Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Označenie: Mediálne prelietavý

Je ťažko zaregistrovať, v ktorom médiu sa dvadsaťšesťročný moderátor Vašo Bevelagua práve pohybuje. Za desať rokov vystriedal martinské Rádio Rebeca, Rádio Express, TA3, TV JOJ, súčasne ho bolo počuť sporadicky z Rádia Twist a vidieť v Českej televízii. M

Moderátor Vašo Bevelagua znova zmenil pôsobisko
omentálne sa náš „prelietavý„ rodák vyškiera spred kamier Slovenskej televízie a do Martina chodí na návštevy a prečítať si Nový ŽIVOT TURCA.
Prečo sa tvár komerčnej Jojky zrazu objavila vo verejnoprávnej STV?
Manažment Televízie JOJ v jesennej programovej štruktúre zrušil niektoré staršie relácie, medzi nimi aj moju, ktorú sme vysielali už dva roky. Keďže sme sa nedohodli na novom projekte, hrozilo mi, že od septembra zostanem bez relácie. Nakoniec som si asi mesiac oddýchol a približne od polovice októbra som prijal možnosť pracovať v Slovenskej televízii. Mám rád zmenu a dynamiku v práci. Formát, ktorý mi ponúkli, mi poskytol oboje, a tak som si zobral čas na zváženie a tľapli sme si. Takže teraz som v Blesku a Extra na STV.
S čím príjemným alebo nepríjemným ste sa tam zatiaľ stretli?
V prvom rade sú to mnohé krásne kolegyne. Viete, koľko pekných žien pracuje v STV a nevidno ich ani na obrazovke?(smiech) Máme veľmi šikovné produkčné, maskérky, asistentky, dokonca aj strihačky a zvukárky. To obdivujem najviac, ako také krehké ženy dokážu ovládať takú náročnú techniku. Pre mňa je to jedna veľká španielska dedina, asi som dosť antitechnický typ. A čo nepríjemné? To sa nehovorí... (smiech) Ale môžem prezradiť niečo kuriózne. Meškal som hneď na prvú redakčnú poradu. No nie mojou vinou! Asi 20 minút som musel presviedčať na hlavnom vstupe televíznu ochranku, aby mi otvorili bránu. Nechceli ma totiž pustiť do areálu televízie s tým, že na čo
chcem ísť do STV, keď som z Jojky? Nakoniec som ich presvedčil, že
v Jojke už nepracujem a keď si večer zapnú Jednotku, tak to uvidia aj na vlastné oči.
V Blesku a Extra niekedy prinášate príspevky o rôznych celebritách. Sú ochotní vyjsť s niektorými informáciami aj na verejnosť?
V prvom rade rešpektujem súkromie každého respondenta, s ktorým nakrúcam. Čo sa ich práce týka, tak vždy sa pýtam na všetko. Poviem príklad. Keď sa o nejakom spevákovi hovorí, že spieva falošne, dám mu aj takúto nepríjemnú otázku. V tomto prípade mám na to právo, pretože spev je práca, ktorú ponúka verejnosti, a nie je to jeho súkromie. Tak je to pri všetkých, ktorí sú verejne známi. Pri otázkach zo súkromia je to iné. Keďže mnohých ľudí zo šoubiznisu poznám aj osobne, tak viem, ako žijú. Navyše Slovensko je malé a informácie o kolegoch sa šíria veľmi rýchlo. Keď chcem nakrúcať práve niečo z ich súkromia, tak vždy sa dopredu dohodneme, nikdy im intímne otázky nešplechnem len tak do tváre. Je to tak lepšie a bezpečnejšie, pretože mám istotu, že v budúcnosti nevytiahnu zasa oni niečo na mňa. Ale robím im aj nečakané šoky. Niekedy si pripravím rôzne úlohy, situácie, ktoré musia urobiť priamo pred kamerou bez toho, aby o tom dopredu vedeli. Ale vždy to dopadne dobre, pretože sa snažím, aby sa v samotnom rozhovore cítili príjemne, a potom dokážu aj pohotovo a milo zareagovať.
Prešli ste Rádiom Rebeca, Rádiom Expres, TA3, TV JOJ, STV. Kde sa vám zatiaľ pracovalo najlepšie?
Keby ste sa ma na to opýtali možno pred piatimi rokmi, tak by som asi porovnával a povedal jedno médium. Moderátorom som už desať rokov a po všetkých skúsenostiach, ktoré mám, sa nad mojim pôsobením v médiách už takto nezamýšľam. Treba povedať, že práca moderátora je veľmi vrtkavá. Jeden deň ste v jednej televízii a druhý, ani neviete ako, v ďalšej. Taký je šoubiznis. Ale snažím sa zobrať si z každého rádia a každej televízie, v ktorých som pracoval, len to najlepšie. Nakoniec človek aj tak časom na tie horšie zážitky zabudne, aj keď nikdy som zo strany mojich šéfov nezažil žiadny podraz a nemám negatívne skúsenosti. Takže každé médium ma profesijne posunulo a vždy našťastie len smerom nahor.
