Sobota, 24. júl, 2021 | Meniny má VladimírKrížovkyKrížovky

Na stupňoch víťazov

Mladí lyžiari zo Ski Team Martinské hole, LK Valčianska dolina a LK Jasenská dolina sa zúčastnili ďalších pretekov Slovenského pohára v superobrovskom slalome, obrovskom slalome a slalome a neobišli bez úspechov. V Banskej Bystrici sa presadili medzi 120

štartujúcimi. V kategórii mladší žiaci v superobrovskom slalome skončil Heiko Pedan zo Ski Team Martinské Hole na 1. mieste, Lukáš Choma z LK Valčianska dolina na 7. mieste a Matej Gargulák zo Ski Team Martinské hole obsadil 15. priečku. V kategórii mladších žiačok obsadila Vanda Vozáriková z rovnakého oddielu 2. miesto.
V kategórii starších žiačok Michaela Makovníková a Petra Sudeková (obe zo Ski Team Martinské hole) obsadili 4. a 12. priečku. Starší žiak Matej Pechota z rovnakého klubu skončil na 4. mieste. V obrovskom slalome opäť bodoval Heiko Pedan, ktorý obsadil 3. miesto, Matej Pechota obsadil 5. priečku, rovnako ako Michaela Makovníková, 6. priečka patrila Petre Sudekovej a 7. Vande Vozárikovej. V nedeľu v slalome sa najviac darilo Vande Vozárikovej, ktorá si vybojovala striebro, 5. miesto obsadila Simona Sobeková a 11. Kristína Mišanková, všetky zo Ski Team Martinské hole. V kategórii staršie žiačky Lucia Jamborová skončila na 7. mieste, 8. bola Petra Sudeková (obe zo Ski Team Martinské hole) a 9. priečku obsadila Alžbeta Laučeková z LK Jasenská dolina. Medzi mladšími žiakmi sa najviac darilo Michalovi Ivanovi a Martinovi Mikušovi z LK Valčianska dolina a obsadili 13. a 14. miesto. Starší žiak z LK Jasenská dolina Michal Kohút skončil na 14. priečke.
III. kolo Slovenského pohára predžiakov sa uskutočnilo minulý víkend v Jasenskej doline. O umiestnenie tu bojovalo približne 250 pretekárov nielen zo Slovenska a Čiech ale aj z Bieloruska. Veľmi úspešní boli lyžiari z lyžiarskeho klubu Ski Team Martinské hole pod vedením trénera Juraja Horičku. V kategórii mladších predžiačok sa na stupeň víťazov dostala Koniarová Zuzana (1. miesto) a Klaudia Varinská (5. miesto). Medzi staršími predžiakmi vyhral Adam Vádel. Veľmi pekné 4. miesto obsadil Denis Mažgut v kategórii superbaby.(pn)