Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Skok po víťazných parádach

Utorok: MHC Martin - HKm Zvolen 5:3 (1:2,2:0,2:1) – góly: Stolárik, Török, Podstavek a Cebák, G. Saliji, resp. Šechný, Turek a Cibula. Zostava Martina: Rovnianek (5. Ševela) - Cebák, P. Klepáč, Kolba, Vantroba, Stančok, Stolárik - Podstavek, Beran, Važ

Hokejová extraliga
an, Török, Koložváry, G. Saliji, T. Jaško, M. Chrenko, Holečko, Hanes, Kuric, P. Tabaček
Piatok: Dukla Trenčín – MHC Martin 1:3 (1:2,0:0,0:1) – góly: Hriňa, resp. Saliji, Kolba a Važan. Zostava Martina: Ševela - Cebák, P. Klepáč, Kolba, Vantroba, Stančok, Stolárik - Török, Beran, Važan, Podstavek, Koložváry, G. Saliji, T. Jaško, Kuric, M. Chrenko, Pokrivčák, Holečko, Zetík.
Nedeľa: MHC Martin – Dynamax Nitra 5:1 (0:0,3:0,2:1) - góly: T. Jaško 2, Török, Kolba, resp. Čacho. Zostava Martina: Ševela – Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Stolárik, Stančok – Török, Beran, Važan, Podstavek, Koložváry, M. Chrenko, Pokrivčák, Kuric, T. Jaško, P. Tabaček, Holečko.
Víťazný obrat
Zvolenčania vyhrávali už v 5. min 2:0, keď poľahky dokázali využiť chyby v obrane a a s domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Našťastie ale Martinčania predsa prebrali k životu. Pomohol im k tomu oddychový čas. Do brány sa postavil namiesto Rovnianka Ševela a domáci sa začali dvíhať z kolien. V obrane začali hrať zodpovednejšie, tesnejšie bránili útočníkov Zvolena a pri snahe obrátiť výsledok častejšie „okupovali„ obranné pásmo hostí. Tí si občas pomáhali nedovolene, a tak Martinčania dostali výhodu hrať presilovky. Paradoxne, na kontaktný gól nevyužili ani jednu z presiloviek, ale oslabenie. V 16. min pri oslabení vyviezol Kuric puk až za bránku Šimonoviča a ideálnou prihrávkou našiel medzi kruhmi postaveného Stolárika, ktorý parádnym švihom trafil vinkel bránky Zvolenčanov. Cez prestávku martinský tréner Uličný urobil korektúry v zostave – Töröka vrátil do útoku k Beranovi a hneď sa ich spolupráca v 34. min skončila vyrovnávajúcim gólom. Hokejová eufória sa do hľadiska vkradla v 38. min, keď dal Podstaveka vedúci gól. Aj záverečnú tretinu začali lepšie domáci - v 44. min Kuric prihral pred bránku a Cebák z prvej dal štvrtý martinský gól. V 48. min Cibuľa síce prinavrátil Zvolenu nádej na remízu, ale pri power play dal víťaznú bodku G. Saliji.
Plný zásah u favorita
Martinčania začali v Trenčíne ako z ríše snov. Nešetrili pohybom, darili sa im kombinácie a domáci boli zaskočení. Už v 3. min Saliji spomedzi kruhov, pri hre štyroch na štyroch, dal strelou ponad lapačku Kompasa vedúci gól. O šesť minút neskôr domáci vyrovnali a najväčšiu zásluhu na tom mal Exmartinčan Slavomír Hriňa, proti jeho strele, nemal Ševela, ktorému zakrýval výhľad Huževka, žiadnu šancu. O dve minúty neskôr mali Martinčania výhodu presilovej hry a zvládli ju predovšetkým obrancovia – Vantrobovu strelu brankár vyrazil, ale Kolba stál na správnom mieste a puk vrátil za chrbát brankára. V druhej tretine domáci výraznejšie pridali, ale hostia sa pochlapili, lebo dokázali takmer nemožné - vydržali šesť oslabení, pričom trikrát mali domáci dokonca početnú výhodu o dvoch hráčov. Pružná obrana a výborný Ševela však ustáli domáci tlak a rovnako sa im podarilo v záverečnej tretine na jej začiatku opäť odolať presile domácich o dvoch hráčov. Vývoj zápasu hral viac do karát hosťom, ako domácim, ktorí síce vyvíjali čoraz väčšiu snahu a tlak na bránu, ale rovnako na ich hokejky sadala nervozita. V záverečnej minúte, keď sa čakalo, že Trenčania sa budú usilovať bez brankára vyrovnať, dostal od Klepáča do jazdy puk Važan a s prehľadom dal pomedzi betóny Kompasa tretí gól.
Skvelé predstavenie
Martinčania proti lídrovi tabuľky chceli zopakovať posledné výkony a najmä výsledky. A svojim fanúšikom ponúkli skvelé predstavenie. V prvej tretine mali viac z hry aj zásluhou troch presilových hier, ktoré pribrzdili Nitranov v rozlete. Lenže zverenci trénera Uličného sa v prvej dvadsaťminútovke nedokázali presadiť v koncovke. Najväčšie príležitosti nevyužili Török a Kolba. V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi v sieti favorita. Najprv dal Jaško po strele Klepáča vedúci gól a v polovici stretnutia pri početnej výhode hostí zvládli Török s Beranom bravúrne prečíslenie a center prvého útoku dal druhý gól. O tri minúty neskôr pri hre štyroch na štyroch Koložváry prihrávkou spoza bránky nabil Kolbovi a domáci viedli 3:0. Hostia sa prekvapujúco presadzovali iba pri početnej výhode, ale narážali na dobre sformovanú obranu a výborného Ševelu v bránke. Prekonal ho až v 47. min Čacho, keď spoza bránky nahodil puk do bránkoviska a od hokejky martinského brankára sa puk odrazil za jeho chrbát. Našťastie kontaktný gól hosťom nepomohol, lebo o tri minúty Koložváry bez prípravy zužitkoval prihrávku Chrenka na gól istoty. Tú ešte pripoistil v 53. min Jaško svojím druhým gólom v zápase, po prihrávke obrancu Stolárika.
Po nedeli je Martin predposledný s náskokom 3. bodov pred Liptovkým Mikulášom.
Martinčania hrajú v utorok v Poprade, v piatok doma so Žilinou a v nedeľu v Košiciach.

1. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
  2. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  4. Ako sa mení dynamika firiem?
  5. Hudbou proti holorubom.
  6. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Behind every successful business lies a set of skilled people
  2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Hudbou proti holorubom.
  5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
  7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 5 872

Návštevníci sa môžu potešiť pohľadom na dychberúce fotografické snímky turčianskeho fotografa Gustáva Hegedüša v netradičnom spojení poézie z pera Ondreja Nagaja.

V Galérii Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach prebieha ešte do zajtra výnimočná výstava projektu V lese.

2 h
Dohrávka prvej triedy sa nehrala.

Futbalisti Turčianskej Štiavničky ani v druhej dohrávke nestrelili gól, a tak si bodové konto nevylepšili. V druhej triede sa po úvodných zápasoch situácia ešte viac zamotala.