Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Najlepšia jedenástka turčianskych futbalových súťaží za rok 2005

V piatok sa v hoteli Turiec uskutočnil už jedenásty ples futbalistov, ktorého organizátorom je Turčiansky futbalový zväz spolu s ďalšími spoluorganizátormi. Medzi nimi ani tento rok nechýbal Nový Život Turca. Ako je zvykom, v príjemnej plesovej atmosfére

bolo spoločenskou udalosťou vyhlásenie tradičnej ankety a predstavenie najlepšej jedenástky roka 2005 turčianskych futbalových súťaží. V jedenástke má svoje zastúpenie až osem mužstiev. Vrútky, Podhradie a Kláštor pod Znievom „dodali„ do nej po dvoch hráčoch a po jednom hráčovi majú zastúpenie Sklabiňa, Sučany, Aqua Turčianske Teplice B, Mošovce a Ďanová. Celkový súčet rokov hráčov jedenástky roku 2005 je 280 rokov, čo znamená priemer 25,45 roka. Najstarším je 34-ročný Peter Hudec zo Sučian a najmladšími – osemnásťročný Pavol Koleno z Turčianskych Teplíc a dvadsaťročný Peter Lúdik z Mošoviec. Obaja nádejní futbalisti najviac zrazili vekový priemer mužstva, v ktorom má päť hráčov nad 30 rokov. V jedenástke roku 2005 je šesť nováčikov, ale až dvaja rekordmani – šesťnásobný „účastník„ Marián Smik a štvornásobný Róbert Matuška. Stálicami sú teda dvaja Kláštorčania.
Pri slávnostnej príležitosti už po štvrtýkrát vyhlásili aj výsledky ankety o najlepšieho hráča. Ten vzišiel z ankety, do ktorej boli nominovaní piati futbalisti s najvyšším počtom hlasov do jedenástky roka. Poradie v 4. ročníku ankety o najlepšieho hráča roka 2005: 1. R. Matuška (Kláštor pod Znievom) - 73 bodov, 2. Z. Veselovský (Vrútky) - 55 bodov, 3. P. Lúdik (Mošovce) 53, 4. P. Koleno 52, 5. J. Getta (Podhradie) – 37 bodov.
A ešte pridávame dve jedenástky – béčko, zostavené z hráčov, ktorí skončili v ankete druhí na jednotlivých postoch. Sú nimi: Pekárik (Kláštor pod Znievom) – Prjevara (Vrútky), Majerčík (Mošovce), Černák (Kláštor pod Znievom), A. Bella (Sučany) – Cabada (Kláštor pod Znievom), Šibík (Sučany), Kamien (Kláštor pod Znievom), T. Maroš (Kláštor pod Znievom) – Kačák (Sučany), Pentek (Kľačany).
Zostava, ktorú nominoval NŽT: Pekárik (Kláštor pod Znievom) – Bielik (Bystrička), Kutník (Dubové), Ján Chmúrny (Sklabiňa), Kružlic (Turčianske Teplice B) - Martiniak (Ďanová), Smik (Kláštor pod Znievom), St. Gregor (Kľačany), Zeman (Vrútky), P. Gorgosz (Vrútky), R. Matuška (Kláštor pod Znievom).
Brankár:
Zdenko Veselovský (FC Lokomotíva Vrútky)
27-ročný futbalista začínal s futbalom v Priekope, potom sa dostal do vrútockého klubu, kde dlho nevedeli, na ktorom poste sa udomácni. Bol totiž rovnako dobrý v bránke, ako i na hrote útoku. Aj on sám sa ťažko rozhodoval, čomu má dať prednosť. Napokon zakotvil v bránke a urobil dobre, lebo sa vypracoval medzi najlepších brankárov v Turci. Má všetky vlastnosti, ktoré brankár potrebuje. Dobrú postavu a prehľad, z ktorého pramení dobré ovládanie pokutového územia. Vo svojej doterajšej aktívnej činnosti už pôsobil vo viacerých turčianskych mužstvách. Počas základnej vojenskej služby hosťoval v Martine, odkiaľ sa vrátil späť do Vrútok. Istý čas bol na skusoch v mužstve druholigovej Podbrezovej. Nedávno bol oporou štvrtoligovej Valče. Vďaka dobrej kopacej technike patrí k nemnohým turčianskym brankárom, ktorí si trúfajú realizovať pokutové kopy.
