Do Martina sa vrátil hokej

Martinčania od prvých minút zápasu dali favoritovi najavo, že neprišli len brániť. Naopak, hrali mimoriadne aktívne a ak by sa v závere stretnutia boli viac zamerali na dôslednejšie bránenie, ako útočnú eufóriu, mohli domácich poriadne zaskočiť. Už v ú

Utorok: HC Košice - MHC Martin 5:5(0:1,3:2,2:2 – predĺženie 0:0)
– góly: Kmiť, Hvila, Sabol, Bartoš a Kledrowetz, resp. Podstavek, Beutel, Beran, Klepáč, G. Saliji. Zostava Martina: Rovnianek - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Šimka, Stolárik – Török, Beran, Važan, Podstavek, Koložváry, G. Saliji, Beutel, Kuric, Hanes, Holečko, Zetík, P. Tabaček

Piatok: MHC Martin – HK Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0,1:1,1:0) – góly: Török, Beran a Važan. Zostava Martina: Ševela - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Šimka, Stolárik – Török, Beran, Važan, Podstavek, Koložváry, G. Saliji, Beutel, Kuric, Hanes.

Nedeľa: MHC Martin - Slovan Bratislava 4:2 (0:2,1:0,3:0) - Klepáč 2, Vantroba a Török, resp. Klouda 2. Zostava Martina: Ševela - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Šimka, Stolárik - Török, Beran, Važan, Podstavek, Koložváry, G. Saliji, T. Jaško, Kuric, Beutel, Hanes, Holečko, Pokrivčák, Tabaček.
Košičania zachraňovali v závere
Martinčania od prvých minút zápasu dali favoritovi najavo, že neprišli len brániť. Naopak, hrali mimoriadne aktívne a ak by sa v závere stretnutia boli viac zamerali na dôslednejšie bránenie, ako útočnú eufóriu, mohli domácich poriadne zaskočiť. Už v úvode zápasu mal šancu obranca Kolba, ale brankár Petrík zachránil. Zanedlho však predsa inkasoval. G. Saliji prihrával od zadného mantinelu na hokejku Podstavka, ktorý s prehľadom skóroval. Domáci v útoku neboli dôrazní, strelecké pokusy ich hráčov Rovnianek zneškodnil. Až v úvode druhej tretiny pri vylúčení Berana vyrovnal Kmiť. Zanedlho bol v dobrej streleckej pozícii Beutel, ale mieril nad. O minútu neskôr si to vynahradil, keď presne trafil medzi žŕdku a betóny brankára Petríka. Zverenci trénera Rudolfa Uličného mali šancu pridať aj tretí gól, ale Beran v presilovke v ideálnej pozícii netrafil. Úspešnejší bol domáci Hvila, ktorý v 33. min vo vzduchu usmernil puk za Rovniankov chrbát. Martinčanov to nedeprimovalo a v oslabení Beran dal tretí gól, keď predtým s Törökom rutinérsky zvládli prečíslenie. Žiaľ, za štrnásť sekúnd bolo vyrovnané. O tretí gól Košičanov sa postaral Sabol. Ani tento moment Martinčanov nezlomil a v 43. min dal štvrtý gól Klepáč. Takmer vzápätí mohol pridať poistku Török, ale v presilovke trafil iba žŕdku. Keď pri vylúčení Kmiťa v 53. min zvýšil G. Saliji na rozdiel dvoch gólov, zdalo sa, že Martinčania majú víťazstvo v suchu. Lenže ani nie o dve minúty Bartoš využil vylúčenie Klepáča na kontaktný gól a minútu pred koncom zápasu vyrovnal Kledrowetz. V predlžení boli obaja súperi spokojní s deľbou bodov, začali viac myslieť na zadné dvierka,
Strelec Török rekordérom
Lepší začiatok v „šesťbodovom“ zápase si Martinčania nemohli želať. Už v 20. sekunde zápasu dal kapitán mužstva Jaroslav Török, ktorý sa stal rekordérom tohto ročníka hokejovej extraligy, vedúci gól. Padol po peknej prihrávke Važana strelcovi gólu, ktorý dravo nakorčuľoval pred brankára hostí a pretlačil puk za jeho chrbát. Rýchly gól hostí nepoložil na lopatky, naopak, začali vystrkovať rožky a domáci museli častejšie odolávať ich tlaku. Najmä pri presilovkách dokázali hostia rozkrútiť kolotoč v obrannom pásme Martinčanov. Našťastie Ševela v dôležitých momentoch svojich spoluhráčov podržal. Na začiatku