Chcete pokračovať ďalej v celej plejáde našich elektronických médií?
Toto je v šoubiznise veľmi ťažká otázka. Ako som už povedal, moderátor svoj osud vo svojich rukách veľmi nemá. Závisí od veľkého počtu ľudí v televízii, čo s vami ako so svojou tvárou urobia, a vy ako moderátor to, nech akokoľvek veľmi chcete, vôbec neovplyvníte. Ste vlastne takým jogurtom v poličke supermarketu. Ja osobne sa ponukám a novým možnostiam nebránim a popri tom som značke, ktorej tvárou som, vždy maximálne lojálny. Keď sa ale rozhodnem pre zmenu, tak voči manažmentu a nadriadeným postupujem korektne. Snažím sa nepáliť za sebou mosty. Aj dnes, keď sa stretnem s bývalými nadriadenými, podáme si ruky a porozprávame sa.
Ako vidíte svoju budúcnosť po profesionálnej stránke? Kde by si chceli skončiť?
Mám svoje konkrétne predstavy. Aj napriek tomu, že som prešiel mnohými formátmi, moderoval som správy, rannú talkshow, účinkoval a spolutvoril imidžovú šou v Českej televízii, teraz robím šoubiznisovú reláciu, sú ešte programy, ktoré by som si rád vyskúšal. Dokonca mám aj niekoľko vlastných projektov a mnoho ďalších nápadov. Druhá vec je ale životnosť moderátora. Táto práca sa zrejme nedá robiť donekonečna, pretože roky nezastavím. Našťastie, v médiách sú aj ďalšie zaujímavé pozície. Viem si predstaviť, že by som viedol nejaký tím, prípadne mal aj výkonnú funkciu a odovzdával svoje skúsenosti ďalej. Ale na to mám stále čas a dúfam, že dostanem ešte nejaké ďalšie príležitosti, aby raz bol zo mňa dobre pripravený šéf.
Populárny nie ste len vďaka účinkovaniu v médiách, ale aj zverejneniu vzťahu k mužom...
Horšie by bolo, keby som sa zviditeľnil na verejnosti iným spôsobom, napríklad keby som sa nahý sprchoval pred televíznymi kamerami, alebo by som sa zavretý v garáži vily hádal s dočasnými spolubývajúcimi. Nechcem nikoho uraziť, každý sa prezentuje inak, ale ja sa snažím v prvom rade prezentovať svojou prácou. Budem rád, keď sa začne diskutovať o kvalite ľudí v šoubiznise, o profesionalite a nielen o tom, či človek niekoho má, čo má a tak. Dokonca sa nebránim ani tomu, aby ma niekto, kto mojej práci rozumie, verejne zhodnotil. Prečo nie? Ale súkromie, tam som opatrnejší. K telu si, ako každý iný človek, pripúšťam len najbližších ľudí, ktorých dobre poznám a dôverujem im. Takže je mi jedno, čo bolo zverejnené. Dôležité je, aby som si svoju prácu robil najlepšie, ako viem, a aby som sa z nej tešil. Médiá sú určite pre moderátora popri jeho práci dôležité a články v nich môžu vo veľkej miere ovplyvniť čitateľov. Nemám problém hovoriť aj o svojom súkromí, ale niečo si musím nechať aj pre seba. Nechcem ľudí zaťažovať svojimi problémami. A čo sa týka homosexuality, nemám problém o nej diskutovať. Som liberál a budem rád, keď sa aj u nás bude o tejto téme hovoriť.
Ako to vyzerá teraz?
Stále rovnako. Som človek, ktorý si stojí za tým, čo povie. Takže všetko, čo som kedy povedal, myslím úplne vážne. A to, čo sa objavilo v médiách, je už za mnou. Pozerám sa ďalej dopredu a nerád sa vraciam k tomu, čo bolo.
Ako si spomínate na začiatky a prácu v Rádiu Rebeca? Ako ste sa tam ako 16-ročný chalan dostali?
Na začiatky si dnes spomínam s nadhľadom a úsmevom. Dnes to hodnotím ako veľmi príjemné a pekné obdobie. Do Rebecy som sa dostal bežným konkurzom. Všimla si ma vtedy moderátorka Vlaďa Rišianová, kto počúval Rebecu, iste si ju pamätá, a programová riaditeľka Alena Mačejková. Alena ma prijala a Vlaďa mi pomohla so začiatkami. Ony dve mi vlastne otvorili dvere do šoubiznisu. Do hlavného vysielacieho času ma potom posunul Milan Jakubík a riaditeľ rádia Vlastimil Bača. Vďaka nim som získal prax, bez ktorej by som sa do bratislavských médií dostal asi veľmi ťažko. Touto cestou sa im chcem poďakovať, rovnako ako aj manažmentu ďalších médií za to, že mi dali možnosť pracovať či už v rádiu alebo televízii. Pre moderátora je totiž veľmi dôležité, aby si ho niekto všimol. V Rebece som mal šťastie na týchto ľudí a na ďalších skvelých šéfov zase v Exprese, TA3, TV JOJ a teraz v STV.
