Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

HOKEJOVÁ EXTRALIGA : Nešťastná ťahanica za prsty s favoritom

V súboji predposledného s posledným sa hralo prakticky o šesť bodov. Prípadné víťazstvo mohlo Martinčanov priblížiť už na dosah Liptákov. A vari aj tento fakt premotivoval hráčov. Od začiatku sa snažili podkurovať domácej obrane, ale často pri tom zabúdal

Piatok: MHC Martin – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:3 (4:1,1:2,1:0) – góly: Opatovský, Mravec, R. Huna, Tarageľ, Rúfus a Kriška, resp. G. Saliji, Cebák a Bulík. Zostava Martina: Rovnianek (14. Dzubina) – Cebák, Klepáč, Vantroba, Kolba, Stolárik, Chromý, Hančák – Török, Beran, G. Saliji, Koložváry, Bulík, Jaško, Pokrivčák, Holečko, Šimo, Važan, Zetík.

Nedeľa: Slovan Bratislava - MHC Martin 5:4 (1:0,2:1,1:3 – predĺženie 1:0)
– góly: Ďurák, Kuľha, J. Sýkora, Jendek a Chlubna, resp. Beran 2, Cebák a Török Zostava Martina: Dzubina (32. Rovnianek) – Cebák, Klepáč, Vantroba, Kolba, Stolárik, Chromý, Šimka, Hančák – Török, Beran, G. Saliji, Jaško, Bulík, Važan, Šimo, Kuric, Holečko, Koložváry, Zetík, Bokroš.
Šoky už v úvode
V súboji predposledného s posledným sa hralo prakticky o šesť bodov. Prípadné víťazstvo mohlo Martinčanov priblížiť už na dosah Liptákov. A vari aj tento fakt premotivoval hráčov. Od začiatku sa snažili podkurovať domácej obrane, ale často pri tom zabúdali na zadné dvierky a navyše v defenzíve sa dopúšťali neuveriteľných hrúbok, čo nakoniec postavilo v tomto zápase rozhodne nie lepších, ale skôr šťastnejších domácich na koňa. Nový martinský kormidelník sa posťažoval, že už na rozkorčuľovaní sa mužstvu postavila do cesty smola. Rudolf Uličný: „V pláne sme mali, že nastúpi už Matúš Chrenko aj Ivan Raček, ale, zatiaľ sa to nepodarilo vybaviť. Navyše, ráno mi nahlásil Kuric, že je chorý a Beutel sa sťažoval na zranenie. V podstate to, čo sme trénovali, sa nám celé rozpadlo, a tak som musel zostavu poprehadzovať“.
Lenže to by asi nebolo až také nešťastie, nebyť neskutočných chýb, ktorými jeho zverenci doslova pomohli postaviť domácich, ktorí boli takmer celý zápas pod tlakom, na nohy. Rovnianek si na puk poriadne ani nesiahol a už musel po necelých dvoch minútach hry loviť puk zo svojej bránky po dorážke Opatovského. Zanedlho prišla ďalšia neuveriteľná hrúbka v obrane a po nej druhý gól. Našťastie, najlepší martinský útok vedený čerstvou posilou Michalom Beranom skvele zakombinoval a ďalší nováčik v drese G. Saliji využil prihrávku Töröka na kontaktný gól. Kto predpokladal, že sa otočí dej zápasu, bol na omyle. Domáci najprv využili presilovku na tretí gól. Po ňom Rovnianka v bránke vystriedal Dzubina, ale aj on sotva sa ohrial v bránke inkasoval. Martinský tréner si vyžiadal oddychový čas a zastavil domácu streleckú eufóriu. Druhú tretinu začali Martinčania parádne. Dve presilovky využili na dva góly. Najprv Beran skvele nabil Cebákovi a potom zasa Bulík vykresal martinskú nádej. Vyrovnanie viselo vo vzduchu, lenže potom sa opäť kus šťastia prilepil na hokejku domáceho strelca. Rúfus strelou z ťažkého uhla nachytal na hruškách Dzubinu a už „rozklepaní“ domáci sa opäť otriasli. Martinčania, hoci ešte