druhej tretiny dohrávali domáci presilovku, lenže skúsený Žemlička unikol obrane a Cebákovi neostávalo nič iné, len ratovať nedovoleným zákrokom. O niekoľko sekúnd fauloval útočnom pásme zbytočne Podstavek a poskytol Liptákom výhodu o dvoch hráčov. Tí ju za niekoľko sekúnd aj využili, keď Hovorka zblízka vyrovnal. Martinčanom chvíľu trvalo, kým sa spamätali. Tak trochu im k tomu pomohlo aj hokejové šťastie. Ale to sa prikloní k tomu, kto sa ho pokúša hľadať. Bol to opäť prvý martinský útok, ktorý zabezpečil domácim vedenie. Pri presilovke sa Török neulakomil na strelu, prudko prihral puk pred bránku na dobre postaveného Berana, od ktorého nohy sa ale bez jeho úmyslu usmerniť ho do bránky, odrazil za chrbát Faltera. V polovici zápasu mali Martinčania obrovskú šancu odskočiť hosťom na rozdiel dvoch gólov. Výborne hrajúci Klepáč prihral na tutovku Cebákovi, ale ten zblízka mieril vedľa. V 32. min po Jaškovej akcii trafil Koložváry iba plece brankára. V záverečnej tretine hráči bojovali o každý puk. V 54. min sa skvele predral obranou hostí Hanes, ale jeho paráde chýbala lepšia koncovka. Martinčania tentoraz záver zápasu zvládli aj takticky veľmi dobre. Takmer vôbec nepúšťali hostí do vlastného obranného pásma. Liptákom sa až 50 sekúnd pred koncom podarilo odvolať brankára. Lenže puk v rohu klziska vybojoval Klepáč, posunul ho Beranovi, ten rýchlemu Važanovi, ktorý korčuľoval spolu s Törökom proti jednému obrancovi hostí na prázdnu bránku. Bez problémov dal tretí gól. Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že všetci hráči prvého útoku dali po jednom góle, pričom aj s prihrávkami si do kanadského bodovania pripísali po dva body. Rovnako na tom v produktivite bol aj asistujúci Klepáč. Ale viac ako tento fakt bolo dôležité, že v šesťbodovom zápase Martinčania zvíťazili a priblížili sa svojmu súperovi na rozdiel siedmich bodov.
Slovan opäť na kolenách
Martinčania nezačali zápas šťastne. Už v 8. min prehrávali 0:2, keď hráči majstra využili chyby, ktorých sa dopustili domáci vo vlastnom obrannom pásme. Pre ďalší vývoj zápasu bolo dôležité, že domáci „bez ujmy“ prežili viac ako minútové oslabenie o dvoch hráčov. To ich postavilo na nohy a od druhej tretiny boli jasnými pánmi na ľade. Takmer celých 40 minút hry boli hostia pod sústavným tlakom a najmä zásluhou brankára Bártu odolávali nájazdom zverencov trénera Uličného. Mimoriadne dôležitý bol kontaktný gól, ktorý dal v 33. min strelou do vinila jeden z najlepších hráčov na ľade, obranca Klepáč. Martinčania po góle začali kuť za horúca železo, ale hostia, napriek tomu, že sa dej zápasu takmer výlučne odohrával v ich obrannom pásme, odolávali. Vyrovnane prišlo v 44. min, zásluhou aktívneho obrancu Vantrobu, ktorého strela „do tmy“ prekvapila Bártu. Ten sa potom nestačil čudovať, čo potom pred jeho bránkou vyvádzali hráči Martina. Potil sa najmä po strelách Podstavka, Kolbu, Vantrobu a Kurica. Ale v 49. min už bol krátky na Törökovu dorážku po superkombinácii celej Beranovej formácie a prihrávke Klepáča. Ani po vedúcom góle neustal nápor domácich hráčov a v 57. min si obranca Klepáč strelou spomedzi kruhov po prihrávke Važana pečatil výsledok.
Martinčania, ktorí skvelým sedembodovým týždňom stiahli náskok Liptovského Mikuláša už len na štyri body, dnes hostia v predohrávanom zápase 40. kola Poprad. Stretnutie sa hrá o 17.h. Potom bude mať extraliga prestávku a najbližší zápas odohrajú Martinčania 20. decembra v Skalici a vo štvrtok 22. decembra vo Zvolene. Na domácom ľade sa predstavia až utorok 27. decembra, keď budú hostiť Duklu Trenčín.