V ankete získal 41 bodov.
Pravý obranca:
Roman Buocik (Javorina Podhradie)
Hoci má 32 rokov, je v jedenástke prvýkrát. Je odchovancom ďanovského futbalu, kde hrával od svojich deviatich rokov. Jednu sezónu pôsobil aj v drese Belej. Najvýraznejšie futbalové úspechy však dosiahol v Podhradí, kde hosťuje už štvrtú sezónu. Výrazne pomohol mužstvu k postupu do prvej triedy v sezóne 2002/2003. V tom čase bol na poste útočníka jedným z najlepších strelcov. Jeho obranné kvality postrehol tréner Ján Lukáčik, ktorý ho presunul na tento post, a momentálne ich naplno využíva aj súčasný tréner Podhradia Jozef Švrlo. Okrem rýchlosti disponuje dôraznou hrou v osobných súbojoch. Dobrú fyzickú kondíciu využíva na časté úniky po krídle, z ktorých pripravuje gólové príležitosti, alebo ich aj sám zakončuje. Na obrancu má slušnú streleckú bilanciu - dal štyri góly v jesennej časti tohto súťažného ročníka.
V ankete získal 32 bodov.
Predný stopér:
Ján Chmúrny (Družstevník Sklabiňa)
27-ročný odchovanec Sklabine
ešte ako dorastenec odohral dve sezóny za ŠKF ZŤS VTJ Martin, odkiaľ sa vrátil do materského klubu, kde hrá do teraz. Je dlhoročným kapitánom družstva. Vyniká predovšetkým razantnosťou, dobrým štartom na loptu a predovšetkým spoľahlivosťou v defenzíve. V sezóne 2004/2005 utrpel ťažké zranenie členka, preto na ihrisku absentoval až osem mesiacov. Dokázal sa však vrátiť na zelený trávnik a svojím výkonom aj zaradiť do najlepšej turčianskej jedenástky, v ktorej je nováčikom. Okrem futbalu sú jeho veľkými koníčkami aj poľovníctvo a hudba. A hoci dobrá zábava patrí k jeho záľubám, stále je slobodný.
V ankete získal 33 bodov.
Zadný stopér:
Peter Hudec (Tatran Sučany)
34-ročný odchovanec Veľkých Uheriec pri Partizánskom, kde hrával za žiakov. Po ukončení základnej vojenskej školy študoval na Bohosloveckej fakulte v Banskej Bystrici. Počas štúdia hrával okresnú súťaž za Badín a dva roky za Slovenskú Ľupču. Do Sučian prišiel v roku 2001 ako rímsko-katolícky farár. V jarnej časti súťaže ročníka 2001/2002 začal hrať za Tatran Sučany. Od začiatku sa stal oporou mužstva a jedným z najlepších hráčov. Jeho prednosťou je to, že dokáže hrať na každom poste. Je nielen výborným futbalistom, ale aj morálnou autoritou nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Spočiatku viac hrával v útoku, ale od jari 2005 nastupoval na poste zadného stopéra. Bol to pre mužstvo veľmi dôležitý presun, lebo opora zadných radov výdatne pomohla mužstvu Sučian po troch rokoch opäť postúpiť do V. ligy. Je len veľká škoda, že mu pracovné povinnosti, ale aj zdravotné problémy, nedovolia pravidelne hrávať. Všetci fanúšikovia Sučian veria, že ich dres bude obliekať ešte mnoho sezón. V najlepšej turčianskej jedenástke má premiéru.