Prečo ste odišli z Martina, z Rebecy?
Lebo v Martine je veľká zima a ja milujem teplo (smiech). Ale vážne, žiaľ, na Slovensku sú medzi hlavným mestom a ostatnou časťou krajiny veľké sociálne rozdiely, čo ma mrzí. Navyše regionálne médiá nikdy nebudú pracovať s takými rozpočtami ako celoslovenské. Mal som svoje predstavy o kariére a tie som v takom rozsahu mohol naplniť len vo „veľkom„ médiu. Takže vyšší zárobok a životná úroveň, ako aj vlastné ambície hovorili jednoznačne v prospech Bratislavy. A keďže Bratislava mi bola rovnako blízka ako Martin, neváhal som ani chvíľu a neľutujem. Dnes som doma tam a do Martina chodím už len na návštevy. Je mi ale ľúto, že také mesto ako Martin prišlo o svoje rádio. Bol by som rád, keby u vás vzniklo opäť vaše martinské. Ak sa niekto do takéhoto projektu pustí, želám mu, nech sa to podarí.
Čo robíte okrem účinkovania v STV?
Ako moderátor uvádzam rôzne akcie mimo televízie, večierky pre firmy a podobne. Venoval som sa tiež charite a chcem sa k nej popri televízii opäť vrátiť, lebo to má zmysel a dodá človeku veľkú silu. Čo mi okrem STV zaberá najviac času, je fitnes. Päťkrát do týždňa chodím na intenzívny tréning. Takže neraz sa stane, že rovno z nakrúcania bežím ešte aj s nalíčenou tvárou rovno do posilňovne. Našťastie mám šikovného osobného trénera, ktorý mi vždy urobí taký tréning, aby zo mňa opadol všetok stres.
Neuvažovali ste niekedy nad návratom do Martina?
Martin mám veľmi rád, je to krásne mesto, aj keď urgentne treba odstrániť parkovisko pri kostole a urobiť z neho pekné veľké námestie, aby spolu s galériou vynikli ako najstaršie stavby v meste a tiež dokončiť pešiu zónu. Nad návratom však neuvažujem. Som zvyknutý na život v Bratislave, v ktorej mám prácu, kamarátov a vyhovuje mi v ňom aj životný štýl. Bratislava je mojím domovom. No priznám sa, že si chcem kúpiť byt aj v Martine, pretože práve tu si vždy najlepšie oddýchnem a načerpám energiu.
Čo vám chýba z Martina najviac?
Mamina a moji starí rodičia. Sú to moje najväčšie poklady, ktoré mám, a som na ne veľmi hrdý. No a, samozrejme, vaše noviny. Práca mi nedovolí chodiť do Martina často, a tak mi ich kupuje mamina a odkladá všetky výtlačky. Vždy, keď prídem, tak si ich čítam, aby som vedel, čo nové sa deje v Turci.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 3. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 4. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 5. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 6. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 7. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 8. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 1. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 2. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 3. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 4. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 5. Jablone prinášajú už tretiu úrodu. A je rovnako bohatá.
 6. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 7. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 8. Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 328
 2. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 4 855
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 783
 4. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 761
 5. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 745
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 643
 7. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 3 620
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 606

