Až reparáty sa vydarili

V nedeľu sa opakovali oba nedohraté stretnutia 12. kola, v ktorých sa stretli najlepšie celky jesene. Hoci oba duely hrané 23. októbra sprevádzali bitky na ihrisku, v oboch prípadoch rozhodcovia (Karolčík v Turanoch i Leitman v Ďanovej) nesprávne ukončili

FUTBAL - II. TRIEDA
stretnutia pred uplynutím riadnej hracej doby. ŠTK nariadilo ich opakovanie.
V oboch prípadoch boli úspešní domáci a z oboch ihrísk nám hlásili korektný priebeh a kvalitný futbal. Po dohratí kompletnej jesene prezimuje do jari na prvom mieste Družstevník Ďanová. Druhá je iba o skóre Valča B
(Príbovce), pre ktorú je to prvá prehra v sezóne.
Turany – Príbovce 2:0 (2:0)
Góly: Raček (pok. kop) a Getta. Obe mužstvá podali veľmi dobré výkony a ukázalo sa, ako na kvalitu futbalu vplývajú kvalitné výkony rozhodcov. Domáci boli aktívnejší počas celého zápasu a už v 1. min mali výbornú šancu, ale Majerčík trafil iba bočnú sieť. V 3. min Majerčík prenikol do šestnástky, bol faulovaný a Raček prekonal výborného Zimena. V 21. min po prihrávke Bardyho mieril Raček tesne vedľa, no v 33. min našiel Majerčíkov center Gettu a jeho prudká strela z 10 m skončila v sieti. Getta mal výborný šancu aj po zmene strán v 68. min, ale zblízka prehodil bránku. Gól mohli dať aj hostia, Tomčányho strela v 75. min však tesne minula domácu bránku. V 85. min Ráhel vykopol z bránkovej čiary strelu Časára a skóre sa už do konca nezmenilo.
Ďanová – Lipovec 3:1 (0:0)
Góly: Móric 2 a Doboš (pok. kop), resp. Sporka. Zápas mal pred početnou diváckou kulisou dobrú úroveň. V I. polčase sa hralo viac takticky, domáci si vytvorili tri nebezpečné šance pred bránkou Lipovca, hostia odpovedali jednou strelou. Domácim vyšla prvá desaťminútovka druhého polčasu, v ktorej získali dvojgólový náskok. Hostia za 15 minút znížili, ale Móric v 75. min dal tretí gól a upokojil domáce rady. Výsledkom bolo zaslúžené víťazstvo domácich. Hostia dohrávali bez vylúčeného Košťana, ktorý po druhej žltej karte musel v 75. min predčasne opustiť ihrisko.