V ankete získal 31 bodov.
Ľavý obranca:
Ján Getta (Javorina Podhradie)
Po druhýkrát sa objavuje v najlepšej turčianskej jedenástke roka, tentoraz na poste ľavého obrancu. Vlani bol najlepším pravým obrancom. Lenže v priebehu sezóny sa musel prispôsobiť „prestavbe„
v mužstve a presunúť sa na opačnú stranu. Platí o ňom porekadlo, že čím starší, tým lepší. Vôbec nestráca na rýchlosti a dokonca v herných činnostiach smerom dopredu je aktívnejší ako z postu pravého obrancu, pretože si dokáže pripraviť pozíciu na strelu, alebo poslať centrovanú loptu svojim spoluhráčom. Je odchovancom Podhradia, kde pôsobí už pätnástu sezónu, z toho už štvrtú sezónu je v prvej triede. Jednu sezónu odohral aj v drese Turčianskej Štiavničky, ktorá aj jeho zásluhou postúpila do V. ligy. Má 30 rokov, spolu s manželkou Zuzanou sa tešia dvom deťom - Lucii a Jakubovi.
V ankete získal 37 bodov.
Pravý záložník:
Pavol Koleno (Aqua Turčianske Teplice B)
Je to ešte len osemnásťročný talent z Rakše. Je odchovancom FK Dynamo Diviaky a do Turčianskych Teplíc prestúpil v lete minulého roku. Tu sa chopil svojej šance a už teraz svojimi výkonmi klope na dvere treťoligového A družstva Aquy. Priebojný a rýchly hráč s tvrdou strelou, najmä pravačkou, sa dokáže na ihrisku individuálne presadiť. Je subtílnejšej postavy a možno aj preto skôr nevyhľadáva hlavičkové súboje. Svojou hrou ale dokáže strhnúť spoluhráčov k bojovnému výkonu. Má veľmi dobrú kopaciu techniku. Vie si správne vybrať miesto pri jednotlivých herných situáciách. Aj napriek nesporným futbalovým kvalitám je veľmi skromný. Medzi najlepšími turčianskymi futbalistami vo vybranej jedenástke je jeho meno prvýkrát.
V ankete získal 43 bodov.
Pravý vnútorný záložník: Marián Smik (FC Kláštor pod Znievom)
Nedávno (8. januára) oslavoval 32. narodeniny. Patrí nielen k najskúsenejším, ale aj najlepším futbalistom hrajúcim v turčianskej najvyššej súťaži. Tento sympatický Kláštorčan, odchovanec kláštorského a martinského futbalu, sa do najlepšej jedenástky dostal už šiesty raz a je tak najúspešnejším hráčom našich ankiet. Mariána Smika dekorovali už v úplne prvej vyhlasovanej jedenástke v roku 1995, potom v rokoch 1996, 1998, 2002 a 2003, teraz po šiesty raz. Cesta tohoto kedysi veľkého talentu sa však krížila s vysokoškolským štúdiom, aj s profesijnou cestou. Napriek tomu dokázal svoje povinnosti zladiť aj s futbalom. Za študentských čias hrával za druholigový Slovan Bratislava B, neskôr pôsobil v Turanoch, treťoligovom Martine a potom sa vrátil domov – do Kláštora pod Znievom. Sú to už roky, čo patrí medzi najlepších a najtvorivejších hráčov v Turci.
V ankete získal 31 bodov.Ľavý záložník:
Branislav Zeman (Lokomotíva Vrútky)
