru ani jeden zo súperov nezaslúžil ani bod. Futbal plakal a martinským mládencom, ktorí sa ešte prednedávnom ukazovali sľubne, by mali asi za trest púšťať z videa tento zápas až do omrzenia.
Valča – Stráňavy 1:1 (0:0)
Góly: Vítek, resp. Machyňa. Zostava Valče: Burda – Líška, Václavík, Majerík (Ráheľ), Žilla, Pravňan, Bobček, A. Romančík (Vítek), Šeri, Horváth.
Domáci začali zápas zostra a už v 2. min po narážačke Horvátha so Šerim práve druhý menovaný pálil nad. Hostia sa potom osmelili a tlačili sa k šestnástke domácich, ale obrana Valčanov pracovala spoľahlivo. V 15. min vnikol do pokutového územia A. Romančík, ale jeho strela išla mimo bránku hostí. Domáci stupňovali tlak, lenže výsledkom bola iba strela Pravňana do stredu bránky. Hostia mali nebezpečné protiútoky a po jednom z nich stálo pri bráne Valčanov šťastie. Strelu útočníka hostí iba končekmi prstov Burda vyrazil na brvno. Záver polčasu patril domácim, Šeri a po ňom Horváth netrafili medzi žrde. Po zmene strán domáci s pribúdajúcimi minútami znervózneli a odklonila sa od nich aj šťastena. V 55. min v skrumáži hlavičkoval Václavík do brvna, V 61. min obrana hostí faulovala Horvátha, ale rozhodca mlčal. V 85. min prišiel nečakaný trest, keď po chybe obrany hostia dali vedúci gól. O tri minúty najskúsenejší hráč v domácom drese – striedajúci Vítek parádnou strelou z trestného kopu do vinkla súperovej bránky vyrovnal.
Belá – Nižná 6:1 (3:0)
Góly: Fazika 2, Delton, Ďanovský, Fučela a Rendek, resp. Pánik (pok. kop). Zostava Belej: Turčina – Horník, Siekel, Fučela, V. Ondrľa, Mazurák (Lettrich), Fazika, F. Hollý, Matejčík (Jurovec), Delton (Ďanovský), Rendek.
Domáci začali od prvej minúty aktívne a vytvárali si šance po krídelných akciách na jeden dotyk. Hostia boli často iba v úlohe štatistov. Už v 3. min pohrozil súperovi Siekel, ale jeho hlavička mierila nad, presnosť chýbala aj strele Deltona. Rovnako nepresne zakončovali Fazika a vzápätí aj Fučela. V 16. min si Ondrla nabehol na rohový kop, ale jeho strelu brankár hostí vyrazil. V 19. min po nepriamom kole namieril Fazika po zemi k tyči a domáci zaslúžene zúročili svoju prevahu prvým gólom. V 21. min sa po narážačke so Siekelom uvoľnil Fazika a sám proti brankárovi mu nedal žiadnu šancu. Domáci aj naďalej hrali aktívne a v 35. min zaslúžene priali aj tretí gól. Po strele Rendeka, ktorú brankár hostí vyrazil, ho dal Delton. V 38. min hostia prvýkrát vystrelili na bránu domácich, ale mierili nad bránku Turčinu. Domáci začali výborne aj druhý polčas a už v 46. min Rendek po prihrávke od Faziku dal štvrtý gól. V 67. min strelec gólu zacentroval na Ďanovského parádu, keď domáci striedajúci hráč dal volejom piaty gól. O päť minút neskôr sa v šestnástke hosti veľmi dobre zorientoval Fučela, ktorý zavŕšil poltucet gólov do súperovej bránky. Potom domáci na chvíľu poľavili a prakticky z protiútoku inkasovali gól z pokutového kopu. Víťazstvo domácich mohli ešte prikrášliť Fazika a Ďanovský, ale brankár podržal hostí.
Štiavnička – Trebostovo 3:2 (2:2)
Góly: Gregor, Maslík a Petrák, resp. Korda a J. Lukášik. Zostavy – Štiavnička: Hvostík – Struhár, Krištofík, Volna, Horský, Maslík, Vaňko, Paško, Ociepka (M. Vrabec), Petrák (Mičík), Gregor, Trebostovo: Krkoša – Bosík, Bízik, Kosa (J. Fľak), Kováč, Ľ. Lukášik, A. Lukášik (Gallo), J. Lukášik, Kúdelka, Korda, R. Lukášik.
Od prvých minút turčianskeho derby sa bolo na čo pozerať. Obe mužstvá sa prezentovali útočným futbalom a šancí si už v prvom polčase vypracovali neúrekom. Gólový účet otvoril v 3. min po centri Maslíka a hlavičke Paška dobre postavený Gregor. Hneď z protiútoku sa vyznamenal brankár domácich, ktorý zneškodnil trestný kop Ľ. Lukášika. V 8. min aktívni hostia vyrovnali po úniku J. Lukášika a jeho prihrávke sa do streleckej listiny zapísal Korda. Na druhej strane sa blýskalo v 18. min, ale Krkoša kryl strelu Gregora, na druhej strane si tiež veľmi dobre počínal domáci brankár po strele Ľ. Lukášika. V 26. min sa Trebostovčania ujali vedenia, keď J. Lukášik zblízka dal ich druhý gól. V 35. min mohol vyrovnať Gregor, ale tesne minul bránku. Vzápätí mohol domácich priaznivcov potešiť Petrák, ale napálil iba do brankára. V 41. min Paško prihral hlavou Maslíkovi, ktorý vyrovnal. Do konca polčasu mohli obe mužstvá pridať ešte po góle, ale najprv Kordovu strelu vyrazil Hvostík a potom Krištofíkov volej Krkoša. Po zmene strán domáci ešte vystupňovali ofenzívu a obrana hostí bola v permanencii. Najprv Krkoša odvrátil strelu Struhára na rohový kop, potom obrancovia hostí zrazili strelu Gregora a vzápätí Krištofík hlavičkoval vedľa. O výsledku rozhodol domáci Petrák v 82. min prízemnou strelou k tyči. V 83. min sa v šanci ocitol Struhár, ale loptu poslal vedľa bránky hostí. Tí v druhom polčase pre domácu obranu už neboli tak nebezpeční, ako v prvom polčase, ale aj vďaka ním sa hral zaujímavý futbal s víťaznou koncovkou pre domácich.

1. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  2. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  4. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, poslanci budú rozhodovať aj o rozpočte

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra od 9. hodiny.

Ján Danko, primátor Martina.

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.