Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Po sérii ôsmich strát zisk

Hokejová extraliga
Utorok: Slovan Bratislava - MHC Martin 6:5 (3:2, 2:3, 1:0) – góly: Junas, Pavlas, Cíger, Klouda, Junas, Macho, resp. T. Jaško, Kuric, M. Chrenko, M. Chrenko, Vantroba. Zostava Martina: Ševela (6. Rovnianek) - P. Klepáč, Stančok, Kolba, Vantroba, Cebák, Ratveiský - Podstavek, Koložváry, G. Saliji, M. Chrenko, T. Jaško, Važan, Hanes, Kuric, P. Tabaček, Holečko, Zetík, Pokrivčák.
Štvrtok: MHC Martin - HK 36 Skalica 3:0 (2:0,1:0,0:0) – góly: G. Saliji 2 a T. Jaško. Zostava Martina: Rovnianek - P. Klepáč, Stančok, Kolba, Vantroba, Chromý, Ratveiský - Podstavek, Beran, Važan, Török, Koložváry, G. Saliji, T. Jaško, M. Chrenko, Pokrivčák, Hanes, Kuric, P. Tabaček, Holečko. Kým Slovan nastúpil na zápas v zostave už aj s Exmartinčanom Zdenom Cígerom, hostia vykorčuľovali na ľad bez zraneného kapitána Jaroslava Töröka a chorého tvorcu hry Michala Berana. Odchovanec martinského hokeja vo farbách Slovana bol základným pilierom hry domácich, ktorí už v 9. min vyhrávali trojgólovým rozdielom. V tej chvíli to vyzeralo na debakel Martinčanov. Tréner Rudolf Uličný v pravý čas zobral oddychový čas a po druhom góle vystriedal Rovnianek mladého Ševelu. Pre ďalší vývoj zápasu bol dôležitý šťastný gól T. Jaška v 16. min, keď jeho prihrávku do bránkoviska tečoval za chrbát brankára domáci obranca. Ešte do prestávky využili hostia brejkovú situáciu pri vlastnom oslabení a po nájazde dvoch Martinčanov vzkriesil Kuric nádeje hostí. Hokej ako na hojdačke pokračoval aj v druhej tretine, ktorá vyznela pre posledného v tabuľke. Najprv M. Chrenko využil presilovku na vyrovnanie. Potom ale opäť prišli k slovu chvíle staronového lídra domáceho mužstva Zdena Cígera, po ktorého prihrávke vyrovnal Klouda. Slovan sa potom pri presilovke piatich proti trom ujal vedenia zásluhou Junasa, ale tri sekundy pred koncom druhej tretiny vystrelil od modrej čiary Vantroba a opäť zásluhou „teču„ domáceho obrancu skončil puk v sieti Rybára. V záverečnej tretine sa hráči domácich usilovali nakloniť misky váh na svoju stranu. Našťastie Rovnianek vychytal domácich strelcov. Rozhodnutie padlo až tri minúty pred koncom, keď Macho využil zmätok v obrane hostí. Najmä vďaka nedôslednosti hráčov z Turca mal až neuveriteľne veľa času na to, aby odrazený puk vrátil bekendom za chrbát padajúceho brankára Rovnianka. A tak zverenci trénera Rudolfa Uličného predĺžili pokračovanie v trende prehier v záveroch zápasov.
Recept na skalický syndróm
Tréner Uličný urobil korektúry v zostave so snahou zvýšiť údernosť formácií. Beran nastúpil po chorobe, Török so sebazaprením s nedoliečeným zranením, takže sa čakalo, že potiahnú ďalší. Tentoraz sa zaskvel bojovník G. Saliji, ktorý sa dvoma gólmi najviac pričinil o cenné víťazstvo nad nepríjemným súperom. Našťastie Martinčania našli recept na obrannú hru Skaličanov. Pre vývoj zápasu bol dôležitý vedúci gól Jaška, ktorý spoza bránky zasunul puk za chrbát brankára Hamerlíka. Domáci, ako dávno nie, dokázali v tomto zápase vyťažiť z chýb hráčov hostí a v 9. min sa po hrúbke obrancu Flamíka presadil strelou pod žŕdku G. Saliji. Keďže pokračoval tlak domácich, tréner Skaličanov si vyžiadal oddychový čas. Po ňom sa hostia prebrali z útlmu, ale, našťastie, rozbehnutí domáci im už nedovolili, aby zafúkal vietor do ich síce rozprestretých, ale deravých plachiet. Martinčania tentoraz hrali takticky veľmi dobre, čakali na svoju chvíľu a v 34. min sa jej dočkal aktívne hrajúci G. Saliji. V presilovej hre po kombinácii s Vantrobom a Koložvárym vyšachovali obranu hostí a strelou do prázdnej bránky dal tretí gól. V 35. min sa na ľade poriadne zaiskrilo a vzápätí trestnú lavicu zohrievalo až sedem hráčov. Skaličania sa snažili dať aspoň čestný úspech a najmä v záverečnej časti hry, keď domáci nehrali dobre, mali k tomu blízko. Našťastie brankár Rovnianek opäť chytal spoľahlivo a na svoje konto si pripísal štvrtý zápas bez inkasovaného gólu. Martinčania konečne zaznamenali plný bodový zisk. Prišiel po ôsmich zápasoch bez víťazstva!
Keďže v tomto kole zvíťazil aj Liptovský Mikuláš (doma so Zvolenom), jeho náskok pred Martinčanmi zostal päťbodový. V utorok 24. januára hrajú Martinčania doma so Zvolenom, v piatok 27. januára cestujú do Trenčína a v nedeľu 29. januára hostia doma Nitru.