Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Zachránili stratený zápas

Po šiestich kolách si Izoglobal konečne zahral na domácej pôde a chcel to „osláviť“ víťazstvom. Preto na súpera vyrukoval útočnou hrou a častou streľbou. Ovocie to prinieslo už v 4. min, keď Zezula prestrelil hosťujúceho brankára. Hostia síce vyrovnali, a

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA
Izoglobal Martin – Skalica 7:4 (2:1, 3:1, 2:2). Góly: Zezula a Žingor po 2, Hrivnák, Bohdaň a Hazucha. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Šalaga, Fedor, Nauš, Končiar, Zezula – Hrivnák, Pobeha, Žulko, Žingor, Bohdaň, Wagner, Michnáč, Hazucha.
le Zezula ďalšou bombou od modrej čiary vrátil vedenie na martinskú stranu. II. tretinu začali domáci presilovkou 5:3, ktorú po 9 sekundách využil Hrivnák. Nápor Izoglobalu trval aj naďalej a náskok postupne prikrášlili Bohdaň so Žingorom. Posledná tretina už bola rozkúskovaná častými trestami pre hráčov hostí, čo rozbehnutých domácich vyviedlo z tempa. Svoj náskok si však bezpečne uhájili.
Pred stretnutím sa s hráčkou kariérou definitívne rozlúčil bývalý reprezentant SR Jozef Ďuris ml., ktorý odchádza s rodinou do zahraničia. Na pamiatku mu spoluhráči pribalili dres so jeho číslom 83...
Kométa Vrútky – Čadca 7:2 (1:1, 3:0,
3:1). Góly: Kerdík a Ruttkay po 2, Fleško, Tuna a Mar. Ratveiský. Zostava Kométy: M. Fáber, Michal Ratveiský – J. Fáber, Martin Ratveiský, Ruttkay, L. Pallo – Tuna, Kerdík, Vojtas, Ličko, Fleško, M. Pallo, Lojdl, Murín.
Vrútočania sa obávali stretnutia s posledným tímom tabuľky, lebo ich povinnosťou bolo získať tri body. To sa im podarilo v zápase, ktorý ale rozhodne nemohol uspokojiť diváka svojou kvalitou. Hostia začali lepšie, prvú tretinu ako-tak držali krok s domácimi, potom však už sa presadil lepší celok Kométy. Urastení Kysučania svoju bojovnosť neraz preháňali, za čo pykali trestami a gólmi vo svojej sieti. V II. tretine získali Vrútočania rozhodujúci náskok a nakoniec vybojovali „povinné“ víťazstvo.
Liptovský Mikuláš – Goldspart Martin 5:5 (2:2, 3:0, 0:3). Góly: Chrenko a Rudinský po 2 a Ješko. Zostava Goldspartu: Kokavec – Ľ. Nátny, Rudinský, Podhorský, Šavol – Ješko, Lazarík, Vidlák, Chrenko, Olvecký, Labaš, Urbánek.
Úvod vyšiel hosťom a v presilovke sa Ješkovým gólom ujali vedenia. Favorizovaný súper však po hrubej chybe martinskej obrany vyrovnal. Goldspart ešte raz v zápase viedol (presne mieril Chrenko), ale 10 sekúnd pred prvou sirénou Liptáci skóre opäť zrovnali. Hneď na začiatku II. tretiny domáci potrestali ďalšie dve chyby Martinčanov gólmi, a keď v samotnom závere druhej časti strelili piaty gól, zdalo sa, že je už rozhodnuté. Lenže nebolo, pri presilovke 5:3 hneď v úvodných sekundách III. tretiny Rudinský znížil, ten istý hráč o minútu – opäť strelou od modrej čiary – dal kontaktný gól na 5:4 a rastúcu prevahu Goldspart premenil 4 min pred koncom po peknom prieniku Labaša vyrovnávajúcim gólom Chrenka. Tento stav vydržal až do konca, hoci domáci mali k dispozícii ešte „darovanú“ presilovku 5:3. Hostia odolali a priniesli si domov cenný bod.