mali dosť času niečo urobiť s výsledkom, nepodarilo sa im to. Domáci začali hrať viac takticky, vytesnili stredné pásmo a dôsledne obsadzovali martinských útočníkov, predovšetkým prvú formáciu a aj naďalej sa spoliehali na nebezpečné kontry a najmä na to, či často „chybujúci“ Martinčania opäť niečo „nevyparatia“. Stalo sa. V 41. min inak aktívne hrajúci Zetík urobil priam neuveriteľnú chybu, keď svojou prihrávkou našiel pred vlastným brankárom útočníka súpera, našťastie, tentoraz Dzubina zachránil. V 47. min, po krásnej individuálnej akcii Berana s Törökom a po strele martinského krídelníka, zachránilo domácich plece brankára. Definitívu nakoniec „zaklincoval“ po peknej akcii Liptákov Kriška.
Rudolf Uličný, tréner Martina: - Zápas sme si prehrali v prvej tretine. Pri bránení priestoru pred bránkou hráči urobili až neskutočné chyby. Z prvých štyroch gólov sme tri dostali po dorážke do prázdnej bránky. To len nasvedčuje o katastrofálnej práci bekov, najmä z druhej našej päťky. Po prvej tretine sme slušne zdvihli hlavu, ale definitívne rozhodol piaty gól. Keďže sme nemali štyri kompletné päťky, v závere nám už ubúdali sily a tým sa strácala aj nádej niečo urobiť s výsledkom.
Prehra v predĺžení
Martinčania práve od domáceho zápasu so Slovanom nevyhrali, naopak Slovan ťahal štvorzápasovú šnúru bez prehry. Aj tentoraz mal favorit namále. Posledné mužstvo tabuľky s ním hralo otvorenú partiu a v zápase, v ktorom sa skóre vyvíjalo ako na hojdačke, sa viac šťastia usmialo na domácich. Slovan dal šťastný vedúci gól, keď Ďurákova strela smerovala od pleca Dzubinu za jeho chrbát. Bol to jediný gól v prvej tretine, v ktorej boli hostia lepší, ale hoci mali viac šancí ako domáci, končili sa bez úspešnej koncovky. V druhej tretine pri oslabení unikol obrane výborne hrajúci Török, ale jeho blafák neskončil za chrbtom brankára. Vzápätí Kuľhova strela znamenala dvojgólové vedenie. V 26. min síce Cebák znížil, ale v 32. min Sýkora dal tretí domáci gól a v bránke Martina vystriedal Dzubinu Rovnianek. V záverečnej tretine sa začala úspešná stíhačka zverencov trénera Uličného. Výborne hrajúci prvý útok začal svoj strelecký koncert. Najprv dal v 43. min Beran kontaktný gól, keď za 14 sekúnd využil presilovku a v 51. min sa blysol zasa Török vyrovnávajúcim gólom. V dramatickom závere bol najprv vylúčený Bulík a Slovan, ktorý bol zaskočený vývojom zápasu, sa opäť šťastne dostal do vedenia, keď skóroval Jendek. V 59. min sa konečne šťastena usmiala aj na Martinčanov, keď strelu Klepáča tečoval za chrbát brankára center prvého martinského útoku Michal Beran. Lenže šťastena neopustila jednoznačného favorita zápasu ani v predĺžení. Skúsený český legionár Chlubna prekonal Rovnianka, a tak sa nakoniec malá senzácia nekonala.
Rudolf Uličný, tréner Martina: - Odohrali sme proti favoritovi
dobrý zápas. Prejavila sa však naša choroba, a to nepremieňanie šancí.
O víťazstve Slovana rozhodol výkon brankára Bártu, ktorý spoluhráčov podržal a potom najväčší rozdiel bol v efektivite.
V utorok hostia Martinčania na domácom ľade Skalicu, v piatok Zvolen a v nedeľu cestujú do Trenčína.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.