Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Torzo nevydržalo tlak favorita

Domáci v korektnom súboji proti kvalitnému súperovi sa ujali vedenia pri vlastnom oslabení, keď sólový únik dobre zvládol Štefan. Druhý gól dali zase v presilovke, keď z diaľky namieril presne Ratveiský. Hostia dokázali znížiť, ale pekná kombinácia Kerdík

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA
Kométa Vrútky – Skalica 5:3 (1:0,
2:1, 2:2). Góly: Ratveiský a Štefan po 2, Tuna. Zostava Kométy: M. Fáber, Jesenský – J. Fáber, Ratveiský, Ruttkay, L. Pallo, Kerdík, Štefan, Vojtas, Fleško, Zuhan, Tuna, M. Pallo, Murín, Lojdl.
a s Tunom vrátila kométe opäť dvojgólové vedenie. V III. tretine dostal Ruttkay 10minútový osobný trest a počas neho sa hosťom podarilo zrovnať skóre, prevzali iniciatívu a mali viac z hry. Domácich postavil na nohy štvrtý gól, Vojtas vybojoval loptičku pre Štefana, ktorý mieril presne. Kométa už potom kontrolovala hru a 2 min pred koncom spečatil jej zaslúžené víťazstvo Ratveiský.
Goldspart Martin – Ružinov Bratislava 2:2 (0:0, 0:0, 2:2). Góly: Lazarík a Podhorský. Zostava Goldspartu: Kokavec – Ľ. Nátny, Huraj, Podhorský, Rudinský, Urbánek, Šavol, Lazarík, Vidlák, Themár, M. Nátny, Chrenko, Stupák, Vagaský, Labaš.
Pred zápasom s favoritom by Martinčania remízu určite brali, ale po konečnom hvizde neboli s ňou spokojní, pretože v tomto súboji boli lepší. Goldspart začal bez rešpektu a po vyrovnanej I. tretine stále viac tlačil súpera pred jeho bránku. Gól však nepadol ani v druhej časti, hoci Stupák dvakrát nastrelil žrď. V III. tretine po krásnej prihrávke Vidláka spoza bránky konečne pretrhol streleckú smolu domácich Lazarík. Súper však dokázal v priebehu dvoch minút otočiť skóre vo svoj prospech. A tak Goldspart bojoval aspoň o remízu, ktorú mu zabezpečila 4 min pred koncom úspešná strela Podhorského od modrej čiary. V závere mohli obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale brankári na oboch stranách zlikvidovali vyložené šance súperov a na skóre sa už nič nezmenilo.
Franklin Bratislava – Izoglobal Martin 7:1 (0:0, 3:0, 4:1). Gól dal Hrivnák. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Končiar, Šalaga, Wagner, Fedor, Hrivnák, Žulko, Silvester, Hazucha, Pobeha, Michnáč.
Martinčania chceli tento zápas odložiť, pretože majú viacerých hráčov chorých (Jurošek a Pobeha nastúpili nedoliečení), ale súper im nevyšiel v ústrety. A tak proti momentálne najlepšiemu celku ligy nastúpilo torzo s jediným úmyslom, čo najdlhšie neinkasovať. To sa im darilo do 9. min II. tretiny, keď Žulko prišiel o prilbu, nemohol sa zapojiť do hry a domáci využili túto krátku presilu a prekonali prvý raz Jurošeka. Vzápätí hrali už naozajstnú presilovku po vylúčení Wagnera a pridali druhý gól, ktorý položil statočne brániacich Martinčanov. V III. tretine pokračovali lavínovité útoky favorita, ktorým unavení hráči hostí nedokázali čeliť. Aj oni však mali šance, pretože domáci už mysleli iba na útok, ale premenili iba jedinú za stavu 6:0. Po peknej kombinácii dával gól do prázdnej bránky Hrivnák.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Zelená Bratislava
  8. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Ruža zmeny
  5. Úpravy automobilov pre ZŤP
  6. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  7. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  9. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 612

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.