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Samota
 2. Tupou Ceruzou: Ukrajinské referendum
 3. Marián Betík: Veselo o slovenskom futbale
 4. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom?
 5. Mirka Polohová: O jeseni, prvých gaštanoch a radosti
 6. Marek Kytka: Skvelý Pavol Regenda opäť skóroval v drese káčerov a Šimon Nemec v Devils podal kvalitný výkon
 7. ADRA Slovensko: Ukrajina | Pomoc pre oslobodené mesto Izium a nový projekt humanitárnej pomoci
 8. Jozef Javurek: Kurátor
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 12 891
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 648
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 926
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 373
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 627
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 598
 7. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 538
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 339
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Tanečníci z Martina na Majstrovstvách sveta vo Švédsku.

Tento rok je pre nich mimoriadne plodný a za posledných 32 rokov najúspešnejší.


Sabina Petrovičová 5 h
Medveď hnedý.

Situáciu monitoruje aj Správa Národného parku Veľká Fatra.


7 h

Tipujte bez rizika a vyhrajte.


9 h

Za posledné štyri sa mesto Martin hospodársky výrazne ozdravuje. Jeho úverová zadlženosť klesla oproti začiatku volebného obdobia o takmer 22 percent.


11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vodiči musia rátať s obmedzeniami.


15 h

Fakultná nemocnica Nitra plne rešpektuje rozhodnutie krajského súdu, povedala hovorkyňa.


8 h

Trenčianska železničná polícia obvinila 34-ročného muža z okresu Nové Mesto nad Váhom z prečinu výtržníctva.


SITA 28. sep

Vodiči sa dlhodobo sťažujú, že na Hutách sa na asfalte šmýka.


26. sep

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Samota
 2. Tupou Ceruzou: Ukrajinské referendum
 3. Marián Betík: Veselo o slovenskom futbale
 4. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom?
 5. Mirka Polohová: O jeseni, prvých gaštanoch a radosti
 6. Marek Kytka: Skvelý Pavol Regenda opäť skóroval v drese káčerov a Šimon Nemec v Devils podal kvalitný výkon
 7. ADRA Slovensko: Ukrajina | Pomoc pre oslobodené mesto Izium a nový projekt humanitárnej pomoci
 8. Jozef Javurek: Kurátor
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 12 891
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 648
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 9 926
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 373
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 627
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 598
 7. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 538
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 339
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
 8. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)

Už ste čítali?