28-ročný ľavý záložník FC Lokomotíva ŽOS Vrútky. Futbalovo vyrastal vo Vrútkach, kde prešiel všetkými vekovými kategóriami a zostal im verný až doteraz. Len počas vojenčiny si odskočil do Martina, kde hrával za „béčko„. Je veľmi dobre atleticky stavaný hráč, pohyblivý, dostatočne dôrazný v osobných súbojoch. Pre svoju univerzálnosť by bol platný pre každé mužstvo. Je to impluzívny typ futbalistu, ktorému azda len časté zranenia nedovolili, aby pôsobil i vo vyšších súťažiach. Syn známeho futbalistu, tvorivého a pracovitého bývalého druholigového futbalistu Martina Rastislava Zemana predsa len čosi zdedil po otcovi, aj keď to, zatiaľ, až tak ďaleko ako otec nedosiahol.
V ankete získal 32 bodov.
Ľavý vnútorný záložník Peter Lúdik (Drienok Mošovce)
20-ročný stredný záložník začínal s futbalom v Mošovciach. Istý čas hrával za žiakov vo Fomate Martin. V Martine pôsobil aj ako dorastenec. Hrával prvú i druhú dorasteneckú ligu. Dokonca tento talentovaný futbalista obliekal aj dres mužstva mužov v čase, keď hrávali v tretej lige. Ide o dobre po futbalovej stránke pripraveného hráča, ktorý svojou bojovnosťou a nasadením dokáže strnúť celé mužstvo. Nie je preto prekvapením, že hoci je mladý, dostal dôveru nosiť kapitánsku pásku. Slobodný, spoluhráčmi prezývaný „Zoľo, ktorý si najviac cení tituly majstra okresu, ktoré získal v mládežníckych kategóriách a ktorému sa najviac páčila hra bývalého hráča Realu Madrid Fernanda Hiera, má pred sebou futbalovú budúcnosť.
V ankete získal 37 bodov.
Útočník: Marián Móric (Družstevník Ďanová)
25-ročný útočník je odchovancom ŠKF ZŤS VTJ Martin, kde hrával za žiakov. Neskôr pôsobil v FC Junior Radvaň, kde hrával dorastneckú ligu. Moro, ako ho priatelia volajú, sa za svoju doterajšiu futbalovú kariéru stal „svetobežníkom„. Výpočet jeho ďalšieho pôsobenia je veľký, pretože, takmer vždy to bolo len kratšie pôsobenie. Hrával v drese AŠK Banská Bystrica, ZŤS VTJ Martin, Družstevník Belá, FK Trebostovo, Liptovský Mikuláš, FK Valča a momentálne hrá s kapitánskou páskou za Družstevník Ďanovú. Je to rýchly, priebojný útočník, ktorý má „nos„ na góly. Je nielen veľmi dobrý strelec, ale aj dobrý hlavičkár. Okrem futbalu sú ďalšími jeho koníčkami hokej, tenis, cestovanie a motocykle. V jedenástke sa objavuje po prvýkrát.
V ankete získal 32 bodov.
Útočník: Róbert Matuška (FC Kláštor pod Znievom)
30-ročný odchovanec Martina, kde hrával za dorast a neskôr za béčko, tri roky pôsobil v Blatnici a teraz hrá už piatu sezónu za Kláštor. Napriek tomu, že jeho futbalové kvality sú nesporné a že ho lákali viaceré kluby z vyšších súťaží, nemá záujem opustiť turčiansku ligu. Hrá futbal pre radosť a nemá iné ambície, len byť členom dobrého kolektívu, ktorý v Kláštore našiel. Jeho najväčšími futbalovými zbraňami sú - výborná technika, futbalový rozum a šikovnosť, nevyspytateľná kľučka. V najlepšej turčianskej jedenástke sa objavuje už štvrtýkrát – keď predtým to bolo v roku 2001, 2003 a 2004. Je ženatý, otec dvoch dcér – Natálie a Terezky.
V ankete získal 39 bodov.

Skryť Vypnúť reklamu

Hlasy dostali strelci
Najlepší dorastenec
Lukáš Pavelica (Tatran Turany)
Ešte nie osemnástnásťročný študent maturitného ročníka Stredného odborného učilišťa strojárskeho v Martine začínal s futbalom ako 10-ročný v Turanoch, kde pod vedením trénerov Fekeča a Kapustu hrával od začiatku v útoku. Vo svojom poslednom ročníku v žiackej kategórii dal 51 gólov. Ako 15-ročný prešiel do kategórie dorastu, kde ho trénoval Ľubomír Meliš. Ešte len 16-ročný striedavo nastupoval aj za družstvo dospelých. V prvom ročníku dorasteneckej súťaže vsietil 10 gólov. V súťažnom ročníku 2004/2005,
keď už bol oporou dorasteneckého družstva Turian, dal dokonca 28 gólov. V jeseni 2005 odišiel na hosťovanie do ŠKF ZŤS VTJ Martin, kde odohral
5 zápasov v II. dorasteneckej lige. Momentálne opäť trénuje s družstvom dospelých v Turanoch, kam sa chce v jarnej časti súťažného ročníka 2005/2006 vrátiť a pokračovať vo svojom futbalovom raste.
Najlepší žiak
Michal Fodrek
(Sokol Slovenské Pravno)
S futbalom začal pomerne neskoro – ako 12-ročný, ale už vo svojom prvom majstráku vsietil štyri góly. Je to rodený útočník, ktorému nerobí problém hrať na pravej alebo ľavej strane. Doteraz odohral 46 majstrovských zápasov a vsietil 89 gólov! Mohlo ich byť aj viac, lenže Michal hráva aktívne aj hokejbal a niekoľko futbalových zápasov práve kvôli nemu vynechal. V minulom roku reprezentoval výber Turca proti výberu Topoľčian a gólom prispel k víťazstvu turčianskeho výberu. V jeseni už začal striedavo hrávať aj za dorast a dokázal sa presadzovať aj medzi staršími. Zvláštnosťou je, že z Martina dochádza do Slovenského Pravna, kde bývajú jeho starí rodičia. Medzi spoluhráčmi je obľúbený pre veselú povahu až figliarstvo.

Skryť Vypnúť reklamu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Študuj aj popri zamestnaní! Moderná vysoká škola!
 2. Know-how študenta: Zažiť, získať prax a spoznať svet
 3. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 4. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 5. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 9. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 1. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 2. WESTech je distribútorom Dell Technologies na Slovensku
 3. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 4. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 6. FVT orientovaná na modernú výučbu prepojenú s praxou
 7. 26 years of providing you with essential information
 8. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 9. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 10. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
 1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 25 725
 2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 14 336
 3. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 264
 4. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 7 046
 5. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov 6 646
 6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 374
 7. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 6 061
 8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 6 015
 9. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 5 918
 10. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 5 497
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Testovanie na týždennej báze pokračuje.

Prinášame zoznam výnimiek, ktoré vám umožnia opustiť domov.

7 h
Jarná očista v centre Turčianskych Teplíc sa už začala.

Príchod jari už avizujú aj tulipány a narcisy, ktoré sa pomaly tlačia zo zeme.

11 h
 Štart futbalovej jari sa posúva. Stále sa však nevie, kedy sa bude hrať.

Marcové dohrávky jesennej časti prvej triedy sa v plánovanom termíne neodohrajú. Rovnaký osud pravdepodobne neminie ani aprílové stretnutia.

13 h
Ilustračné foto.

V Univerzitnej nemocnici Martin je vytvorených 124 lôžok pre covid pacientov. Ešte v pondelok ich bolo obsadených 93, čo je najviac od vypuknutia pandémie.

13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Počas uplynulého víkendu sa konalo ďalšie kolo skríningového testovania. Viaceré obce už zverejnili jeho výsledky.

1. mar

Ide o prvú tohtoročnú nehodu na oravských cestách, pri ktorej vyhasol ľudský život.

1. mar

Epidemiologická situácia sa v ružomberskom okrese zhoršila. Okres Liptovský Mikuláš farbu nemení.

6 h

Okres Prievidza je jedným z najhorších z pohľadu stavu pacientov s koronavírusom. Chorí ľudia majú často zlé priebehy ochorenia, ktoré vyústia ťažkým, až život ohrozujúcim stavom.

13 h

Už ste čítali?